line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів первинної медичної ланки на особливому контролі керівництва району

medУ ході семінару-наради з керівниками органів місцевого самоврядування, яка сьогодні відбулася під головуванням Степана Масельського, голови райдержадміністрації та за участі Олександра Літвінова, голови районної ради, було розглянуто питання щодо покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів первинної медичної ланки.

IMG 1877Про процес реформування первинної медичної ланки та роботу з покращення матеріально-технічної бази структурних підрозділів проінформувала присутніх начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Лілія Бабіч.

У першу чергу було зазначено, що Концепцією реформи фінансування системи охорони здоров’я, затвердженої КМУ від 30 листопада 2016 року №1013-р, передбачено забезпечення якісного медичного обслуговування без фінансового стресу для громадян України та перехід до фінансування медицини за страховим принципом.

   Передбачено, що в 2017 році проходитиме перший підготовчий етап реформування. Який стосується первинної ланки. Це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Тобто – лікарі першого контракту, які повинні знати історію хворого, розуміти спосіб його життя.

   Протягом підготовчого етапу на кожній території обслуговування населення повинні бути проведені відповідні заходи:

 - створення «червоного реєстру» пацієнтів (все населення, яке зареєстроване на території обслуговування кожного сімейного лікаря»,

 - створення «зеленого реєстру» пацієнтів (фактично проживаюче на відповідній території).

 - укладення договору між сімейним лікарем та пацієнтом шляхом підписання декларації в електронному вигляді та, за бажанням пацієнта, в паперовому вигляді. Зміна лікаря пацієнтом також фіксуватиметься в електронному реєстрі.

 - запровадження з липня поточного року електронної картки пацієнта з метою контролю за якістю обстеження кожного хворого, призначенням медикаментів, їх обґрунтування. За цим буде слідкувати спеціально створений орган – Національна служба здоров’я України.

   Як зазначила Лілія Бабіч, здійснення всіх заходів можливо за умови забезпечення кожного сімейного лікаря комп’ютерним обладнанням з підключенням до мережі Інтернет. За наявності засобів електронного зв’язку розпочнеться навчання персоналу щодо роботи з електронними реєстрами. На сьогодні в Балаклійському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги працює 46 сімейних лікарів, які забезпечені 22 комп’ютерами, що становить 48% від потреби. Керівництво центру звернулося до керівників органів місцевого самоврядування з проханням у вирішенні питання забезпечення лікарів, які обслуговують населення громад, комп’ютерною технікою. Більшість рад підтримали звернення і на сьогодні загальна сума виділеної ними фінансової допомоги складає 195,5 тисяч гривень.

  Цього року головою районної державної адміністрації Степаном Масельським поставлене завдання щодо завершення ремонтів в усіх сільських та селищних підрозділах первинної ланки. На сьогодні заплановано проведення ремонтних робіт у Вербівській та Андріївській амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини, в Донецькій амбулаторії та терапевтичному відділенні №3, а також у ФАПах сіл Залиман, Слобожанське, Норцівка, Крючки та Шебелинка.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь