line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Степан Масельський розповів, як прожив район 2018-й рік і які починання або завершення розпочатого очікують нас у наступному

2019Передноворіччя – важливий етап у житті кожної людини, коли мимоволі збираються до купи думки, голосно заявляють про себе здобутки, не дають заспокоїтись недовиконані справи, боляче ранять втрати, духовно підносять пережиті щасливі хвилини.

 

 

  Перший керівник району розповів, як прожив район 2018-й і які починання, продовження або завершення розпочатого очікують нас у наступному році.

 

  - У цілому ми завершуємо рік у позитивному ключі. Усі зобов’язання, які ми брали з підготовки, реконструкції і модернізації об’єктів життєзабезпечення за рахунок бюджетних коштів усіх рівнів, ми виконали. Працівникам бюджетної сфери профінансована і буде вчасно виплачена заробітна плата. Принагідно хочеться відзначити роботу всього нашого промислового комплексу, адже майже чверть усього промислового виробництва Харківщини забезпечує саме Балаклійський район. Добре попрацювали і наші аграрії, які, незважаючи на посушливе літо, отримали хороший урожай ранніх зернових і технічних культур, завбачливо потурбувались про те, щоб ми були з хлібом і в наступному році – 34 тисячі гектарів зайнято під озимими культурами, які на сьогодні перебувають у задовільному стані. Не підвела й комунальна сфера, а тому опалювальний сезон розпочався вчасно. Також у цьому році відбулася приємна подія: місцеве радіо розпочало мовлення в діапазоні FМ з ретрансляцією «Променя». У наступному році, упевнений, населення отримуватиме якісну й цікаву інформацію про людей, події, пригоди, а також слухатиме музику і прогноз погоди на звичних радіочастотах.

 

  - Степане Івановичу, районний бюджет на наступний рік Ви охарактеризували б як бюджет виживання чи бюджет розвитку?

  - Нинішнього року ми отримали набагато меншу дотацію вирівнювання з обласного бюджету, ніж торік (15 мільйонів гривень проти сорока п’яти). Виходячи з цієї нескладної арифметики, 30 мільйонів гривень власних коштів ми додатково скерували на виконання захищених статей – зарплати й енергоносії. Але вже сьогодні ми розраховуємо на перевиконання дохідної частини бюджету, також очікуються вільні залишки, що дозволить продовжити роботи, розпочаті в нинішньому році: ремонт відділень Балаклійської центральної клінічної районної лікарні та закладів освіти. Упевнений, справдяться наші сподівання на фінансовий резерв, тим паче, що для цього є всі підстави, і ми матимемо бюджет розвитку. Сподіваюсь також, що в 2019-му почнемо реконструкцію нашого Палацу спорту з басейну.

 

  - У році, що минає, буде запроваджена робота з рентними платежами. Чи буде вона продовжена в наступному?

  - Ми мали надію, що рентні платежі будуть зараховані до спеціального фонду, але в столиці вирішили, що їх слід зарахувати до загального. Виходить, що ці кошти «розчиняються». Скажімо, якби ми знали, що ці кошти – наш спецфонд, тоді на цілком законних підставах скеровували б їх на капітальне будівництво. Але це не звужує наших можливостей. За рахунок цих фінансів нам треба завершити модернізацію системи теплозабезпечення в Дінці (перевести декілька об’єктів, у тому числі й житлових, на індивідуальне опалення). Також треба побудувати ще одну котельню, яка обігріватиме школу, два об’єкти охорони здоров’я, частину житлових будинків, у яких, за технічними вимогами, неможливе встановлення індивідуального опалення. Додайте до перерахованого будівництво тепломереж до двох дитсадків, внутрішні газозварювальні роботи на 70-ти багатоповерхівках (лежаки, стояки), прокладення газопроводу, і все це обійдеться в суму не менше ніж 50 млн. грн. У сусідній із Дінцем Андріївці розпочато буріння глибинної свердловини, де гостро стоїть питання забезпечення жителів селища якісною питною водою. На ці потреби з районного бюджету треба виділити щонайменше 6,5 млн. грн. Покладено початок будівництву й самого водогону і, акцентую вашу увагу, тільки прокладення магістральних водоносних ліній селищем вимагає 40 млн. грн. Сподіваємось на співфінансування з обласного бюджету і «Укргазвидобування».

 

  - Степане Івановичу, якщо поцікавитись у читачів якістю їхнього життя, то більшість відповість, що жити стало важче. Нещодавно відбулось засідання Ради регіонального розвитку, де головним пріоритетом була названа людина і її добробут.

  - Підвищення рівня життєзабезпечення людей – головне посилання, яке було адресоване з високої трибуни керівникам підприємств, установ та організацій регіону. Їм конкретно було вказано на те, щоб вони переглянули розмір заробітної плати, яка виплачується членам їхніх трудових колективів. Середня зарплата в нашому районі є однією з найвищих, але це в основному за рахунок підприємств газопромислового комплексу. Та якщо взяти тих же аграріїв, то вони значно відстають від промисловиків. Є агроформування, в яких оренда земельного паю становить 7-8%, а є й такі, які поки що не зважуються виплачувати людям такий відсоток. Чому? Це реальний дохід сільського населення. На доходи населення суттєво впливають комунальні платежі, але діє система субсидії, чимало громадян, які вправі розраховувати на пільги. І не треба цього соромитись, треба просто навести лад у своїй документації, щоб не втрапити в комунальну боргову залежність. До того ж, підвищення добробуту населення – основне завдання, яке ставить перед нами Президент і Прем’єр-міністр, і ми будемо над цим працювати.

 

  - Антициклон, який минулих вихідних пронісся над Україною, зачепив і наш район. Як швидко вдалося подолати його наслідки?

  - Користуючись нагодою, я хотів би подякувати енергетикам, які сформували вісім аварійних бригад і вже ввечері 25 грудня впоралися з наслідками стихії. Працювати було над чим: обриви ліній електропередач, поламані дерева, а отже – відсутність світла в домівках, простій у котельних. Не підвели й комунальники, які розчистили дороги від снігу, посипали їх піском у місцях активного руху людей. Безумовно, все це було зроблено з упором на морально-вольові якості людей. У нас багато проблем в енергетичній галузі, але вони стосуються не конкретно нашого району, а області в цілому. В енергетиків, на жаль, поки що недостатньо коштів для якісної підготовки до осінньо-зимового періоду. Я маю на увазі технічну модернізацію галузі.

 

  - Степане Івановичу, у Веселому, Савинцях і Лагерях триває будівництво амбулаторій сімейної медицини. Коли ці об’єкти стануть до дії?

  - Веселе за темпами будівельних і опоряджувальних робіт трохи випереджає Савинці, тому відкриття об’єкта соціально-медичного значення очікується там у першому півріччі. У Савинцях – трохи пізніше. Знаю, що лагеряни теж із нетерпінням чекають на амбулаторію, тим паче, що при ній діятиме і денний стаціонар, і аптека. У першому кварталі ми завершимо основні роботи, поспішаю запевнити, що затягувати з введенням об’єкта в дію не збираємось, оскільки маємо фінансування і на меблі, і на медичне обладнання.

 

  - На найвищому державному рівні прижилася традиція рік, що настає, проголошувати роком культури, поезії або, скажімо, роком українсько-білоруської дружби. Яким роком Ви оголосили б для Балаклійщини 2019-й?

  - Уже незабаром, у березні, на нас чекають президентські вибори, а в жовтні – до Верховної Ради. Я хотів би, щоб наступний рік став роком мудрих, виважених рішень, щоб не було ніяких політичних потрясінь, щоб помітно підвищились зарплата і пенсія.

 

  - Степане Івановичу, останніми днями на радіо «Промінь», на хвилях якого виходять в ефір і наші радіожурналісти, відомим політикам, бізнесменам, діячам культури і мистецтва ставлять запитання: «Чи різняться для вас такі свята, як Новий рік і Різдво?» Що Ви відповіли б?

  - Я не розділяю їх між собою, вважаючи обидва свята за родинні, хіба що Різдво Христове виділяю для себе як більш значуще в духовному сенсі. І Новий рік, і Різдво – два рівновеликих об’єднуючих свята, які дарують нам прекрасну можливість зібратися за одним столом із найріднішими людьми і, попри яскравий їх зовнішній бік, бодай на мить заглибитись у себе, поросити у Всевишнього здоров’я, щастя, благополуччя, миру, чого я щиро вам, дорогі земляки, бажаю.

  З Новоріччям! 

 

   

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь