line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

До 70-річчя від дня народження українського журналіста та поета Анатолія Антоновича Перерви присвячується

IMG 2560Сьогодні у Вербівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відкрили пам’ятну меморіальну дошку українському поету, журналісту, члену Асоціації українських письменників Анатолію Антоновичу Перерві.

 

 

 

  У відкритті меморіальної дошки взяли участь голова районної державної адміністрації Степан Масельський, голова районної ради Олександр Літвінов, родина поета, його друзі,вчительський та учнівський колективи місцевої школи, небайдужі жителі села.

  Під час урочистого зібрання присутні охоче розповідали прекрасні вірші Анатолія Перерви.

  До учасників заходу звернувся голова районної державної адміністрації Степан Масельський: «Найбільша окраса нашого краю – це його люди, найбільша вдячність і пошана нашим землякам – це пам’ять про них і їх добрі справи. Сьогодні ми бачимо реалізацію прекрасного проекту  встановлення меморіальної дошки нашому земляку, відомому поету, журналісту Анатолію Антоновичу Перерві, що народився у Вербівці. Приємно, що Балаклійщина славна такими людьми. Тому встановлення цієї дошки є продовженням його життя у нас в думках. Це пам’ять. Молодь повинна знати історію, знати людей, які прославили наш район».

  Право відкрити меморіальну дошку було надано учням школи. На завершення присутні поклали квіти до пам’ятної дошки.

  Також цього дня з нагоди 70-ї річниці з дня народження Анатолія Антоновича Перерви у Балаклійській дитячій музичній школі відбувся творчий вечір пам’яті «Звучало слово - втримати б його» та презентація невиданої за життя книги А. Перерви «Перепливає річку забуття». Протягом творчої зустрічі зі сцени лунали спогади та розповіді про його життя та поетичну спадщину.

 

  Довідково. Перерва Анатолій Антонович — український журналіст та поет. Народився 12 квітня 1949 року в селі Вербівка Балаклійського району Харківської області. У 1977 році закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка.

  У 1966—1979 рр. — працював кореспондентом районних газет у селищі Нова Водолага та м. Балаклія Харківської області заступником редактора Харківської молодіжної газети «Ленінська зміна». Обирався відповідальним секретарем Харківської організації Спілки письменників України (1979—1994). Після виходу в світ першої збірки поезій «Живіть, жита» (1978 р.) його прийнято до Спілки письменників України у 1979 р.

  3 2000 р. — член Асоціації українських письменників.

  У літературу прийшов як поет, але пише також сатиру і гумор (пародії та епіграми), художню публіцистику, поетичні тексти для пісень, перекладає з білоруської, молдовської, грузинської та російської мов. Анатолій Антонович брав активну участь у громадській роботі: обирався головою правління Благодійного фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича, сприяв відкриттю і становленню в Харкові Літературного музею. З 1994 року працював заступником директора з наукової роботи Харківського літературного музею. Лауреат премії ім. М. Островського.

  Помер відомий поет 24 березня 2018 року.

 

IMG 2542IMG 2610IMG 2629


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь