line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

В 2013 році в Харківській області до інтернату була направлена лише одна дитина

Про це повідомила в ефірі програми обласного радіо «Ранковий ексклюзив» начальник Служби у справах дітей ХОДА Тетяна Печерських. Зменшення кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в інтернатних закладах – завдання, поставлене перед органами опіки і піклування Президентом України Віктором Януковичем.

 

За словами Тетяни Печерських, якщо в позаминулому році на території області кожна 5-6 дитина влаштовувалася до системи інтернатів, в минулому році – кожна 8-9, то в цьому році до інтернатного закладу була направлена лише одна дитина. «Це говорить про рівень відповідальності місцевих органів влади за долю дітей-сиріт. Крім того, змінилась сама система влаштування дітей до державних закладів: якщо раніше достатньо було путівки органу освіти, то зараз потрібно ще і направлення Служби у справах дітей. Але оскільки Служба у справах дітей відповідає за кінцевий результат, такі направлення отримати дуже і дуже важко», – зазначила вона.

 

Потрібно бачити шляхи зменшення кількості дітей у інтернатних закладах, підкреслила Тетяна Печерських. Вона зазначила, що такими діями, як просто переведення дитини з однієї форми виховання до іншої мало чого можна досягти. Необхідна профілактична робота, а також постійний супровід з боку органів опіки.

 

«Добрим підґрунтям є, перш за все, робота із недопущення дітей до системи інтернатних закладів. Як прописано в українському законодавстві, відповідно до статті 6 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», дитина-сирота може бути влаштована до інтернатного закладу тільки коли органом опіки і піклування вичерпані всі можливості щодо влаштування її до сімейних форм. Тільки за умов, коли такого не сталося, дитина може бути влаштована до інтернатного закладу», – заявила начальник Служби у справах дітей.

 

В той же час, навіть якщо дитина влаштована до системи інтернатів, це не позбавляє органи опіки і піклування права працювати над тим, щоб повернути дитину до сім’ї. Також Служба у справах дітей має враховувати індивідуальні потреби дитини. Якщо у дитини вже склався характер і вона, обираючи між різними формами виховання, свідомо іде до державного закладу, то потребу дитини саме в такій формі виховання треба задовольняти.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < вересня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь