line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

У ХОДА обговорили зміни у виборчому кодексі та питання проведення місцевих виборів

3fe6Навчальний семінар-практикум, присвячений цій темі, відбувся в ХОДА 7 лютого.

 

 

 

 

 

 

  У заході взяли участь представники депутатського корпусу, міські голови міст обласного значення, керівники сіл та селищ, а також представники місцевих рад, які опікуються питаннями проведення виборів.

  Відкриваючи захід, заступник голови ХОДА Михайло Черняк підкреслив, що усім учасникам виборчого процесу слід глибоко ознайомитися зі змінами, які відбуваються у законодавчому полі, та фахово виконувати свої функціональні обов’язки.

  «Слід підготувати відповідні кадри для роботи на місцях, у комісіях, виборчих округах й провести кампанію на території нашої області прозоро та ефективно, - підкреслив заступник голови ХОДА. - Під час минулих виборів Харківська область довела, що ми можемо працювати фахово, тепер наше завдання - забезпечити законне прозоре проведення місцевих виборів. Важливо також через політичні змагання не втратити сьогоднішні соціально-економічні позиції – Харківська область демонструє розвиток та стабільність».

  Які основні зміни у виборчому кодексі відбулись та за якими правилами будуть проходити майбутні вибори розповіла членкиня Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова. За її словами, наразі науковцями, членами ЦВК, представниками громадських організацій та у Верховній Раді України продовжується робота з удосконалення виборчого кодексу. Крім того, для реалізації цього документу слід ухвалити низку законів щодо децентралізації та адміністративно-територіального устрою.

  За словами представниці ЦВК, найбільше змін відбулось у процедурі виборів народних депутатів та порядку проведення місцевих виборів.

  «Так, на виборах у Раду буде діяти пропорційна виборча система з відкритими партійними списками - це ключова частина в реформі системи виборов. Ця зміна дозволить українським виборцям голосувати не тільки за назви партії, але й за конкретного кандидата в цій партії. Партійні списки будуть відкритими як на центральному, так і на регіональному рівні. Тобто, основним суб'єктом стає партія – самовисуванців на парламентських виборах вже не буде», - зауважила членкиня ЦВК.

  За відкритими партійними списками обиратимуть і депутатів облрад, міськрад у містах з населенням понад 90 тис. У таких містах вибори будуть проходити за виборчою системою абсолютної більшості. Решта оберуть депутатів міських селищних та сільських рад за мажоритарною системою відносної більшості.

  Також новацією є дотримання гендерного балансу - не менше 40% в обліковому складі має бути представників однієї статі.

  Після спілкування з представниками Харківської області Ірина Єфремова зібрала подані зауваження й пропозицій для вдосконалення виборчого кодексу.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < серпня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь