line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Безоплатну правову допомогу зобов'язані надавати всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування

 


Право на отримання правової допомоги прописано у ч.1 ст. 59 Конституції України, відповідно до якої кожен громадянин має право на правову допомогу, і у випадках, передбачених законом, ця допомога надається громадянам безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає зміст і порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу, а також державні гарантії з її надання. Про це в ході прес-конференції повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Олег Анпілогов.

 

 

«Цей закон чітко визначає 2 види безоплатної правової допомоги - первинна і вторинна правова допомога. Правом на отримання первинної безоплатної правової допомоги відповідно до чинного законодавства користуються всі особи, що знаходяться під юрисдикцією України. Відповідно до закону безоплатну правову допомогу зобов'язані надавати всі органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Також її можуть надавати фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи», - сказав він.

 

Олег Анпілогов додав, що законом визначено такі види надання безоплатної правової допомоги: надання інформації, надання консультацій та роз'яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім процесуальних документів. А також надання допомоги в забезпеченні доступу до вторинної безоплатної правової допомоги та медіацій.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь