line

ZSU

karmy

bezviz

 

Измени Одну Жизнь 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Передноворічне інтерв'ю

Завершується непростий, позначений драматичними подіями, які вже вкотре розділили українське суспільство навпіл, 2013-й рік. Усім нам хочеться вірити, що врешті-решт українцям у рік Змії вистачить мудрості повернутись у державі до ладу, а наступний рік Коня стане періодом добрих справ і звершень, які, до того ж, будуть щедро оплачені тим, хто любить і вміє працювати.

Про підсумки року, що минає, голова Балаклійської районної державної адміністрації Іван Столбовий розповів під час прес-конференції з районними засобами масової інформації.

 

 – Лічені години віддаляють нас від Нового року. Настає та часова межа, коли кожен замислюється над зробленим і тим, чого не вдалося реалізувати. Наш район упродовж 2013-го року був у числі лідерів з реалізації різноманітних проектів соціального спрямування. Чим у цьому плані ми маємо пишатися, а над чим ще варто працювати?

– Я хочу сказати, що 2013-й рік, з одного боку, був складним в економічному та фінансовому плані, з іншого, – успішним. По-перше, нам удалося стабілізувати роботу промислових підприємств і жодне з них не припинило своєї діяльності, не було й скорочення робочих місць. І головне, що в загальному обсязі промислового виробництва Харківської області наш район посідає перше місце. В цьому році це 12%, у минулому – 15% від загального виробництва, і все це здобуток наших промислових підприємств.

Сільськогосподарський рік теж був складним і, в першу чергу, за погодними умовами. Була посушлива весна, а потім надмірно дощова осінь, що внесло певні корективи в розвиток сільського господарства. Втім, ми отримали 193 тисячі тонн зернових за середньої врожайності ранніх зернових 36 центнерів з гектара. Сільгоспвиробники майже стовідсотково розрахувалися по паях, а це означає, що орендарі, які здали свої земельні ділянки в оренду сільськогосподарським підприємствам, отримали грошову плату або сільськогосподарську продукцію.

Також хочу зазначити, що, незважаючи на фінансові труднощі, цьогоріч нам удалося зробити все можливе для розвитку соціальної сфери. В першу чергу це стосується закладів освіти. Як і в минулому році, так і в нинішньому від районних сільгосппідприємств отримали значну суму на покращання матеріально-технічної бази шкіл (близько 2 млн. грн.). Був відкритий НВК, тобто дитячий садок у Червоногусарівській школі, більше того, сьогодні вже на 70-90% виконані роботи по двох НВК – у Пришибській ЗОШ і Савинській ЗОШ № 2. У Пришибі питання дитячого садочка стоїть гостро, але я впевнений, що вже в першій половині наступного року запрацюють дві дитячих групи.  

До сказаного додам, що органи місцевого самоврядування району працювали над тим, щоб підтримувати бюджетні установи, зокрема, брали участь в обласних конкурсах. Завдяки коштам ПРООН, коштам, за рахунок яких реалізується обласний конкурс «Разом у майбутнє», профінансовано багато проектів з відновлення вуличного освітлення, з ремонту закладів соціальної сфери. Ця робота була успішною.

– А що не вдалося зробити з того, що Ви як керівник району планували?

– Ми не говоримо, що всі проблеми, особливо в цьому, надзвичайно складному, році, були вирішені. Безумовно, багато залишилося і невирішених питань. Серед них – проблеми житлово-комунального господарства, адже нам не вдалося профінансувати, наприклад, капітальний ремонт житлового фонду. Не вдалося тому, що бюджет розвитку практично не був використаний, було практично зупинено проходження коштів через казначейство. Як не прикро, не вдалося в цьому році освоїти кошти, які ми передали службі автомобільних доріг на проведення капітального та поточного ремонтів доріг. Це дійсно так, але це сталося через об’єктивні причини, які склалися в державі. Та незважаючи ні на що, зроблено поточний ремонт доріг, які ведуть до всіх населених пунктів району. Ми зробили все можливе, щоб не зупинився жоден шкільний автобус. Попри те, що за рахунок коштів бюджету розвитку не вдалося профінансувати ремонт житлового фонду, були виконані поточні ремонти покрівель і зроблено все можливе, щоб усі підприємства житлово-комунального господарства працювали.

– Іване Михайловичу, якщо говорити про завдання і перспективи 2014-го року, які напрямки будуть серед пріоритетних?

– Ми будемо вдосконалювати напрацювання, розпочаті у 2013-му. Їх багато. Почасти ті з них, які стосуються закладів освіти і будівництва НВК, тобто переобладнання і перепрофілювання загальноосвітніх шкіл. По-іншому і не може бути. Сьогодні ми зробили все можливе, щоб бюджетні установи району працювали. Перед нами не стояло питання закриття якоїсь із шкіл, ми не переносимо його і на 2014-й. Єдине, що ми повинні продовжувати, – це проекти з відкриття двох НВК, про які я говорив, у нас ще є Гусарівка, де також це питання серед актуальних, є інші населені пункти, де необхідно його вирішувати. Якщо вже мова зайшла про соціальну сферу, то в нас є багато проектів, пов’язаних з ремонтом покрівель бюджетних установ. Нам також необхідно проводити поточний ремонт по закладах освіти та соціальної сфери. Будемо рухатись і в напрямку реформування ЖКГ, а головне – працювати над реалізацією тих проектів, які вже є: ремонт покрівель, модернізація систем опалення, заміна вікон тощо. І, безумовно, це ремонт доріг, про які ми вже говорили.

– Наразі в суспільстві досить активно обговорюється підписання нових економічних угод з Російською Федерацією. Чи спілкувалися Ви вже з керівництвом ПАТ «Євроцемент»? І чи можуть балаклійці розраховувати, що найближчим часом труби заводу задимлять?

– Я хочу сказати, що як тільки була підписана угода про нову ціну на газ, уже вранці наступного дня я говорив з директором ПАТ «Євроцемент» Олегом Петровичем Лопатіним. Найголовніше: якою буде ціна на газ для промислових підприємств? Сьогодні вона перевищує 5000 гривень за тисячу кубометрів. Враховуючи, що вартість газу в Російській Федерації становить сто доларів за тисячу кубометрів для промислових підприємств, а клінкер завозиться звідти, розраховувати на роботу підприємства в бажаних масштабах не доводиться. У разі, якщо вона зменшиться, і зменшиться суттєво, хоча б на 30%, тоді підприємство проведе розрахунки і зможе запустити печі. Але вже зараз власники ПАТ «Євроцемет» ставлять перед його керівництвом завдання – перейти на сухий спосіб виробництва цементу, тобто використовувати інші види палива. В цілому, підприємство працює стабільно, жодне робоче місце упродовж року не було скорочено. А за сприятливої ціни на газ запрацював би і міловський кар’єр, зросла б кількість працюючих.

– Іване Михайловичу, один із принципів демократії передбачає активну участь громадськості в суспільному житті на засадах взаємодії з владою. Наскільки цей потенціал використовується в Балаклійському районі?

– Сьогодні ми добре розуміємо, що за всі негаразди, які є в державі, як і в районі, несе відповідальність влада, яка б політична сила її не уособлювала. Тож про всі негаразди, які є в нас у районі, я добре знаю, в тому числі, і корупційного характеру. Саме від жителів району ми дізнаємося про незаконні дії, до яких вдаються співробітники певних служб. Ви знаєте, що сьогодні Президент жорстко поставив завдання зробити все можливе для сприяння розвитку промислових підприємств, бізнесу, громадянського суспільства. Створена в нас громадська рада бере участь у спільних засіданнях, де підводяться підсумки роботи народно-господарського комплексу району, розглядається суспільно-політична ситуація, оскільки ми як представники влади хочемо чути думку громадськості і з приводу того, куди країна повинна рухатись: у бік Євросоюзу чи Росії. Ми запитували, що буде сприятливим для країни, про що говорять представники громадських організацій, політичних партій. Це засідання ми проводили в розширеному вигляді. Також нещодавно в нас відбулося спільне засідання районної громадської ради і тієї, що працює при облдержадміністрації. І ми будемо робити все можливе, щоб прийняття регуляторних актів, розпоряджень голови райдержадміністрації проходило через експертизу громадської ради, через призму сприйняття населенням.

– Торік на Балаклійщині вперше на високому рівні відбулася церемонія відзначення наших земляків, які досягли помітних успіхів у сфері своєї діяльності, в рамках заходу «Людина року-2012». Чи буде проводитись аналогічний захід за підсумками нинішнього?

– У 2006 році, коли я став головою районної ради, а в 2007-му, якщо не помиляюсь, коли до нас у район повернувся Степан Іванович Масельський, виступаючи на його представленні, я говорив про започаткування багатьох позитивних заходів. У першу чергу, це створення палат для ветеранів. Ми тоді ініціювали їх ремонт, а також започаткували виїзні сходи громадян, святкування Дня села тощо. Будемо також продовжувати відзначати наших земляків у рамках згаданого вами заходу. Раніше було прийнято рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Балаклійського району», а сьогодні ми збираємось вшановувати кращих працівників, підводячи підсумки року. Всі організаційні моменти вже відпрацьовані, попередньо призначили дату проведення – 11 січня 2014 року. Захід відбудеться в районному Будинку культури.

– Іване Михайловичу, що Ви побажаєте балаклійцям у Новому році?

– Використовуючи цю чудову можливість, напередодні Нового року бажаю всім своїм землякам негаразди залишити в минулому, а в наступний перейти з добром, злагодою, достатком, коханням. Хай нікого не полишає здоров’я, хай радують діти та онуки, стають довгожителями батьки. Я впевнений, що всі біди, які були в 2013 році в нашій державі, залишаться в минулому, бо країна знаходиться на правильному шляху, шляху встановлення добросусідських відносин з нашим братнім російським народом. Зі святом!

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal