line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Промисловість Балаклійщини найпотужніша в області

vvvvvПід час пленарного засідання ХL сесії Балаклійської районної ради VI  скликання затверджено звіт голови районної державної адміністрації Столбового І.М. про виконання Програми соціально-економічного розвитку району на 2013 рік

Як зазначив під час доповіді Іван Столбовий протягом усього минулого року зусилля райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій району були спрямовані на стабілізацію промислового та зростання сільськогосподарського виробництва, збільшення доходної бази бюджету, ефективне і раціональне використання бюджетних коштів та об’єктів комунальної власності, зняття найбільш гострих соціальних проблем, в першу чергу, з виплати людям заробітної плати та пенсій.

Підсумки 2013 року свідчать, що серед основних бюджетоутворюючих підприємств району стабільно працювали ГПУ «Шебелинкагазвидобування», Шебелинське відділення з переробки газового конденсату та нафти, ПАТ «Євроцемент-Україна», ТОВ «Курганський бройлер» та філія у м. Балаклія Хенкель Баутехнік (Україна).

У загальному обсязі реалізації промислової продукції району питома вага продукції цих підприємств складає 95 %.

До зведеного бюджету району надійшло податку на доходи з фізичних осіб від даних підприємств у сумі 30,2 млн. грн., що більше, ніж за попередній рік на 668 тис. грн.

За 2013 рік видобуток газу склав 8 млрд. 602,8 млн. м3, виробництво тушок курчат бройлерів – 14,6 тис. тонн, масла тваринного – 1279,6 тонн, конденсату – 120,8 тис. тонн, виробництво цементу – 1211,0 тис. тонн. При цьому було, у порівнянні з попереднім роком, забезпечено зростання обсягів виробництва тушок курчат бройлерів в 1,7 раза, масла тваринного в 1,3 раза.

За 2013 рік промисловими підприємствами району реалізовано продукції   на суму 7,5 млрд. грн., що складає 11,9 % у загальному обсязі реалізованої підприємствами області продукції і є першим показником по області. У порівнянні з 2012 роком, обсяги реалізованої продукції збільшились майже на 2 %.

У структурі реалізованої промислової продукції найбільшу питому вагу має продукція добувної промисловості – 38,6% та нафтопереробки – 36,5%.

Важливе значення для економіки району має малий та середній бізнес, який, за станом на 1 січня 2013 року, налічував 163 зареєстровані юридичні особи та 3110 фізичних осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю.

У 2013 році у державного реєстратора реєстраційної служби Балаклійського районного управління юстиції було зареєстровано 239 фізичних осіб-підприємців.

Протягом минулого року за рахунок підприємців було створено 958 робочих місць.

Для заняття підприємницькою діяльністю Балаклійським районним центром зайнятості була надана одноразова допомога 60 безробітним на загальну суму 596,0 тис. грн., що більше в порівнянні з попереднім роком майже в 2 рази.

Не менш важливе значення відіграє сільське господарство   для економіки району, який має найбільше в області земель сільськогосподарського призначення,

Незважаючи на несприятливі погодні умови, в аграрному секторі району отримано добрі результати. По всіх категоріях господарств району валовий збір зерна в заліковій вазі склав 193,6 тис. тонн, цукрового буряку – 17,9 тис. тонн, соняшнику – 68,8 тис. тонн. Середня урожайність зернових культур по сільськогосподарських підприємствах району склала 34,7 ц/га при валовому виробництві зерна 159,3 тис. тонн. Найвищу урожайність зернових культур отримали в ТОВ «Агросет» — 49,8 ц/га, ПП «Азіз» — 46,8 ц/га, ТОВ «Річленд інвест» — 45,2 ц/га, СТОВ «АФ «Україна Нова» — 41,0 ц/га, ТОВ «ІАК Балінвест» — 39,0 ц/га. По господарствах району в 2013 році на 1 га ріллі було внесено по 69,8 кг мінеральних добрив в діючій речовині, що на 12% більше, ніж в 2012 році.

У галузі рослинництва у 2013 році закладено відповідну основу під урожай 2014 року. В зв’язку з несприятливими погодними умовами осені 2013 року посіяно 81% до запланованих площ, що становить 23,2 тис. га озимих на зерно. Під урожай 2014 року було закуплено та висіяно 249 тонн елітного насіння озимих культур. Під посів озимих культур було внесено 2,6 тис.тонн добрив, або по 125 кг/га, що в діючій речовині становить 42 кг/га. Весь посів озимих проведено протруєним насінням.

За станом на 12 лютого 2014 року, одержано сходів озимих культур на площі 21,2 тис га, не зійшло озимих на площі 2,1 тис. га. В доброму стані знаходиться 68% площ, або 14,4 тис. га, в задовільному стані 30% або 6,3 тис. га, в слабкому 736 га.

Під урожай 2014 року сільськогосподарськими підприємствами району засипано 2,4 тис. тонн насіння ярих зернових культур, завезено 2,5 тис. тонн мінеральних добрив для проведення весняно-польових робіт, при цьому придбання добрив продовжується.

В минулому році працювало ТОВ «АПК Савинська» (колишній Савинський цукровий завод). За сезон на підприємстві перероблено 82 тис. тонни цукрових буряків, в результаті чого вироблено 10,5 тис. тонн цукру.

У минулому році намітилася позитивна тенденція щодо збільшення поголів’я худоби та птиці. У порівнянні з початком минулого року, поголів’я великої рогатої худоби збільшилось на 13 %, корів — на 8,5%, свиней — на 5%, птиці — на 18,6%.

За 2013 рік сільськогосподарськими підприємствами району вироблено валової продукції тваринництва на суму 261,2 млн. грн., що становить 129 % до рівня минулого року. При цьому валове виробництво м’яса великої рогатої худоби збільшилось на 14 %, птиці – майже в 1,3 раза.

Виробництво молока за 2013 рік склало 9820,3 тонн, що на 6 % більше, у порівнянні з 2012 роком.

У сільськогосподарських під-приємствах району продовжувалася робота по зміцненню їхньої матеріально-технічної бази. У 2013 році було закуплено сільськогосподарської техніки на суму 25,3 млн. грн.

У минулому році власникам переданих в оренду земельних ділянок (паїв) виплачено в грошовій і натуральній формі понад 45,8 млн. грн., що складає 99,9% від нарахованої суми орендної плати. Виплата орендної плати збільшилась в 1,3 раза.

За 2013 рік сільськогосподарськими підприємствами району сплачено податків та платежів до бюджетів різних рівнів на суму 44,3 млн. грн., що на 18,1 % більше, в порівнянні з 2012 роком.

У минулому році середньомісячна заробітна плата працівників сільськогосподарських підприємств району збільшилась на 15 % і склала 2403 грн.

Протягом останніх років у житлово-комунальному господарстві району, як найбільш технічно відсталій галузі, накопичилась досить значна кількість проблем, що потребує негайного їхнього вирішення та значних капітальних вкладень, які, на жаль, відсутні.

Разом з тим, у минулому році за рахунок субвенції з міського бюджету районному бюджету було виконано капітальний ремонт аварійної ділянки водогону від насосної станції другого підйому водозабору м. Балаклія до пл. Ростовцева, виготовлено проектно-кошторисну документацію та виконано капітальний ремонт зовнішніх мереж теплопостачання, призначених для обслуговування житлового фонду Балаклійської міської ради по вул. Арсенальній у м. Балаклія. За рахунок субвенції з Червонодонецького селищного бюджету районному бюджету частково виконано капітальний ремонт покриття даху котельні, розташованої по вул. Ленінського Комсомолу, 32 у смт Червоний Донець.

Для проведення ремонту покрівель будинків по вул. Спортивній та вул. Жовтневій в смт Червоний Донець було виділено 100,0 тис. грн. коштів НАК «Нафтогаз України», за рахунок яких придбано необхідний матеріал, ремонтні роботи планується виконати в поточному році.

У 2013 році в рамках реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» виконано роботи по відновленню вуличного освітлення в с. Петрівське на суму 175,0 тис. грн. та закінчуються роботи по реконструкції вуличних мереж освітлення в с. Чепіль на суму 165,9 тис. грн.

У минулому році Андрївською селищною радою було введено в експлуатацію об’єкт «Будівництво каналізації з насосною станцією по вулицях Миру та Привокзальній в смт Андріївка», загальною вартістю понад 3 млн. грн., що дасть можливість вирішити питання надання мешканцям житлових будинків по зазначених вулицях селища якісних послуг з водовідведення.

За рахунок субвенції міського бюджету районному бюджету було розпочато роботи з капітального ремонту покрівлі готелю «Ювілейний».

Незважаючи на важкий фінансовий стан підприємств житлово-комунального господарства, цими підприємствами було вчасно підготовлено житлово-комунальне господарство району до роботи в осінньо-зимовий період, на що було використано майже 3,0 млн. грн. власних коштів підприємств та бюджетних коштів.

За станом на 1 січня 2014 року, заборгованість за послуги з теплопостачання складає 9,2 млн. грн., водопостачання та водовідведення – 1,2 млн. грн., послуги житлово-експлуатаційних підприємств – 4,3 млн. грн.

Рівень розрахунків у 2013 році за послуги з теплопостачання склав 100,5%, водопостачання і водовідведення – 99,8%, послуги житлово-експлуатаційних підприємств – 96,7%. У порівнянні з 2012 роком, рівень розрахунків за послуги житлово-експлуатаційних підприємств збі-льшився на 2,3 %.

Як і в попередні роки, проблемним залишалося питання розрахунків КП БРР «Балаклійські теплові мережі» за спожитий природний газ, оскільки діючі тарифи на послуги з теплопостачання не забезпечували фактичні витрати підприємства на виробництво цих послуг.

За станом на 1 лютого поточного року, підприємству невідшкодована з державного бюджету різниця в тарифах на послуги з теплопостачання для населення за 2012-2014 роки в сумі 9,3 млн. грн. Крім цього, невідшкодованою залишається різниця в ціні на газ для опалення бюджетних установ та госпрозрахункових під-приємств за 2008-2014 роки у сумі 8,3 млн. грн. Загальна сума невідшкодованої різниці становить 17,6 млн. грн.

За станом на 14 лютого 2014 року, заборгованість комунального підприємства Балаклійської районної ради «Балаклійські теплові мережі» за спожитий природний газ в 2013 та 2014 роках складає 19,2 млн. грн.

У минулому році продовжувалась робота щодо благоустрою населених пунктів району, до якої залучалися підприємства, установи та організації Балаклійщини.

У 2013 році в населених пунктах району було облаштовано 11 дитячих майданчиків.

У минулому році було забезпечено в повному обсязі потреби населення та народного господарства району у вантажних та пасажирських перевезеннях.

Пільги на проїзд у міському та приміському пасажирському транспорті профінансовано з державного бюджету на суму 507,8 тис. грн., що більше у порівнянні з попереднім роком, на 16,2%.

У минулому році в районі було встановлено   380 телефонів, у тому числі 22 – пільговим категоріям громадян, обсяг наданих споживачам послуг Центром поштового зв’язку   № 2 збільшився на 1 % і склав 6,6 млн. грн.

Також у минулому році за рахунок усіх джерел фінансування було створено 1254 робочих місця.

Рівень безробіття склав 4,1 %, що на 0,9% менше, ніж у 2012 році.

За станом на 1 січня 2014 року, на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 2104 чол., що на 399 чол. менше, ніж на відповідну дату 2012 року.

В районі було забезпечено стабільне зростання рівня середньомісячної заробітної плати.

За статистичними даними, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за 2013 рік складає 3690 грн., що до відповідного періоду попереднього року становить 107,1 % та до середнього рівня по області – 124,0 %.

За станом на 1 січня 2014 року, заборгованість із виплати заробітної плати мають два підприємства – банкрута: ТОВ «Українська геофізична компанія» — 1834,0 тис. грн. та ВАТ «Автотранс» – 409,0 тис. грн. та одне економічно неактивне підприємство КП ОЗ «Центральна районна аптека № 90» — 74,8 тис. грн. Загальна сума заборгованості складає 2,3 млн. грн.

За станом на 1 січня поточного року, середній розмір пенсії склав  майже 1435 грн., темп зростання якого до відповідної дати 2013 року склав 104,6 %.

Протягом 2013 року до Пенсійного фонду України надійшло майже  226,0 млн. грн.

У районі продовжувалася робота щодо соціального захисту, перш за все, малозабезпечених верств населення.

З метою підтримки соціально вразливих верств населення у 2013 році, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям з дітьми було призначено та виплачено допомог на суму 57,6 млн. грн., що на 44 % більше, ніж у попередньому році.

Виплата всіх видів державних соціальних допомог проводилась вчасно, заборгованість відсутня.

Субсидій на оплату житлово-комунальних послуг було призначено 5469 сім’ям, сума нарахованих субсидій склала 5,5 млн. грн. Заборгованість по нарахованих субсидіях за станом на 1 січня 2014 року відсутня.

З Державного бюджету виплачено різних видів допомог та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 1,5 млн. грн.

За результатами минулого навчального року 593 випускники отримали атестат про повну загальну середню освіту, з них 54 учні були нагороджені медалями: 42 учні – золотими та 12 – срібними.              

У районі продовжується робота щодо реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси та збільшення показника охоплення дітей віком від 3 до 6 років дошкільною освітою. Так, у вересні 2013 року розпочав роботу дошкільний підрозділ Червоногусарівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад» Балаклійської районної ради Харківської області та додаткова група у Вербівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) Вербівської сільської ради Харківської області.

Здійснюється безкоштовний підвіз учнів сільської місцевості та вчителів до місць навчання, роботи та у зворотньому напрямку. У грудні 2013 року парк шкільних автобусів поповнився 1 автобусом, який придбаний за кошти Державного бюджету. На даний час 12 шкільними автобусами підвозиться 198 учнів та 147 вчителів.

У районі проводиться цілеспрямована, систематична робота щодо комп’ютеризації та інформатизації закладів освіти. З 37 навчальних закладів до мережі Інтернет підключено 36. У 8 загальноосвітніх навчальних закладах встановлено мультимедійне обладнання. Здійснюються заходи щодо оновлення комп’ютерної техніки шляхом залучення позабюджетних коштів. У минулому році було оновлено комп’ютерні класи в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та Слабунівській ЗОШ І-ІІ ступенів.

За рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів, коштів сільгосппідприємств в сумі 1,8 млн. грн. облаштовано 10 шкіл внутрішніми туалетами.

На виконання заходів районної Програми удосконалення медичної допомоги жителям району в рамках єдиного медичного простору на 2011-2015 роки впродовж 2013 року Шебелинською, Вишнівською, Морозівською, Яковенківською, Вербівською, Петрівською, Веселівською, Гусарівською, Асіївською, Залиманською, Чепільською сільськими радами та Балаклійською міською радою була надана субвенція районному бюджету для покращання матеріально-технічної бази лікарні та первинної ланки на загальну суму445 тис. грн., з яких у зв’язку з нестабільною роботою казначейської служби освоєно лише 33 тис. грн.

Для поліпшення матеріально-технічної бази центральної клінічної районної лікарні (придбання медичного, комп’ютерного та іншого обладнання, меблів, здійснення робіт   по реконструкції та поточному ремонту відділень та кабінетів лікарні) було залучено 400,1 тис. грн., у тому числі, бюджетних коштів — 110,4 тис. грн., коштів спеціального фонду – 127,6 тис. грн., коштів обласного бюджету – 36,4 тис. грн., субвенцій сільських бюджетів — 99,8 тис. грн., благодійних коштів — 25,9 тис. грн.

Протягом 2013 року в клубних закладах району проведено значну кількість культурологічних заходів з організації змістовного дозвілля населення, особливо молоді. Аматорські творчі колективи та виконавці району взяли участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях, конкурсах, святах, що проходили на території України та за її межами.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < березня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь