line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Позбавлення батьківських прав – не вирок

На обліку в службі у справах дітей Балаклійської районної державної адміністрації перебувають 118 дітей, позбавлених батьківського піклування. Це діти, які, на відміну від сиріт, мають живих батьків, хоча й позбавлених батьківських прав.

 

 

 

Протягом 2012 року на території району був лише один випадок поновлення батьків у їхніх правах, у 2013 році жоден з батьків не виявив такого бажання. 

Сімейним кодексом України передбачено, що коли спосіб життя батьків змінюється на краще, суд, за їхньою заявою, може поновити їх у батьківських правах. Суд перевіряє, наскільки змінилася поведінка батьків та обставини, що були підставою для позбавлення батьківських прав, і приймає рішення з урахуванням інтересів дитини. Такі справи розглядаються лише за заявою особи, позбавленої батьківських прав, а відповідачем може бути інший з батьків (опікун, піклувальник чи особа, в сім’ї якої проживає дитина) або орган опіки та піклування.

При розгляді позову про поновлення батьківських прав слід суворо дотримуватись принципу охорони інтересів дітей. Вирішуючи дане питання, необхідно з’ясувати думку другого з батьків (якщо він не позбавлений батьківських прав), інших осіб, з ким проживає дитина, щодо можливості поновлення позивача у правах. Така думка є вельми суттєвою, але не вирішальною при розгляді спору.

Неможливе поновлення в батьківських правах, якщо дитина була усиновлена й усиновлення не скасоване або не визнане судом недійсним; дитина на час розгляду справи в суді досягла повноліття.

У разі відмови в задоволенні позову про поновлення батьківських прав, повторне звернення з аналогічним позовом можливе лише через рік після набуття чинності рішення суду про таку відмову.

Батьки, поновлені в своїх правах, знову набувають батьківських прав і обов’язків у повному обсязі.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь