line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

До 69-Ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

За матеріалами, які зберігаються в архівному відділі Балаклійської районної державної адміністрації.

 

 

 

 

 

 

В архівному відділі Балаклійської райдержадміністрації зберігаються документи фондів, які були сформовані в 1943-1945 роках.

На території Яковенківської сільської ради, на хуторі Таранушине, був колгосп ім. 17-го партз’їзду, де головував Висторобець. На кожних колгоспних зборах він обов’язково порушував питання дотримання дисципліни. Допомагав йому в роботі рахівник Столбовий. На початку 1944 року вже обговорювали, як організувати ремонт колгоспного реманенту. Згідно з протоколом за березень 1944 року, постановили взяти на себе зобов’язання закінчити в найкоротший термін посівну, просапати сходи технічних культур та отримати середню врожайність соняшнику 15 ц / га, картоплі — 80 ц/га, кукурудзи — 20 ц/га, проса — 12 ц/га.

При підведенні підсумків роботи за 1944 рік у січні 1945 року, самокритично називались причини незадовільних результатів: брак тяглової сили, посівного матеріалу, який збирали по селу, запчастин для ремонту тракторів. Були й інші, зокрема, невироблення мінімуму вихододнів.

У 1945 році записи в протоколах засідань правління колгоспу більш оптимістичні: інвентар відремонтований, створено 2 польових ланки та 1 городню. Про що доповідав товариш Колісник, інший керівник господарства.

В архівному фонді колгоспу «Перша п’ятирічка» Яковенківської сільської ради знайдено документи, які свідчать, що життя поступово налагоджувалось. Балаклійська МТС зобов’язувалась в листопаді 1944 року направити трьох осіб на чотиримісячні курси підготовки трактористів. Чоловіки повинні були бути фізично витривалими віком від 18 до 35 років, мати за плечима п’ять класів. З собою вони повинні були мати запас продуктів на один місяць: 12 кг борошна, 6 кг крупи, 12 кг картоплі, 0,5 л олії, 9 кг капусти, 1,5 кг моркви, 3 кг столового буряку.

Районний земельний відділ Балаклійської районної ради депутатів трудящих у лютому 1945 року доводить завдання з відродження бджільництва. Колгосп «Перша п’ятирічка» повинен був до 1 травня 1945 року виготувати 5 вуликів, створити 5 бджолосімей.

Виявляємо у фонді колгоспу «Перша п’ятирічка» договори соціалістичного змагання між бригадами і ланками колгоспу за 1945 рік. У 1-й бригаді було 40 осіб, у 2-й — 49, крім того, в цій бригаді працювали 13 підлітків, у 3-й бригаді — 66 дорослих та 17 підлітків, в городній бригаді — 18 дорослих та 9 підлітків. Була бригада тваринників, до якої входили жінки (8 осіб), чоловіки (3 особи) та підлітки, в будівельну бригаду входили 7 осіб.

В одній справі знаходимо газету «Соціалістична Харківщина» за 19 липня 1944 року з наказом Верховного Головнокомандуючого Маршала Сталіна Маршалу Конєву, де повідомляється, що «війська 1-го Українського фронту, перейшовши в наступ, за підтримки артилерії та авіації прорвали сильну, глибоко ешелоновану оборону німців на Львівському напрямку і за три дні наступальних боїв розширили прорив до 200 кілометрів…». Цим наказом оголошувалась подяка військам, які брали участь у наступальних боях. Закінчувався наказ словами: «Вічна слава героям, які полягли в боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини! Смерть німецьким загарбникам!»

Цей газетний матеріал свідчив, що територія України ще була окупована німцями, а на звільненій будували плани і втілювали їх у життя. Газета послужила обрамленням для рішення виконкому Балаклійської районної ради депутатів трудящих по плану розвитку тваринництва та виконанню сільгоспробіт по колгоспу «Перша п’ятирічка» на 1944 рік.

Балаклійці, пам’ятаймо про подвиг наших земляків, загиблих у роки Великої Вітчизняної. Вони здобули перемогу над німецько-фашистськими загарбниками, утвердили мир та відбудували зруйновану країну. Цінуймо це.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь