line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Дитяче оздоровлення

Добігає кінця навчальний рік. Головне «завдання» дітей улітку – добре відпочити та набратися сил для подальшого навчання. Вже сьогодні батьків турбує питання їхнього дозвілля. Наразі, як зазначила в ході інтерв’ю директор позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Олімпія» Оксана Супрун, незважаючи на те, що до початку канікул ще вдосталь часу, вже надходить багато замовлень на оздоровлення дітей саме в нашому місцевому таборі.

Сорок один рік тому в мальовничому місці Балаклійщини, на березі чистоводного Сіверського Дінця, серед могутніх сосен, виріс дитячий табір відпочинку «Олімпія». Зараз уже неможливо підрахувати, скільки дітей за цей час відпочили тут, скільки вони заспівали пісень, скільки кілометрів пройшли лісовими стежками. І донині «Олімпія» залишається найулюбленішим місцем відпочинку дітей. Найкращою оцінкою табору є те, що діти, які побували тут хоча б один раз, повертаються до нього знов і знов. Протягом останніх років табір «Олімпія» на обласному рівні стабільно визначається як один з кращих дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в регіоні, а минулоріч Федерація профспілок України визнала його «Закладом дитячих мрій». Про минуле та сьогодення табору нам розповіла Оксана Супрун.

— Оксано Леонідівно, яким для «Олімпії» був минулий рік і як табір буде працювати цьогоріч?

— Минулий рік для нас видався найкращим за останнє десятиріччя, адже наповнюваність була максимальною: під час трьох табірних змін відпочили 959 дітей. Це все завдяки тому, що ми виграли два тендери і Департамент у справах молоді та спорту ХОДА викупив значну кількість путівок на першу зміну. А на третю зміну 315 дітей приїхали по путівках з частковою батьківською оплатою, тобто її вартість сплачувала Харківська обласна дирекція Фонду соціального страхування. Цього року теж, завдяки перемозі в тендері, Департаментом у справах молоді та спорту ХОДА з 320 путівок на першу зміну буде придбано 235.

— Яка категорія дітей відпочиває за тендерними путівками?

— Зазвичай, діти, які потребують додаткової соціальної уваги, але цього року, здебільшого, це будуть обдаровані діти Харківщини, зокрема, 235 учасників творчих театральних колективів та ігромайстерень. Також ми плідно співпрацюємо з сектором сім’ї та молоді райдержадміністрації, безпосередньо з його очільницею Іриною Хоменко. Цьогоріч за кошти районного бюджету буде придбано 45 путівок для дітей-сиріт та напівсиріт. 

— Наскільки налагоджена співпраця з галузевими профспілками та підприємствами, які бажають оздоровити дітей своїх працівників?  

— Ми  співпрацюємо з усіма нашими профспілковими організаціями. Це і профспілки охорони здоров’я, й освіти та науки. Серед підприємств – ПАТ «Євроцемент-Україна», яке щороку купує від 70 до 100 путівок. Через відомі всім  події в Криму, де раніше відпочивали діти працівників «Хенкель-Баутехнік» (Україна), від цього підприємства ми вже отримали замовлення на 26 путівок на першу та другу табірні зміни. До речі, на першу зміну з 320 путівок уже реалізовано 315, 180 замовлено на другу,15, відповідно, на третю. З огляду на те, що зараз тільки середина травня, путівки до нашого табору реалізуються досить активно.

— Незабаром табір прийме на відпочинок перших дітей. Як ви готуєтесь до його відкриття?

— На першому місці – покращання санітарно-гігієнічних умов, а саме: будівництво нових комплексів душових, туалетів та малих очисних споруд. Ми взяли участь у цьогорічному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє», ініційованому Харківською обласною радою, і стали його переможцями. Загальна сума проекту складає 144 тис. грн., 72 тис. з яких будуть виділені з обласного бюджету, 64,8 тис. грн. – з районного, решта – з інших джерел. Маємо надію, що за рахунок цих коштів один комплекс душових та туалетів цього року буде встановлено. Крім того, ми є учасниками Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Перший тур конкурсу вже пройшли, на початку червня відбудеться другий. Якщо вийдемо в переможці, за державного фінансування доведемо будівництво цих об’єктів до завершення. Це в глобальному плані. Взагалі ж, за рахунок коштів закладу ми придбали нові ліжка та тумбочки, сто новеньких матраців та двісті антиалергенних подушок, нові простирадла, 120 стільців для їдальні й великий холодильник для зберігання молочної продукції. Тобто все, що давно хотілося змінити, але не мали для того можливостей.   Значну підтримку ми отримуємо від районного керівництва, а 17 квітня, в ході суботника, силами колективів райдержадміністрації та районної ради на території табору був наведений лад. Зараз тривають роботи з благоустрою корпусів: підбілюємо, підфарбовуємо, ремонтуємо, десь руберойд замінили, тобто намагаємося опорядкувати  кожен корпус. 

— Традиційно в «Олімпії» кожна табірна зміна є тематичною. Що цікавого в цьому плані чекає на дітей?

— Минулий рік для табору був ювілейним, тому всі три зміни були присвячені його сорокаріччю. Цього року перша зміна за концепцією облдержадміністрації буде фестивальною і називатиметься «Дивограй». Вона буде спрямована на розвиток творчих здібностей дітей і проходитиме під гаслом «Диво-диво-диво-грай, граючись – відпочивай». Друга зміна, я думаю, теж буде фестивальною, націленою на розвиток позитивних емоцій. Взагалі, на другу зміну, як правило, приїжджають діти з Балаклії та району, деякі з них у таборі побували вже 7-10 разів, тобто відвідують його майже щороку. Є серед них і такі, які вже «доросли» до вожатих.

— Оксано Леонідівно, батьків, які відправляють дітей на відпочинок до табору, завжди цікавить питання їхнього харчування.

— Годують дітей дуже добре. Харчування п’ятиразове. Я вважаю, що діти, які вже відпочивали в таборі, впевнилися, що харчуванню тут приділяється особлива увага. Цього року ми посилили харчування, за рахунок чого вартість путівки трохи збільшилася. Якщо минулоріч це була 41 гривня на добу, то цьогоріч – 43 гривні, обов’язково свіжі овочі, фрукти, соки, кондитерські вироби тощо.

— А наскільки взагалі зросла вартість путівки, в порівнянні з минулим роком?

— З 2150 грн. до 2205 грн., але на рівні Харківської області у нас одна з найдешевших путівок. У таборах регіону вартість путівки від 2400-2600 грн. зросла, в середньому, до 3800. Ми намагаємось ціну втримати, оскільки розуміємо, що заробітна плата в батьків не змінюється. Взагалі, для тих дітей, чиї батьки є платниками єдиного внеску, тобто працюють офіційно, Фондом соціального страхування  відшкодовуються 903 грн. Для батьків, які зайняті в сільському господарстві та працюють у соціальній сфері села, Міністерство аграрної політики відшкодовує 780 грн. Також у соцсфері частину вартості путівки беруть на себе профспілкові організації.

— Яка тривалість зміни і з якого віку у вас можуть відпочивати діти?

— Тривалість кожної зміни — 21 день. Табір працює в три зміни. В цьому році перша зміна, за нашими попередніми планами,триватиме з 9-го по 29 червня, друга — з 4 липня по 24-те, третя — з 29 липня по 18 серпня. А щодо віку, то, згідно зі статутом закладу, у нас відпочивають діти від 6 до 18 років. Усі табірні загони комплектуються за  віком,  ми із задоволенням чекаємо на маленьких та юних відпочивальників.

За додатковою інформацією щодо діяльності позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Олімпія» та з питань щодо придбання путівок звертайтеся за телефоном 5-36-02.

— Дякуємо за розмову.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь