line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

СТЕПАН МАСЕЛЬСЬКИЙ: «Я зичу всім миру, все решта – похідне від цього змістовного слова»

 

Напередодні свят голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський провів зустріч з представниками районних засобів масової інформації та відповів на низку запитань, які сьогодні хвилюють кожного, збуджують свідомість, змушують замислитись над завтрашнім днем. Днем, який ставить нелегкі завдання і вимагає глибокого, продуманого, майже витонченого підходу до їх вирішення.

 

 

 — Степане Івановичу, вперше за роки нашої новітньої історії ми зустрічаємо День Незалежності в умовах, коли країна втягнута в війну. Бойові дії, які не припиняються на Донеччині та Луганщині, не можуть не тривожити, не накладати відбитку на наше життя. Як Ви розцінюєте ситуацію в цілому і як вона проекціюється на наш район, який знаходиться з епіцентром бойових дій на одній географічній паралелі?

— Двадцять третя річниця державної незалежності насправді видалася непростою, особливо для нас, східняків. Воєнний конфлікт поглиблюється і на блискавичне його розв’язання сподіватися не доводиться. Тільки за офіційними даними, на території нашого району проживають тисяча двісті переселенців, насправді їх близько двох тисяч, з урахуванням тих, які приїхали до родичів, близьких, знайомих. Це, переважно, пенсіонери і сім’ї з дітьми. Невдовзі перше вересня і я майже стовідсотково впевнений, що 144 дитини шкільного віку, з тих, що прибули до нас із сусідніх, охоплених війною, регіонів, підуть навчатися до наших шкіл. Перед владою стоїть завдання забезпечити їх одягом, взуттям, шкільним приладдям, продуктами, засобами особистої гігієни. Такі ж потреби, за винятком хіба що шкільного приладдя, мають і дорослі. І це зрозуміло, адже люди тікали із зони бойових дій, намагаючись врятувати найдорожче – здоров’я і життя.

Війна триває, триває і третій етап мобілізації. Побоюючись, що наші призовники можуть опинитися під кулями, ми заручилися домовленістю про те, щоб вони проходили службу у місцевій військовій частині А/1352.

Події на Донеччині та Луганщині спричинили негативний вплив і на роботу наших провідних промислових підприємств. Цементний, «Хенкель», Балаклійський держлісгосп були пов’язані з названими областями тісними економічними зв’язками. Особливо «Хенкель». Суттєво втратили на реалізації і лісівники.

 

— Життя багатовекторне. Щодня озираючись на те, що відбувається в зоні АТО, потрібно дбати про вирішення невідкладних соціально-економічних питань, одне з яких – підготовка житлово-комунального фонду до зими. Які кроки зроблено в цьому напрямку, з огляду на урядову установку на економію енергоносіїв. Синоптики прогнозують сувору зиму. Чи буде збіг синоптичного прогнозу з політичним?

— Кожен господар добре знає, що прийшов Спас – готуй рукавички про запис. А ми почали готуватися задовго до цієї дати, виконавши профілактичний ремонт, де була гостра необхідність, покрівель загальноосвітніх шкіл та житлових будинків, розробивши і впроваджуючи заходи з економії енергоносіїв,особливо блакитного палива. Перед нами стоїть завдання зекономити споживання газу на третину до рівня 2013 року. Враховуючи, що минулорічна зима видалася помірно холодною, реально економія складе 35-37%. Я не хочу згущувати фарби, але зима випробує нас на морозостійкість. Принагідно звертаюсь до кожного балаклійця з настійним проханням раціонально підходити до використання енергоресурсів. Тим паче, що ситуація загострюється не тільки з газом, а й з вугіллям. За останньою інформацією, яка дійшла до нас, маємо проблеми з цим видом палива. Зрозуміло, що сьогодні його виробіток значно знизився. Є проблеми з доставкою, оскільки залізничні колії зазнають руйнувань. На ТЕС уже відчувається його дефіцит, що неминуче призведе до дефіциту електроенергії. В таких умовах треба навчатись жити по-новому. Можливо, школи будуть переведені на шестиденний графік, що дозволить подовжити канікулярний час узимку без шкоди навчанню. Розумію, що найважче буде наймолодшим учням, але згадаємо себе в цьому віці. Ми навчались у суботу і нічого, витримали. А щодо прогнозу, то дуже хочу сподіватись, що синоптики помиляються.

 

— Степане Івановичу, позаду перше півріччя і навіть більше. Про що свідчать економічні показники в розрізі району? Що із запланованого вдалося зробити, а над чим ще треба працювати? Які соціальні проекти в дії?

— Почну з найголовнішого: заборгованості по заробітній платі немає, бюджет наповнюється, виконуються всі показники, наповнюється дохідна частина. Ми доклали всіх зусиль, аби педагоги вчасно і в повному обсязі отримали відпускні. Екстрена медична допомога, виходячи вже з її назви, надається без зволікань. Відновив свою роботу наш ремонтний завод, набравши замовлень. Порадували аграрії. Вперше за нашу новітню історію, а може, й довший період, намолочено 175 тисяч тонн зерна ранніх зернових, з яких 110 тис. тонн – озима пшениця. Причому, у валовому її виробництві частка продовольчого зерна становить 59%. Непогані види і на врожай пізніх культур. Цей здобуток – серйозний внесок у скарбничку наших спільних досягнень. Стосовно проектів, то, завдяки обласному депутату Людмилі Немикіній, поетапно втілюється в життя проект з енергоефективних технологій «Разом у майбутнє». Проект серйозний, на 800 тис. грн. Завдяки його реалізації,вже замінені вікна у Вишнівському та Борщівському сільських Будинках культури, у Яковенківській амбулаторії, на черзі – Асіївська та Лозовеньківська школи, Шевелівський центр соціально-психологічної реабілітації для дітей. У рамках проекту до наступного оздоровчого сезону   маємо намір облаштувати в «Олімпії» місця загального користування на високому сучасному рівні. Наш табір користується популярністю, тому над цим варто працювати, і не тільки над цим.

 

— І, як це вже прийнято, наприкінці розмови Ваші побажання землякам з нагоди потрійного свята.

— Я зичу всім миру, все решта – здоров’я, щастя, кохання, достаток – похідні від цього короткого, але змістовного і омріяного всіма слова. Я вірю, що сила наших діянь і наших бажань така, що він неодмінно запанує на всій нашій українській землі.

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь