line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Навчальні заклади Балаклійщини до початку занять готові

IMG 2173Лічені дні залишаються до початку нового навчального року і вже наступного понеділка в усіх школах району пролунають дзвоники, які запросять дітей сісти за парти. А для того, щоб діти отримували знання в зручних та затишних умовах, протягом літа в усіх освітніх закладах Балаклійщини була проведена значна робота: виконані поточні та капітальні ремонти, підготовлені підручники та необхідний навчальний матеріал тощо. Як готувалися освітяни до нового навчального року, що зроблено, в інтерв’ю нам розповіла начальник відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації Світлана Швід.

 

 

 

- Світлано Анатоліївно, наступного тижня розпочнеться новий навчальний рік. Скажіть, будь ласка, як у районі пройшла підготовка до нього, що зроблено?

 

– Незважаючи на складні фінансові умови, збережено мережу навчальних закладів, тобто в районі так і залишається дев’ятнадцять дошкільних навчальних закладів, тридцять сім загальноосвітніх, з них три навчально-виховні комплекси, і чотири позашкільні навчальні заклади: це Станція юних натуралістів, Центр дитячої творчості, Балаклійський, Андріївський будинки творчості і міжшкільний навчально-виробничий комбінат, який здійснює допрофесійну підготовку.Щодо кількості дітей, то очікується, що до перших класів прийдуть 792 учні, тобто всі діти шести-семирічного віку будуть охоплені навчанням. Сьогодні одним з першочергових завдань, яке стоїть перед нами, є охоплення навчанням дітей, які переселилися з Донецької та Луганської областей. Згідно з даними управління соціального захисту, з яким ми тісно співпрацюємо, на даний час на території району проживають 147 таких дітей, віком від шести до вісімнадцяти років, і вже дев’яносто п'ять з них зараховані до загальноосвітніх закладів. Гадаю, що до першого вересня за парти сядуть сто відсотків цих дітей. Тісно співпрацюючи з директорами шкіл, педагогічними працівниками, ми цим дітям надаємо допомогу канцтоварами, одягом тощо.Щодо дошкільнят, то, починаючи з червня, дошкільним вихованням охоплені двадцять дітей переселенців.

 

– Наскільки освітні заклади підготовлені до навчального року?

 

– З п’ятого по сьоме серпня проведено огляд готовності навчальних закладів, і я можу з упевненістю сказати, що всі заклади до роботи готові. Нині триває підготовка до роботи в осінньо-зимовий період. Щодо ремонтів: в усіх школах відремонтовані класні кімнати, зроблено ремонти каналізаційних систем. За рахунок субвенції місцевих рад, здійснено капітальний ремонт покрівель Червонодонецької ЗОШ №2 та Пришибської ЗОШ. За рахунок позабюджетних коштів зроблений частковий ремонт покрівлі П’ятигірської ЗОШ. Також кілька сільських та селищних рад стали переможцями обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє», за рахунок чого були замінені вікна на металопластикові в двох школах та в шістьох дитячих садках району: це в Лозовеньківській та Асіївській школах; у Балаклії – в десятому та четвертому дитячих садках; по сільських та селищних радах вікна в ДНЗ замінено в Вербівці, Міловій, П’ятигірському та в другому Червонодонецькому.

Крім того, відремонтовані дванадцять шкільних автобусів, і, дякуючи районній владі, вирішено питання з пально-мастильними матеріалами, тобто перевезення дітей теж здійснюватиметься. За рахунок позабюджетних коштів проведено заміну дверей, здійснено ремонт опалювальних, каналізаційних, водопровідних систем, ремонти підлоги, туалетів і поточні ремонти приміщень всіх навчальних закладів.

Ми дуже вдячні районній владі, керівникам органів місцевого самоврядування, сільгосппідприємств, спонсорам, батькам – усім, хто, незважаючи на складний фінансовий рік, не залишився байдужим і надав матеріальну допомогу при підготовці навчальних закладів.

 

Світлано Анатоліївно, у зв’язку з енергетичною кризою в країні нині важливе питання щодо енергозбереження. Як воно буде вирішуватися у нас у районі?

 

– У рамках заходів з енергозбереження, з Міністерства освіти і науки та Департаменту науки і освіти облдержадміністрації нам надійшли листи стосовно структури навчання 2014-2015 навчального року. В цих листах йдеться про те, що, враховуючи складну економічну ситуацію, зокрема, в енергетичній галузі, для економії коштів пропонується відповідними наказами загальноосвітніх навчальних закладів внести зміни до структури навчального року. Тобто нам пропонують у вересні-жовтні 2014-го року та квітні-травні 2015-го працювати за шестиденним робочим тижнем. Що нам це дасть? Коли ми відпрацюємо по чотири суботи чотири місяці, отримаємо два додаткових тижні до зимових канікул, і в січні, коли настане найхолодніша пора року, діти будуть дома. Разом з тим, збільшення канікул не вплине на якість навчального процесу, адже діти отримають повний обсяг необхідних знань, навчаючись по суботах. Нам же це дасть змогу зекономити енергоносії. У цьому катастрофічного нічого немає і нехай батьки не думають, що це завжди буде так. Стосовно дітей шестирічного віку, тобто першокласників, то вони будуть навчатися за п’ятиденною системою, кожен навчальний заклад буде індивідуально розробляти систему навчально-виховного процесу для цих дітей.

 

– А як щодо забезпечення школярів підручниками?

 

– Наразі відбувається впровадження нових державних стандартів. Минулого року це були перші-другі класи, цього року в нас за новим держстандартом працюватимуть треті і п’яті-шості класи, тому в навчальний процес вводяться нові підручники. Початкова ланка ними забезпечена на сто відсотків. Також, як нам повідомили на обласній нараді, Міністерством освіти та науки України нині здійснюється постачання та розподіл підручників для шостих класів, тобто батькам дітей, які навчаються за новими державними стандартами, не доведеться купувати підручники за власні кошти. Крім того, минулого року в районі була налагоджена система взаємодопомоги: якщо в якійсь школі не вистачає підручників, ми робимо перерозподіл з інших шкіл, де є зайві, і з цих шкіл підручники на рік передаються туди, де їх не вистачає. Тобто намагаємося забезпечити учнів підручниками на сто відсотків.

 

Щороку освітянська ланка нашого району поповнюється молодими кадрами. Чи прийде цього року молодь працювати до шкіл Балаклійщини?

 

– Цього року до наших лав вливаються вісімнадцять молодих педагогів, які будуть представлені на педагогічній конференції. З приходом кожного молодого вчителя ми намагаємося допомогти йому влитися в колектив, допомогти в професійній діяльності, для цього в районі працюють школа наставництва, школа молодого педагога, і з кожним молодим учителем, допомагаючи йому, ми працюємо протягом трьох років. 

 

 – Перший день вересня – це свято знань. Що цього року чекає на школярів, крім традиційної урочистої лінійки?

 

– Звичайно, першого вересня у нас пройдуть святкові урочистості за участі поважних гостей з районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування, батьків. Також у кожній школі пройде перший урок: «Україна – єдина країна». Метою його проведення є патріотичне виховання, виховання громадянина, єдності, допомоги і забезпечення миру в нашій державі.

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь