line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ДПІ інформує

 


Державна податкова інспекція у Балаклійському районі

ГУ Міндоходів у Харківській області

ІНФОРМУЄ

 

 

 

 

 

 

 

З початку року платниками Балакліщини сплачено 177,7 млн.грн.

єдиного соціального внеску

Про це повідомив керівник податкової інспекції у Балаклійському районі Сергій Полторак під час спілкування з місцевими ЗМІ.

«Надходження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування продовжують стабільно збільшуватись. Лише протягом серпня поточного року платники, які перебувають на обліку в нашому районі, сплатили до бюджету 24,6 млн.грн.», - зазначив посадовець.

Додатково від роботодавців Балаклійщини з початку року до бюджету надійшло 13,9 млн.грн єдиного внеску.

Все більшої популярності серед платників єдиного внеску набуває сервіс електронного звітування. Так, майже 90% звітності з ЄСВ надходить засобами електронного звітування. Для зручності платників податків електронний цифровий підпис для надання звітності через Інтернет громадяни  можуть отримати в ДПІ у Балаклійському районі за адресою: м.Балаклія, вул.Муканова, 63 або за тел. 5-19-51.

Балаклійські «спрощенці» сплатили майже 5 млн. грн. податку

Такі цифри повідомив начальник податкової інспекції Сергій Полторак .

Протягом восьми місяців 2014 року платники єдиного податку району сплатили майже 5 млн.грн. Здебільшого надходження з єдиного податку забезпечується фізичними особами-підприємцями – частка їхньої сплати у загальній сумі становить 82%, або 4,1 млн. грн.

В основному єдиний податок «спрощенцями» сплачується сумлінно, вчасно та в повному обсязі, що і є запорукою стабільних надходжень до бюджету, навіть росту у порівнянні з відповідним періодом 2013 року. Так, протягом 8 місяців 2014 на користь бюджету перераховано більш ніж 1 млн. грн. більше, ніж аналогічного періоду минулого року.

Нагадуємо, що єдиний податок сплачується фізособами-підприємцями та юрособами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше як до кінця поточного звітного року.

Звертаємо увагу «єдинщиків», що за несвоєчасну або неповну сплату єдиного податку на платника накладається штрафна санкція в розмірі 50% обраної ставки єдиного податку.

Фахівці податкової інспекції радять уважно слідкувати за повнотою й своєчасністю сплати єдиного податку до бюджету та уникати будь-якої недоплати, навіть незначних сум.

Валентин Фесюнін: про податкові зміни, патріотизм та взаємодію з бізнесом

Саме ці питання стали основною темою інтерв’ю в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюнина для журналістів телеканалу «Simon». 

Як зазначив керівник регіонального відомства, наразі в службі змінюються підходи до роботи, які були напрацьовані роками, застосовуються нові методи взаємодії з платниками та впроваджується нова політика відомства. Нещодавно, відзначив керівник,  Урядом та Державною фіскальною службою України було  запропоновано Концепцію реформування податкової системи. 

Як підкреслив Валентин Фесюнін, запропоновані реформи ставлять на меті  проведення радикальних і системних змін, які приведуть до економічного зростання і спрощення умов для роботи бізнесу. А це і створення нових робочих місць і  економічна стабільність.

Також керівник регіонального відомства повідомив, що змінами передбачено скорочення кількості податків з 22 до 9, частина з яких ліквідується, інша - трансформується.

Крім того, відзначив Валентин Фесюнін, планується важлива зміна в перерозподілі надходжень податків.

Податок на нерухоме майно та фіксований сільськогосподарський податок тепер будуть акумулюватися в місцевому бюджеті. І відповідно підуть на розвиток регіону.

Особливу увагу керівник  служби звернув  на питання нарахувань на фонд заробітної платні. Адже, як відзначив Валентин Фесюнін, сьогодні в Україні на заробітну плату йдуть нарахування  в 1,5 рази вище, чим в  Європейському союзі. Тож концепцією  передбачене істотне  скорочення єдиного соціального внеску та диференціацію ставки податку з доходів фізичних осіб.

«Наші громадяни повинні мати достойний рівень оплати праці», - підкреслив Валентин Фесюнін.

Натомість, повідомив посадовець, великі надії покладаються на ефект від детінізації зарплат і на створення мотивації для їх росту. Це призведе до збільшення платежів та компенсації втрат від зниження ставок по єдиному соціальному внеску.

Взагалі, як відзначив Валентин Фесюнін, усі ці зміни мають на меті побудову чіткої та ефективної системи, яка не приносила би сюрпризи підприємцям, а була стабільною і передбачуваною.

Сьогодні одним із головних  завдань для себе,  Валентин Фесюнін  вважає  створення  комфортних умов для розвитку бізнесу  та  налагодження у новому продуктивному форматі  відносин з  представниками підприємницьких кіл регіону.  

«Я готовий  захищати інтереси регіонального бізнесу і  надавати підтримку усім тим, хто виявляє свідому громадську позицію з виконання своїх зобов’язань перед державою та сумлінно сплачує податки», - відзначив посадовець та звернув увагу на те, що сьогодні наша держава та її громадяни отримали можливість змінити своє майбутнє.

«Ми сьогодні створюємо  і своє майбутнє, і майбутнє країни. Впевнений, ми сильні тільки тоді, коли ми разом. Це стосується як і політичної ситуації в країні, так і соціально-економічної. Сьогодні і бізнес, і влада  повинні об'єднатися і разом будувати нове суспільство - сильне і патріотичне», - висловив свою позицію Валентин Фесюнін.

Здаєте нерухомість в оренду – платіть податок

Якщо фізична особа-орендодавець у 2014 році здає квартиру в оренду фізичній особі-орендарю, яка не є суб’єктом господарювання, то податок на доходи фізичних осіб орендодавець має сплачувати щокварталу протягом 2014 року. При цьому податкову декларацію слід подати до 01.05.2015 року. Такі доходи від надання в оренду нерухомості підлягають оподаткуванню за ставкою 15 (17) %.

Нагадаємо, що доходи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. У разі, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного кварталу. При цьому, сума отриманого доходу, сума сплаченого  протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації  про майновий стан і доходи.

У разі нотаріального посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку-орендодавця.  При цьому, нотаріус несе відповідальність, передбачену законом, за порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації.

Дохід від здавання в оренду власного нерухомого майна підлягає оподаткуванню за ставками 15 (17)%, визначеними в ст. 167 Податкового кодексу.

Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм визначено ст. 170 Податкового кодексу України.

Ігор Білоус: Офіційно заявляю, що й надалі працюю на посаді Голови Державної фіскальної служби України

Державна фіскальна служба України повідомляє, що сьогодні, 12 вересня 2014 року, на адреси багатьох ЗМІ відправлено повідомлення з офіційної електронної скриньки прес-службиЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. стосовно відставки Голови ДФС України Ігоря Білоуса. Сталося це внаслідок зламу поштової скриньки прес-служби відомства внаслідок хакерської атаки.

"Сьогоднішнє фейкове повідомлення про мій намір піти у відставку – безумовне підтвердження ефективності радикальних кроків нової команди, що очолила Державну фіскальну службу України" - наголосив Ігор Білоус.

"Очевидно, ми комусь серйозно зашкодили. Немає сенсу з’ясовувати кому саме – тим, хто тривалий час виснажував, тероризував національний бізнес та криміналізував нашу економіку, чи тим хто давав або брав хабарі, а тепер не матиме такої можливості. Ця хакерська атака лише підтверджує: ми на вірному шляху!" - підкреслив Голова Державної фіскальної служби України.

Ігор Білоус офіційно заявляє, що й надалі працює на посаді Голови Державної фіскальної служби і впевнений в успішному втіленні намірів реформувати національну податкову систему. Невдовзі всі переконаються в цьому. Сьогодні ДФС спільно з Міністерством фінансів України готують для розгляду Урядом черговий пакет змін щодо реформ, зокрема, боротьби з корупцією, детінізації доходів, поліпшення бізнес-середовища. 

Довідково. Днями із підроблених поштових адрес ДФС розсилалося шкідливе програмне забезпечення, про що раніше повідомляла прес-служба відомства.

Нарахування єдиного внеску на суми виплат військовослужбовцям

Платниками єдиного внеску відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) є військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу.

Для зазначених платників єдиний внесок нараховується на суми грошового забезпечення у розмірі 34,7% (п. 1 частини першої ст. 7 та частиною шостою ст. 8 Закону про ЄСВ). Єдиний внесок з військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу утримується в розмірі 2,6% грошового забезпечення (частина десята ст. 8 Закону про ЄСВ).

Відповідно до ст. 9 Закону України від 20.12.91 р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення включаються: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу наведено в додатках 25— 28 до постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Звертаємо увагу, що суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та індексації грошового забезпечення військовослужбовців не віднесено до зазначеного переліку.

Крім того, згідно з п. 2 розділу I Переліку № 1170 одноразова допомога військовослужбовцям при звільненні з військової служби належить до виплат, на які не нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, на суми виплат індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу єдиний внесок не нараховується.

В європейське майбутнє – із великим творчим потенціалом!

«Сьогоднішній день для вас особливий! Сьогодні – ви переможці! І сьогодні Україна – переможець! Особливість сьогоднішнього дня в тому, що Україна та Євроcоюз ратифікували Угоду про асоціацію з ЄС. І ваше майбутнє – європейське. Я вітаю вас і всіх нас з цим цивілізаційним світоглядним вибором. Вам віднині будувати нову європейську Україну. Я бажаю вам на цьому шляху лише перемого та успіхів», - зазначив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, вітаючи переможців конкурсу «Очима дитини – про бюджет країни - 2014» під час церемонії нагородження, яка пройшла в ДФС 16 вересня 2014 року.

Він також зауважив, що Державна фіскальна служба України проводить велику роботу з метою виховання податкової культури у підростаючого покоління. І роботи переможців конкурсу є яскравим свідченням її результативності. Адже в кожній із цих робіт прослідковується розуміння і усвідомлення необхідності сплати податків, а це - запорука розвитку держави. У глобалізованому світі, де технології рухаються вперед, а знання передаються швидко, дуже важливо закласти фундамент для їх подальшого розвитку і правильного застосування. Державна фіскальна служба докладає максимум зусиль для того, аби сьогодні розкрити потенціал, який завтра може стати рушійною силою розвитку цілої країни.

«Даний конкурс став для мене поштовхом у житті. У 2003 році я зайняла перше місце в номінації «Художні твори», після чого зрозуміла, що вмію малювати. Сьогодні я – художниця, виставки якої проходять у багатьох країнах світу. Хочу подякувати організаторам конкурсу і побажати його учасникам творчих успіхів та натхнення», - зазначила Ксенія Доброчинська, член журі конкурсу у Запорізькій області.

«Даний конкурс повинен розширитися до міжнародних стандартів, що ми і планували зробити. Але, на жаль, почалася війна. Саме тому цього року перший раз за всю історію проведення конкурсу ми проводимо церемонію нагородження переможців в режимі відеоселектору. Це ще раз свідчить про те, що ДФС готова, за будь-яких умов, боротись за розвиток талантів та підтримувати їх так само, як підтримує бійців, які знаходяться та готуються до участі у АТО. Це і гуманітарна допомога, і харчування, і методична література», - зауважив директор Інформаційно-комунікаційного департаменту, член журі конкурсу Віктор Косарчук.

«У багатьох творах відчувалася тривога - я бачив крила, які захищають Україну. Я впевнений, що у таких творчих відповідальних і патріотичних дітей такі ж батьки, які обов’язково захистять Батьківщину» - зазначив Іван Малкович, директор дитячого видавництва „А-ба-ба-га-ла-ма-га”, член журі конкурсу.

Більшість переможців, за їх словами, до участі у конкурсі привела цікавість, але завдяки йому діти почали розуміти, що таке податки, для чого їх сплачують та пообіцяли стати справними платниками.

Переможці отримали подарунки, а деякі учасники – спеціальні відзнаки від членів журі.

Всі учасники церемонії нагородження визнали важливу роль даного конкурсу для вивчення та розуміння підростаючим поколінням ролі, значення та місця податків, зборів та платежів у житті держави і суспільства та визнали необхідність його проведення з метою формування економічної грамотності та культури у майбутніх платників податків.

Ігор Білоус: Малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами

«Малому й середньому бізнесу пропонуються величезні преференції, співставні із податковими канікулами. Уряд має намір посилити підтримку малого й середнього бізнесу - зменшити максимальні ставки єдиного податку та заборонити перевірки платників єдиного податку й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Це стимулюватиме розвиток існуючих та відкриття нових бізнесів, а головне - створенню нових робочих місць. Отже парламент через голосування за урядовий пакет реформ матиме шанс підтримати розвиток економіки, розвиток національного бізнесу, боротьбу із корупцією», - заявив Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус 15 вересня в прямому ефірі «Радіо «Вести», коментуючи пакет законодавчих ініціатив Уряду із реформування податкової системи, внесений сьогодні у Верховну Раду.

Законопроекти мають на меті скорочення числа податків, зниження ставок та спрощення процедури адміністрування. В такий спосіб Уряд має намір подолати корупцію, вивести з тіні податок на додану вартість, мотивувати бізнес до легалізації зарплат та їхнього подальшого зростання.

«Ринку будуть запропоновані прозорі, зрозумілі правила гри, однакові для всіх платників податків. Започаткуємо рівноправні партнерські відносини між податковими органами та платниками податків. Зокрема, передбачається значне скорочення, з 22 до 9, кількості податків і зборів. Збільшиться ресурсна бази місцевих бюджетів, що сприятиме ефективному втіленню програми децентралізації влади. Буде реформовано податок на прибуток з одночасним скороченням пільг із податку», - наголосив Ігор Білоус.

Вже ухвалено і з початку наступного року буде введено в дію закон щодо електронного адміністрування податку на додану вартість. Це дозволить детінізувати ПДВ, котрий досі вважався найбільш корупційним податком.Також передбачається суттєве скорочення єдиного соціального внеску, що стимулюватиме роботодавців відмовитися від зарплат «в конвертах» та збільшувати оплату праці.

«Зрозуміло, що економічне зростання не почнеться наступного дня після введення в дію законів. Так само, корупцію неможливо буде подолати за одну ніч. Але важливо розпочати цю роботу і не припиняти», - сказав Голова Державної фіскальної служби Ігор Білоус. – «Завдяки змінам у податковій системі буде суттєво спрощено адміністрування податків – значно збільшиться число електронних сервісів, зменшиться кількість звітних періодів, скоротиться кількість звітів, платежів, перевірок. Перед фіскальними органами постануть принципово нові завдання».  

У серпні 2014 року надходження до загального фонду держбюджету збільшилися на 26,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року

Протягом серпня поточного року органами Державної фіскальної служби України до загального фонду державного бюджету забезпечено понад 26,8 млрд. грн. надходжень, що на 26,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

З них податковими органами забезпечено збір майже 16 млрд. грн. платежів, митницями – понад 10,9 млрд. грн.

При цьому до зведеного бюджету України за останній місяць літа надійшло 35,8 млрд. грн. платежів, а до державного – 27,8 млрд. грн.

Крім того, місцеві бюджети отримали трохи більше 8 млрд. грн., у т.ч. податку на доходи фізичних осіб – майже 4,9 млрд. грн., плати за землю – понад 1,1 млрд. грн.

Відшкодування ПДВ платникам у серпні склало 4,5 млрд. грн.

Єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до бюджету України надійшло у сумі 13,9 млрд. грн.

Нагадаємо, що наразі триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, в якій запропоновано кілька моделей реформування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Детальніше ознайомитися з Концепцією реформування податкової системи України можна за посиланнямhttp://minrd.gov.ua/anonsi/7085.html.

З початку року Державною фіскальною службою забезпечено понад 270 млрд. грн. платежів

Протягом січня – серпня поточного року до зведеного бюджету надійшло 270,5 млрд. грн. платежів, у тому числі до місцевих бюджетів – 58,3 млрд. грн.

При цьому до державного бюджету забезпечено 212,2 млрд. грн. надходжень. Збір платежів до загального фонду державного бюджету з початку року склав 198,9 млрд. грн.

У розрізі основних платежів, у січні – серпні 2014 року, приріст до аналогічного періоду 2013 року забезпечено з:

- податку на доходи фізичних осіб – на 11,7%;

- збору за спеціальне використання лісових ресурсів – на 70%;

- акцизного податку з ввезених на митну територію підакцизних товарів – на 58,5%;

- платежів за користування надрами – на 20,8%;

- збору за користування радіочастотним ресурсом – на 35,9%;

- вивізного мита – у 3 рази.

При цьому надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 8 місяців поточного року склали 120,3 млрд. гривень.

Окрім того, за вказаний період платникам податків відшкодовано податку на додану вартість грошовими коштами у розмірі 29,6 млрд. грн. У автоматичному режимі платникам повернено 17,5 млрд. гривень ПДВ.

Володимир Хоменко: Європа сприятиме Україні у боротьбі з виведенням тіньових коштів

Під час Другого форуму керівників органів податкових розслідувань у Гаазі Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко розповів, що Європа сприятиме Україні у боротьбі з виведенням тіньових коштів.

Делегація Державної фіскальної служби на чолі з Першим заступником Голови ДФC Володимиром Хоменком взяла участь у Другому форумі керівників органів податкових розслідувань, що пройшов у Гаазі, Нідерланди.

Під час Форуму Володимир Хоменко зазначив, що сьогодні, в умовах необхідності захисту економічних інтересів як України, так і країн світу, надзвичайно важливими є широка міжнародна співпраця і проведення узгоджених заходів правоохоронних та контролюючих органів усіх країн.

«Одним із пріоритетних напрямків спільної роботи є протидія схемам мінімізації податкових зобов’язань з виведенням коштів в оффшорні зони, - сказав посадовець. - Україна входить до десяти країн з найбільшим рівнем виведення капіталів до оффшорних зон. Протягом 21 року з України виведено до оффшорів близько 167 млрд. дол. США, ця сума перевищує об’єм ВВП за 2011 рік, який склав 165,2 млрд. доларів».

Представники Європолу та ОЕСР відзначили важливу роль України у проведенні Форуму керівників органів податкових розслідувань. Зокрема заступник директора департаменту податкової політики та адміністрування ОЕСР Грейс Перес-Наварро наголосила, що ініціатива з боку України стала визначальною у створенні Форуму.

Українські представники зустрілися з керівниками і високопосадовцями органів податкових (фінансових) розслідувань європейських країн, зокрема Нідерландів, Великобританії, Литви, Грузії, з представниками ОЕСР.

Крім того, Володимир Хоменко зустрівся з заступником Директора Європолу Вілом ван Гемертом. Під час зустрічі її учасники домовилися про посилення співпраці між Європолом та ДФС України в протидії економічним злочинам у контексті ратифікації Угоди про асоціацію ЄС-Україна, а також підписанням Угоди про оперативне співробітництво між Україною та Європолом. Набуття чинності цих угод допоможе реалізації ініціативи ДФС відносно розміщення контактного офіцера у штаб-квартирі Європолу, що сприятиме розвитку співпраці України з іншими країнами у процесі боротьби з транскордонною економічною злочинністю.

Володимир Хоменко також обговорив з Вілом ван Гемертом актуальність проведення в Україні фіскальної та правоохоронної реформ. Представники ДФС і Європолу відзначили важливість інституційних перетворень, що зможуть вивести на новий рівень якість фінансових розслідувань в Україні. Європол готовий всіляко сприяти Україні у цьому напрямку.

Ігор Білоус: «Незважаючи на складну економічну ситуацію лікеро-горілчана, виноградно-виноробна та пивоварна галузі є рентабельними»

«Ми живемо у важкі часи, коли економіка дуже багато втратила у своєму розвитку. Складно всім. Ми це розуміємо. Саме тому ми зібралися тут, щоб почути вашу думку щодо роботи нашої служби. Адже нашою кінцевою метою є збільшення добробуту держави, покращення економічних умов для вас, як для бізнесменів, які створюють робочі місця та справно платять податки. Ми за те, щоб ви розвивалися, багатіли, підкорювали не лише вітчизняні, а й зарубіжні ринки», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус під час робочої зустрічі із виробниками продукції лікеро-горілчаної, виноградно-виноробної та пивоварної галузей, яка відбулася 19 вересня 2014 року у Національному комплексі Експоцентр України (ВДНГ).

Під час зустрічі обговорювалися питання запропонованих змін податкової системи у частині акцизного податку.

«Акцизний податок - один з тих податків, за рахунок яких в значній мірі забезпечуються видатки Державного бюджету України. За рівнем надходжень податків і зборів, цей податок посідає 4 місце», - зауважив Ігор Білоус.

Він також повідомив, що завдяки спільним зусиллям ДФС та Мінфіну, за 8 місяців поточного року до загального фонду бюджету України мобілізовано 16,5 млрд. грн. акцизного податку. З цієї суми 5,4 млрд. грн., або третину, сплачено виробниками алкогольних напоїв та пива.

Незважаючи на те, що у 2014 році, порівняно з минулим роком, в цілому зменшились надходження акцизного податку, галузі, пов'язані з обігом алкогольних напоїв та пива забезпечили ріст надходжень акцизу.

Так, у пивній галузі зросла сплата акцизного податку на 10 відс. або 163 мільйони грн., на 23 відс. або 79 мільйонів грн. зросла сплата податку у виноробній галузі. Значно збільшилась сплата в лікеро-горілчаній галузі, від якої у січні-серпні цього року надійшло 3,2 мільярда грн. акцизного податку, що на 31 відс. або на 770 мільйонів грн. більше, ніж у минулому році.

«Така статистика, безумовно, свідчить про високу рентабельність цих галузей, не зважаючи на те, що зараз відбувається у країні. На жаль, таке зростання відбувається на фоні зменшення обсягів виробництва деякими виробниками алкоголю та пива, втрати ринків збуту, внаслідок дестабілізації ситуації на сході країни та анексії Криму», - зазначив Голова Державної фіскальної служби.

Виробники алкогольної продукції, у свою чергу, озвучили основні проблеми, враховуючи специфіку кожної галузі та висловили свої пропозиції стосовно ставок акцизу, авансових платежів, імпорту товарів та багато іншого.

На завершення зустрічі Голова ДФС повідомив про готовність продовжувати конструктивну дискусію і визнав необхідність подальших зустрічей з метою вирішення проблемних питань кожної галузі.

Нарахування єдиного внеску на суми виплат військовослужбовцям

Платниками єдиного внеску відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) є військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу.

Для зазначених платників єдиний внесок нараховується на суми грошового забезпечення у розмірі 34,7% (п. 1 частини першої ст. 7 та частиною шостою ст. 8 Закону про ЄСВ). Єдиний внесок з військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу утримується в розмірі 2,6% грошового забезпечення (частина десята ст. 8 Закону про ЄСВ).

Відповідно до ст. 9 Закону України від 20.12.91 р. № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення включаються: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу наведено в додатках 25— 28 до постанови КМУ від 07.11.2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Звертаємо увагу, що суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби та індексації грошового забезпечення військовослужбовців не віднесено до зазначеного переліку.

Крім того, згідно з п. 2 розділу I Переліку № 1170 одноразова допомога військовослужбовцям при звільненні з військової служби належить до виплат, на які не нараховується єдиний внесок.

Враховуючи викладене, на суми виплат індексації грошового забезпечення та вихідної допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу єдиний внесок не нараховується.

Патріотичні промінчики засяяли на святі дитячої творчості

Важливість сплати податків для розвитку економіки держави — у малюнках, літературних творах  та комп’ютерній графіці.  На Харківщині нагородили переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу  дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни». Урочиста  церемонія нагородження відбулась за участю в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентина Фесюніна, керівного складу управління, членів конкурсної комісії, представників громадськості та ЗМІ.

Як відзначив відкриваючи церемонію Валентин Фесюнін, найбільше його вразила майстерність дітлахів та оригінальне бачення такої важливої справи, як сплата податків. Звертаючись до переможців,  керівник відмітив, що їх роботи заряджають дорослих оптимізмом та вірою. Вірою насамперед у те, що в Україні зростає молоде покоління, яке  любить свою країну та  прагне зробити її щасливою. Валентин Фесюнін підкреслив, що він пишається маленькими громадянами, адже вони ростуть справжніми патріотами та своїми роботами навіть навчають деяких дорослих важливим речам.

Проведення цього конкурсу вже стало традиційним. По всій Україні підростаюче покоління, демонструючи свої таланти, змагається за перемогу. Цьогоріч взяти участь  у конкурсі вирішило півтори тисячі  школярів зі всіх куточків Харківщини, навіть із самих найвіддалених.  Адже для дітлахів це чудова нагода реалізувати свої художні та літературні таланти, продемонструвати власні творчі здібності та знання гаджетів і сучасних комп’ютерних технологій.  

Змагання відбулися  за трьома напрямами: художні твори,  комп’ютерна графіка та літературні твори. Діти створили свої роботи не лише креативно, а й назвали оригінально  та з патріотичним промінчиком  – «З громади по крихті – країні пиріг», «Україна єдина»,  «Податкові сильні крила всі родини захистили», «Ми хочемо жити в багатій країні», «Добробут країни залежить від кожного з нас». 

Як відзначають члени журі обласного етапу конкурсу, до складу якого увійшли представники освітянської галузі, засобів масової інформації та відомі мистецтвознавці Слобожанщини, завжди складно обирати переможців. Адже в кожній роботі відчувається душа дитини, відображення його світогляду та мрій і досить важко визначитись з однією роботою.  

Усього 24 переможця конкурсу отримали дипломи та заохочувальні призи. У номінації - “Художні твори” перше місце серед вікової категорії 9-11 років посіла Набієва Катерина  з Чугуївського району, у віковій категорії 12-15 років —  Ладика Оксана з Нововодолазького району; у номінації «Комп`ютерна графіка» у віковій категорії 9-11 років перемогу виборов Соколов  Владислав із селища Хролі  Харківського району, 12-15 років — Маковоз Анастасія з Харкова; а у номінації “Літературні твори” у віковій категорії 9-11 років перше місце здобула Шитоха Альбіна з Богодухівщини,  у віковій категорії 12-15 років відзначилася Чуйко Анастасія  з Харкова.

Крім традиційних 1, 2 та 3 місць за двома віковими категоріями також були відзначені переможці в окремих номінаціях:

Так, лауреатом  конкурсу за підсумками Інтернет-голосування (приз глядацьких симпатій) стала Сербін Вікторія з Лозівського району  за художню роботу  "Україна єдина», а лауреатом  в номінації «За оригінальність розкриття теми»  - Ігнатова Анастасія з м. Харкова в номінації «Комп`ютерна графіка» з роботою «Державний бюджет».

Особливу увагу журі привернула до себе робота 9-річного Микити Іванченка, який  мешкає в м. Дергачі та навчається у місцевому ліцею.  Робота під назвою «Бюджет» була представлена в номінації  «Комп’ютерна графіка»  та відразу вразила членів журі. Як відзначає  один із суддів, заступник директора Харківського комп`ютерно – технологічного коледжу НТУ «ХПІ» Олексій Кустов,  робота виконана на досить професійному рівні та сподобалась йому оригінальним підходом до розкриттям теми. Тож Микита заслужив на особливий приз дитині з особливими потребами. Адже хлопчик інвалід з дитинства і прикутий до інвалідної коляски. Але як розповідає Микита,  він живе повноцінним життям, і його найголовніше захоплення – це комп’ютер, з яким він познайомився в 3 роки. Батьки підтримують Микиту у всьому та допомагають йому опановувати сучасні технології.

В.о. начальника ГУ Міндоходів  області Валентин Фесюнін вручив нагороду хлопчику та побажав йому здійснення його головної мрії – Микита прагне стати спеціалістом ІТ-технологій.

Оцінило журі і творчий підхід к розкриттю теми. Декілька талановитих дітей  з малозабезпечених  сімей  отримали заохочувальні відзнаки за свої роботи. 

Це Прилєпська Інна з Лозівського району  за твір «Казка про Пустунчика і податкового інспектора", Приймак Юлія, яка мешкає в Зміївському районі, за художню роботу  «Як податок ви сплатили, то і діток накормили» та Галагура Марія з Вовчанського району за художню роботу  «З громади по крихті – країні пиріг».

Крім того, жури вирішило відзначити дитячий анімаційний фільм «Податки очима дітей», учнів мультиплікаційного відділення Школи Сучасних Театрально-сценічних напрямів з Фрунзенського району м. Харкова.

Як відзначив наприкінці свята Валентин Фесюнін, підсумки проведення цього конкурсу ще раз доводять,  що наші діти не лише творчі й талановиті, а й мають високий рівень свідомості.  «Завдяки конкурсу, навіть найменші серед учасників розуміють як і, найголовніше, для чого сплачуються податки, вони прагнуть стати справжніми громадянами своєї держави. Така позиція  є гарним прикладом і для дорослих бути сумлінними платниками податків”, - підкреслив керівник служби.

А чудові подарунки, музичні привітання від творчих колективів та поздоровлення від присутніх гостей створили справжню атмосферу свята та надали наснаги для подальшого розвитку творчих  талантів наших діток – майбутніх громадян України, які творитимуть її історію.

Сплачуючи військовий збір – ми підтримуємо українську армію

В управлінні доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Харківській області повідомили, що з початку запровадження військового збору (3 серпня 2014 року) до бюджету надійшло майже 28 млн. грн. При цьому, за серпень платники Харківщини сплатили  15,4 млн.грн, а за 16 днів вересня -12,5 млн.грн.

Нагадуємо, що відповідно до п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи визначені у ст. 171 Податкового Кодексу України, а саме:

1. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку.

2. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів є :

- податковий агент – для оподаткованих доходів з джерела їх походження в Україні;

- платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільнених від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету. 

Військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Також повідомляємо, що з роз’ясненнями стосовно військового збору можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132). 

Фахівці Харківської митниці провели зустріч з громадськістю у форматі «запитання-відповідь»

Разом з посадовцями за «круглим столом» в черговий раз зібралися представники громадськості та підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Як зазначив в.о. начальника  Харківської митниці Міндоходів Сергій Ралік, головна мета заходу виявити проблемні питання, які виникають під час роботи як з боку суб’єктів ЗЕД, так і співробітників митниці, та потребують першочергової уваги й негайного вирішення.

Керівник відомства повідомив, що відтепер зустрічі будуть проходити у форматі діалогу. Окрім того, планується їх проводити регулярно. Сергій Ралік  звернув увагу присутніх керівників структурних підрозділів митниці  на необхідність налагодження інформаційних каналів для зворотнього зв’язку з пдіприємцями та громадськістю.

«Сьогодні представникам митниці і бізнесу необхідно налагодити реальний та ефективний зворотній зв'язок, що в свою чергу надасть можливість більш опертивно визначати та вирішувати усі проблемні питання», - наголосив посадовець та запросив присутніх до активного спілкування.

В свою чергу представники бізнесу висловили ряд пропозицій, що в більшості стосувалися порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів. Також суб’єктів ЗЕД  цікавило питання щодо наявності змін та нововведень у митному законодавстві, особливо, щодо визначення митної вартості товарів.

На усі запитання  були отримані вичерпні відповіді, а за підсумками проведення сесії «запитання-відповіді» Сергієм Раліком було надано ряд протокольних доручень відповідним  відділам.

Наприкінці  зустрічі Сергій Ралик звернувся до пристутніх та відзначив, що в умовах сьогоднішнього дня, коли наша країна перебуває в небезпеці,  їй необхідна підтримка.  І  бізнес, і  співробітники фіскальної служби повинні  сумлінно виконувати свої  зобов’язання перед державою, адже мета у всіх єдина – могутня Україна.

Увага платників - платіжні документи заповнюйте правильно!

Фахівці ГУ Міндоходів у Харківській області нагадують, що  Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 №609.

Усі поля реквізиту „Призначення платежу” розрахункового документу платникам податків потрібно заповнювати у відповідності із затвердженим Порядком. Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.

Текст Порядку заповнення документів та списками кодів видів сплати розміщений на веб-порталі ДФС України за посиланнямhttp://sfs.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/62901.html.

У разі виникнення будь-яких запитань платникам податків  слід звертатися за довідками до Центру обслуговування платників при територіальному органі Міндоходів за місцем реєстрації.

Валентин Фесюнін: Малому бізнесу горить «зелене світло»

Як розповів в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, сьогодні на Харківщині зареєстровано близько 183 тисячі підприємців, при цьому - 80 тисяч з них знаходяться на «спрощеній» системі оподаткування.

«Кожен з цих людей працює та забезпечує свої родини, а багато з них також ще й надають роботу іншим громадянам. Підтримати їх, надати можливість працювати у стабільних умовах – головна мета всіх гілок влади, зокрема, державної фіскальної служби», - зазначив посадовець.

Валентин Фесюнін розповів, що сплачуючи єдиний податок, підприємці звільняються від сплати деяких податків і зборів, а платники першої та другої групи звітують лише раз на рік.

Окрім того, найближчим часом, повідомив посадовець, планується ще посилити підтримку малого та середнього бізнесу. Зокрема, розглядається питання щодо зменшення максимальних ставок єдиного податку та заборонення перевірки «спрощенців» й суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн.грн.

Як неодноразово зазначав раніше в.о. начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Валентин Фесюнін, він готовий підтримувати сумлінних підприємців й на регіональному рівні, адже сьогодні тільки об’єднавши зусилля можна допомогти країні вийти з тяжкого економічного стану.

 

Оновлено Перелік медичних виробів, які оподатковуються ПДВ за ставкою 7 %

Кабінетом Міністрів України  постановою від 3 вересня 2014 року № 410 затвердив Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків (далі - Перелік). Даний документ набрав чинності з дня його опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» - 10 вересня 2014 року.

Новий Перелік медичних виробів прийшов на заміну попередньому, затвердженому Постановою КМУ від 01.07.2914р. №216, та складений за кодами по УКТ ЗЕД. Зокрема, за ставкою 7% обкладається податком на додану вартість ввезення в Україну вати, марлі, бинтів, перев'язувальних виробів і санітарних сумок, наборів для надання першої допомоги, окремих виробів для догляду за хворими, інвалідних колясок, контактних лінз, електрокардіографів, апаратів для УЗД, магнітно-резонансних томографів, шприців, бормашин, штучних нирок, приладів та апаратури для анестезії та іншого.

Обсяги для реєстрації платника ПДВ з 1 січня 2015 року 

Куп`янська ОДПІ звертає увагу, що Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31.07.2014 N 1621-VII змінено статтю 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку, а саме у пункті 181.1 статті 181цифри „300000” замінено цифрами „1000000”. Відповідно законодавча норма матиме вигляд: „У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку”.

Зазначені зміни наберуть чинності з 01.01.2015 року.

Для того або подати заяву на таку реєстрацію платника ПДВ, слід керуватися статтею 183 Податкового кодексу України.

Оподаткуйте ПДВ отримані відходи

Згідно із п.п. «а» п.п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Відповідно до п.п. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Тобто операції з постачання відходів як вторинної сировини (за винятком відходів і брухту чорних і кольорових металів) підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою ПДВ.

Громадянин США незаконно вивозив за межі України картину XVІІІ сторіччя та колекцію марок радянських часів

Працівниками Київської митниці Міндоходів в пункті пропуску «Бориспіль» попереджено спробу незаконного вивезення через митний кордон України предметів, які представляють культурну цінність. Художнє полотно XVIII сторіччя та колекцію марок радянських часів намагався вивезти нічним авіарейсом до Голландії громадянин США, пенсійного віку, власник фармацевтичної компанії в себе на батьківщині. Іноземець своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», чим засвідчив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за межі митної території України. За фактами виявлених порушень складено протоколи про порушення митних правил. Виявлені предмети вилучено до винесення судом рішення у справах.

1 жовтня – термін подання звіту про контрольовані операції 

Відповідно до п.п. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, наступного за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У 2014 році звіт про контрольовані операції, що відповідно до ст. 39 ПКУ подається центральному органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за період з 1 вересня по 31 грудня 2013 року подається до 1 жовтня 2014 року (п. 24 підр. 10 Розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Форма звіту (уточнюючого звіту) про контрольовані операції затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.11.2013 № 669.

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб’єктів господарювання становлять 3 роки

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої деклараціїи та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Зазначена норма визначена статтею 102 Податкового кодексу України.

Анатолій Макаренко: Ми повинні забезпечити сприятливі умови для унікального транзитного потенціалу України

Про це заступник Голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко заявив під час ХV Міжнародної конференції «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку», що пройшла 10 вересня 2014 рокув м. Одеса.

Конференція проведена Міжнародним союзом автомобільного транспорту (МСАТ) та Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) для представників міжнародного автотранспортного товариства Європи та Азії.

Серед учасників конференції: міжнародні організації «За демократію і економічний розвиток ГУАМ» та «Чорноморське Економічне Співробітництво», а також делегація МСАТ на чолі з президентом паном Янушем Лацним і генеральним секретарем паном Умберто де Претто, Білорусії, Грузії, Казахстану, Киргизії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії та Естонії.

Обговорюючи стратегічні питання, представники автотранспортної спільноти, зауважили, що митні органи відіграють ключову роль у розвитку сучасних механізмів контролю у сфері міжнародної торгівлі. Викликом сьогодення є запровадження ефективних митних процедур та механізмів контролю на кордоні.

«Наразі ведеться активна нормотворча робота щодо мінімізації процедур, які здійснюють контролюючі служби на кордоні, шляхом скорочення переліку підконтрольних товарів та делегування функцій радіологічного контролю прикордонникам або митникам» - зазначив Анатолій Макаренко.

Він також зауважив, що Державна фіскальна служба України докладає значних зусиль для того, щоб українська митниця перетворилася з контрольної служби на сервісну.

З початку 2015 року вводиться електронне адміністрування ПДВ. Це радикально спрощує процедуру сплати податку і мінімізує контакти між платником та інспектором. Також це унеможливить формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. Відповідний закон вже ухвалено парламентом. Основні переваги такої системи для бізнесу - швидке повернення ПДВ та прозорість процесу. Зменшиться і тиск на бізнес, завдяки зниженню кількості перевірок. Сама ж система звітування ПДВ залишиться місячною.

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором матеріальна допомога?

Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову благодійну (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами, яка носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об’єкт оподаткування військовим збором.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами ( п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями) Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

Ігор Білоус: Українці гідні не тільки світових цін, а й світового рівня оплати праці

«Розмір ЄСВ із зарплат, що перевищують 2 мінімальні (на сьогодні це – приблизно 2,5 тис. грн.), буде скорочено майже утричі. Ми усвідомлюємо, що отримаємо значне скорочення надходжень від ЄСВ. Втім, керуємося принципом: українці гідні не тільки світових цін, а й світового рівня оплати праці. Зрештою, сподіваємося на ефект від детінізації зарплат та на створені нами мотивації до їхнього зростання», - заявив Ігор Білоус, коментуючи заплановані реформи податкової системи України, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі 9 вересня 2014 року.

Така позиція ДФС, спрямована на зниження податкового навантаження на заробітну плату, приведе до збільшення платежів та до компенсації втрат від зниження ставок ЄСВ.

Також Голова ДФС розповів про реформи, які будуть стосуватися малого та середнього бізнесу та дадуть змогу посилити підтримку цього сектору з боку держави.

«Важливо не просто зберегти спрощену систему оподаткування, а й зробити більш сприятливими умови ведення бізнесу. По-перше, ми ініціюємо суттєве зменшення максимальних ставок єдиного податку. Зокрема, для деяких груп юридичних та фізичних осіб – підприємців максимальний розмір податку зменшиться у півтора-два рази. По-друге, пропонуємо заборонити перевірки платників єдиного податку та суб’єктів господарювання із річним доходом до 20 млн. грн. Перевірки цих категорій платників податків здійснюватимуться винятково за їхньою заявою або за рішенням суду чи відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодекс», - зауважив Ігор Білоус.

Особливості перерахування військового збору для відокремленого підрозділу

Юридична особа перераховує військовий збір, як за себе так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

Ставка становить 1,5 відсотка до доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Зазначимо, що військовий збір введено тимчасово, до 1 січня 2015 року (Закон України від 31 липня 2014 року № 1621-VII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України”). З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дані роз’яснення у категорії 132).

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб’єктів господарювання становлять 3 роки

Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій становлять 1095 днів, з дня, що настає  за останнім днем граничного строку подання податкової  декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої деклараціїи та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Зазначена норма  визначена статтею 102 Податкового кодексу України.

Сума коштів, що перераховується працедавцем для лікування працівника на рахунок закладу охорони здоров’я, не оподатковується військовим збором

У разі якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується (не компенсується) працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід слід розглядати як надання працедавцем цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто, така сума коштів військовим збором не оподатковується.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

Більш детально з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 132).

Визначення граничного строку подання податкової декларації

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Однак, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Відповідна норма передбачена ст.49 та ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Змінили податкову адресу – змінюйте електронний цифровий підпис

Звертаємо Вашу увагу, якщо у платника податків виникають зміни облікових даних (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то ЕЦП платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Нагадуємо, що відповідно до Інструкції платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

Чим загрожує працівникові отримання заробітної плати в «конвертах»?

Працівники, які отримують заробітну плату в «конвертах», як свідчать практика, зазвичай стикаються з наступними проблемами:

-   відмова у виплаті належної заробітної плати через виникнення конфлікту з роботодавцем;

-   відмова в оплаті щорічної відпустки або компенсації за неї;

-   неможливість отримання повної або часткової компенсації за лікарняним листком;

-   втрата права на соціальне забезпечення в разі безробіття, народження дитини тощо;

-   низька пенсія через те, що перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відбувалось не в повному обсязі;

-   позбавлення соціального захисту в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Тому, перш, ніж погодитися на неофіційну заробітну плату, зважте на вищевказані ризики

Чи має право працівник скористатися податковою соціальною пільгою, якщо він працює на підприємстві неповний робочий день?

Так, оскільки відповідно до ст.169 Податкового кодексу України, платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподаткованого доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. При цьому варто мати на увазі, що його розмір не повинен перевищувати суми, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2014 році ця межа становить 1710 грн.).

Таким чином, виходячи із вищезазначеного, працівник, який працює на підприємстві неповний робочий день, може скористатися податковою соціальною пільгою за умови, що розмір його заробітної плати не перевищує 1710 грн.

Втрата первинних документів: дії платника

Для початку нагадаємо що до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності. Склад витрат та порядок їх визначення встановлено розділом ІІІ Податкового кодексу. Відтак, вищевказаними нормами визначено, що саме первинні документи є підставою для підтвердження витрат, здійснених платником. Обов’язковість ведення та зберігання передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів. Якщо ж витрати не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, то вони не враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку.

Тому варто мати на увазі, що у випадку втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів платник податку має право письмово заявити про це до податкової інспекції та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана разом із поданням розрахунку податкових зобов’язань за звітний податковий період. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, що настає за звітним, не підтверджені відповідними документами витрати не включаються до витрат за податковий звітний період та розрахунку об’єкта оподаткування, і на суму недосплаченого податку нараховується пеня в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України.

Що робити з книгою, у якій закінчилися аркуші?

Книгу обліку доходів і витрат, у якій закінчилися аркуші, викидати не можна. Також, її не потрібно здавати до податкового органу на зберігання. Таку Книгу підприємець повинен зберігати в себе протягом 1095 днів, що настають за останнім днем строку подання податкової декларації, у складі якої брали участь дані, взяті із цієї книги.

Чи можна мені вести Книгу обліку доходів і витрат в електронному вигляді?

Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність мають можливість вести Книгу обліку доходів і витрат в електронному вигляді Це можна робити завдяки сервісу в «Електронному кабінеті платника податків».

Нагадаємо, що «Електронним кабінетом» можуть скористатися юридичні особи та самозайняті особи, фізичні особи-підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

Звільнення від сплати єдиного податку у випадку хвороби: деталі

Платники єдиного податку другої групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку за період хвороби за умови подання таким платником заяви до контролюючого органу щодо строку тимчасової втрати працездатності з доданням копії листка непрацездатності.

Отже, якщо платник єдиного податку хворів 30 календарних днів і більше та при цьому хвороба розпочалася до 20 числа місяця та закінчилася в наступному місяці, то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарний місяць, в якому почав хворіти, а за наступний календарний місяць, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилася, сплачує єдиний податок відповідно до норм Податкового кодексу.

Захист інтелектуальної власності

Система захисту прав інтелектуальної власності — дуже складна структура. Вона охоплює як загальне, так і спеціальне, як внутрішнє, так і міжнародне законодавства. До першої групи належать Цивільний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс, Кримінальний кодекс, Кримінально-процесуальний кодекс, Арбітражний процесуальний кодекс і Кодекс України про адміністративні порушення. Зрозуміло, що всі кодекси ґрунтуються на засадах Конституції України.

В Україні створено досить широку законодавчу базу з проблем охорони об'єктів і прав інтелектуальної власності, яка в основному забезпечує розвиток цього важливого напряму суспільно-економічного прогресу, реалізації конституційного права, згідно з яким: кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами інтелектуальної творчої діяльності. У ст. 54 Конституції України зазначено: "Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди за винятками, встановленими законом".

Недоліком українського законодавства залишається правова охорона використання комп'ютерних програм і баз даних. Розвиток глобальної інформаційної структури, зокрема Інтернету, й інтенсифікація інформаційних процесів долають національні кордони, потребують прискорення процесу фіксації та реєстрації інформаційних об'єктів, що захищаються авторським правом. Чисельність користувачів системою Інтернет становить не десятки, а сотні мільйонів осіб, що значно ускладнює проблеми захисту інтелектуальної власності. За таких умов правове регулювання відносин щодо створення та використання комп'ютерних програм і баз даних необхідно поєднувати з внутрішнім, національним і міжнародним законодавствами.

Підприємець-„спрощенець” у відпустці: чи платити єдиний соціальний внесок

Для початку нагадаємо, що фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного соціального внеску. Це визначено статтею 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Відповідно до статті 295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листками) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Для цього підприємцю необхідно подати до територіального органу Міндоходів заяву довільної форми.

Варто звернути увагу на те, що вищевказаним законом про єдиний соціальний внесок не передбачено пільг щодо сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби. Відтак, відповідно до статті 9 вищевказаного закону про ЄСВ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Щодо поняття авторського права

 Авторське право в об'єктивному розумінні являє собою сукупність правових норм, що регулюють коло суспільних відносин зі створення та використання творів науки, літератури і мистецтва.

Авторське право в суб'єктивному розумінні - це особисті немайнові та майнові права, які виникають у автора у зв'язку зі створенням ним твору і охороняються законом.

Об'єктом авторсько-правових відносин є нематеріальне благо у вигляді продукту духовної творчості, а саме твори науки, літератури, мистецтва.

Для інституту авторського права характерний принцип незастосування будь-якої формальності для виникнення правової охорони прав на твір. Цей принцип закріплений у ч. 2 ст. 433 ЦК, а також у ст. 11 Закону "Про авторське право і суміжні права" (далі - Закон) і означає, що авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для його виникнення і здійснення не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також додержання будь-яких інших процедур. Особа, яка є творцем, вправі спеціальним знаком охорони сповістити про наявність у неї авторських прав і не повинна доводити їх належність, оскільки законом передбачена презумпція авторства особи, яка зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору. Обов'язок підтвердження належності прав може бути покладено на неї лише у ході судового провадження у разі оспорювання цього факту іншою особою.

Після переходу на електронне звітування РРО припиняється подання паперової звітності

З 1 січня п.р. введено в дію норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій до Міндоходів.

Згідно із зазначеними нормами суб’єкти господарювання здійснюють перехід з подання щомісячної звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій за формою ЗВР -1 на подання контрольно-звітної інформації в електронній формі за технологією Національного банку України до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів.

Звертаємо увагу, після підключення до Системи зберігання та збору даних РРО припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише в електронному вигляді.

Увага! Перед виїздом за кордон необхідно завчасно подати податкову декларацію

 Резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше, ніж за 60 календарних днів, що передують виїзду. Контролюючий орган протягом 30 календарних днів зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

У разі неподання декларації про майновий стан і доходи або несплати податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб заявнику у десятиденний строк надається вмотивована відповідь щодо відмови в наданні довідки.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь