line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Степан Масельський: «Питання повинні вирішуватись на місцях обраними і уповноваженими громадою людьми, а не призначенцями з Києва»

 

21Напередодні професійного свята – Дня місцевого самоврядування в Україні - голова районної державної адміністрації Степан Масельський надав інтерв'ю журналістам районних ЗМІ. Крім теми народовладдя, в ході розмови були порушені інші, не менш актуальні.

 

 

 

 

— Степане Івановичу, рік добігає кінця. На Ваш погляд, наскільки він видався успішним як для територіальних громад, так і для Балаклійщини в цілому?

— Основні підсумки соціально-економічного розвитку району ми підведемо трохи пізніше. В цілому ж, рік видався непростим. Якщо говорити в масштабах держави, то ніхто навіть подумати не міг, що в миролюбній Україні буде війна. Військовий конфлікт негативно відобразився на діяльності таких наших підприємств, як «Хенкель Баутехнік Україна», «Євроцемент-Україна», ДП «Балаклійське лісове господарство», орієнтованих на Крим та східні області. В цілому ж, на підприємствах та в установах ситуація стабільна, виплачується заробітна плата. У сільському господарстві за всю нашу історію ми отримали найбільший вал від ранніх зернових до кукурудзи на зерно.

 

— А яка ситуація в бюджетній сфері, особливо стосовно виплати зарплати її працівникам?

— Певні побоювання були, адже ми затверджували бюджет району з дефіцитом у 12 млн. грн. Саме цієї суми не вистачало на зарплату та енергоносії в бюджетній сфері. Але за рахунок перевиконання дохідної частини, економії коштів, завдяки фінансовій допомозі з обласного та державного бюджетів ми успішно завершуємо поточний рік. Я сподіваюсь, що в цьому плані й надалі все буде гаразд, як і в пенсійному забезпеченні, і в розрахунках за енергоносії. Хоча ситуація в енергетиці наразі напружена. Через брак вугілля на теплових електростанціях вже почались аварійні відключення. Також надійшло повідомлення про зупинку третього енергоблоку Запорізької атомної електростанції.

 

— Степане Івановичу, Балаклійщина прийняла чималу кількість вимушених переселенців. Як Ви оцінюєте роботу органів самоврядування в цьому плані?

— Важко навіть підрахувати, на яку суму була надана допомога. На біду відгукнулись усі жителі нашого району. Прості люди допомагали коштами, речами, продуктами не тільки переселенцям, а й українській армії, формуванням, які охороняють наші стратегічні об’єкти. Ця допомога неоціненна і вона продовжує надходити. Сьогодні в наших школах навчаються 175 дітей зі східних областей, майже дві тисячі переселенців обслуговуються соціальними установами з метою оформлення державних допомог, пенсій. Люди, дійсно, опинились у скрутному становищі, і ми максимально зробимо для них усе, що від нас залежить.

 

— Повернімось до теми місцевого самоврядування. Наступного тижня у Верховній Раді розглядатиметься питання децентралізації влади. Чого особисто Ви очікуєте від нових законопроектів?

— По-перше, хотілося б щоб нарешті законодавці перейшли від слова до діла. Прем’єр-міністр заявив, що вже сформований проект держбюджету на наступний рік. Але на якій основі він сформований? Якщо на звичних засадах, то про яку децентралізацію може йтися? Я так говорю, бо головам місцевих рад необхідно мати фінансовий інструмент, оскільки повноваження без фінансового підкріплення нічого не вирішують. Можливо, реформування відбуватиметься поетапно, тобто частина повноважень від територіальних органів передаватиметься на місця. На сьогодні це такі нагальні питання, як державний архітектурно-будівельний контроль, екологічні сільськогосподарські інспекції, розпоряджання землями запасу і резерву тощо – все це відібрано у місцевих громад і передано області та вище. Бюджет повинен формуватись знизу, а не навпаки. Крім цього, питання повинні вирішуватись на місцях обраними і уповноваженими громадою людьми, а не призначенцями з Києва. За таким принципом живе ввесь цивілізований світ. Нам теж треба рухатись у цьому напрямку.

 

— Степане Івановичу, Ваші побажання землякам з нагоди свята.

— Я щиро, від душі вітаю всіх працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міського голову з їхнім професійним святом. Бажаю всім міцного здоров’я, добра, благополуччя, успішної діяльності на благо територіальних громад, які їх обрали. А всім жителям нашого району зичу тільки добра і миру.

 

— Дякуємо за розмову.    

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь