line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

З настанням морозів на людину чекає ще одна небезпека — загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров’я або навіть врятувати життя, слід пам’ятати: ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина не менше 7 см; масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщини льоду понад 15 см; для катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

 

Якщо вам усе ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок, то знайте, що найкраще це зробити на лижах, відстебнувши кріплення, а палиці тримаючи в руках. Якщо лід переходить група людей, то відстань між ними повинна бути не менше 5 м.

 

При переході через лід у невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міцність льоду (якщо від удару палицею з’явиться вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою!).

 

Слід пам’ятати, що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.

 

Рибалкам слід пам’ятати: не можна пробивати поряд багато лунок; збиратись поряд великими групами; пробивати лунки на переправах; ловити рибу біля промоїн; потрібно завжди мати при собі вірьовку довжиною 12-15 м.

 

Якщо ви все ж провалились: не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою; намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опірну площу; вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли.

 

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина: крикніть, що ви йдете на допомогу; наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки ; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, вірьовку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід; витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

 

Ю. Тарасенко, завідувач сектора цивільного захисту Балаклійської РДА

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь