line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Служба 101 інформує

16 січня 2015 року, о 21-й годині 19 хвилин на пункт зв’язку 42-ї Державної пожежно-рятувальної частини з охорони міста Балаклія від помічника машиніста тепловозу ДП «Основа» С. В. Кириленка надійшло повідомлення про вибух та загоряння цистерни з нафтопродуктами в складі потягу з 53-х одиниць на залізничній станції «Шебелинка» Південної залізниці, в селищі Андріївка Балаклійського району.

На місце пригоди відразу ж були направлені чотири пожежно-рятувальні підрозділи: відділення Андріївської МПК Балаклійської МПО, відділення 23-ДПРЧ, два відділення 42-ДПРЧ з охорони м. Балаклія, 2 відділення 15-ДПРЧ з охорони ШВПГКН. Враховуючи місце пожежі, перші підрозділи були на місці виклику вже через 10 хвилин.

 

По прибутті було встановлено, що на території станції «Шебелинка» на колії №10 вогнем охоплені дві залізничні цистерни, вогонь бушує на площі понад 200 квадратних метрів: інтенсивно горить рідина, яка розливається з пробоїни однієї з цистерн.

Горюча рідина розтікалася і горіла під сусідніми ємностями та прилеглій території, збільшуючи площу горіння. Полум’я досягало висоти понад 20 м заввишки. Відбулося розплавлення та обрив контактних струмопроводів ліній живлення електропотягів над місцем пожежі. Особливу небезпеку несла відсутність інформації про речовини, які знаходяться в палаючих цистернах, – чи є вони хімічно-небезпечними, отруйними або вибухонебезпечними. Дуже швидко було встановлено, що в цистернах знаходиться бензин А-92, по 56 тонн у кожній цистерні.

Внаслідок надмірного нагрівання цистерн утворилася загроза їх вибуху. Саме тут і зіграли вирішальну роль досвід та навички рятувальників, які стикаються з пожежною безпекою легкоспалахуючих та горючих рідин. Першочергове завдання – не допустити вибуху. Силами перших двох відділень було прокладено дві магістральні лінії з протилежних сторін, подано два стволи «А» на охолодження цистерн та два генератори піни середньої кратності на гасіння прилеглої території для доступу до місця розливу бензину – осередкової зони пожежі. Виявляючи героїзм, працівники Андріївської МПК (М. Л. Маренков, В. П. Пензін) надали допомогу робітникам станції «Шебелинка» (О. М. Бордакову та В. А. Конареву) з розчеплення не охоплених вогнем цистерн, що дало змогу залишити на коліях лише 4 цистерни.

Одночасно з пожежними підрозділами прибули голова Балаклійської районної державної адміністрації С. І. Масельський та начальник Балаклійського районного відділу головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій полковник служби цивільного захисту С. І. Черепаха, які організували підвезення вогнегасних речовин та роботу на двох бойових дільницях з подачею додаткових двох стволів «А» та двох стволів «Б» на охолодження цистерн та гасіння пожежі.

Станція «Шебелинка» є вузловою, тому при гасінні пожежі треба було ще й забезпечувати збереження існуючих комунікацій для якнайшвидшого відновлення руху залізничних потягів по станції.

Через годину пожежу вдалося локалізувати, а о 00 год. 00 хв. силами шести відділень пожежних підрозділів Балаклійського району пожежа була ліквідована. На пожежі та під час її гасіння загибелі та травмування людей допущено не було. Залізнична станція продовжила функціонування в штатному режимі.

Після ліквідації пожежі на корпусі цистерни, з якої виливався бензин, було виявлено отвір, природу виникнення якого наразі з’ясовують фахівці МВС, прокуратури та СБУ.

Слід відмітити, що така оперативна ліквідація масштабної пожежі стала можливою лише завдяки швидкому зосередженню сил і засобів до місця аварії.   Хочеться висловити щиру подяку начальнику Шебелинського ВПГКН УПГГК ПАТ «Укргазвидобування» Ю. А. Роговому і директору ГПУ «Шебелинкагазвидобування» філії ПАТ «Укргазвидобування» Ю. Л. Фесенку за співпрацю та негайне надання пожежних підрозділів з охорони об’єктів нафтогазовидобувного комплексу.

 

Ф. Купченко, заступник начальника Балаклійського РВ ГУ ДСНС України

у Харківській області, майор служби цивільного захисту

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь