line

ZSU

karmy

bezviz

 

Измени Одну Жизнь 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Сьогодні в Україні - День пам'яті Героїв Крут

Битва під Крутами є одним із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматися як пересічна історична подія.

  

 

 

 

 

У цей день у 1918 році на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 київських студентів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з шеститисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську народну республіку Бій тривав 5 годин. За свідченнями учасників подій, було вбито більше 250 людей з українського боку. Відомі імена тільки 27 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їхні тіла пізніше були урочисто перепоховані у Києві на Аскольдовій могилі в Києві. На похороні голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти».

Ця значна історична подія ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. 

 

Сьогодні з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут  в загальноосвітніх навчальних та культурних закладах району проведені загальношкільні лінійки, уроки патріотичного виховання, години патріотизму, літературно-музичні композиції, облаштовані в бібліотечних закладах тематичні виставки тощо.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal