line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

З КЕРІВНИКОМ РАЙОНУ ПРО ГОЛОВНЕ

1Добігає кінця перший місяць 2015 року. За цей час у країні відбулось багато подій, а саме: прийнято державний бюджет, затверджені обласний і районний бюджети, від першого січня запрацював новий Податковий кодекс і, насамперед, Президент України підписав Указ про проведення четвертої хвилі часткової мобілізації. На жаль, ситуація на сході України, звідки ми щодня отримуємо тривожні новини, залишається без змін. Страшне відлуння тамтешніх подій вже торкнулося і нашого району, коли на станції «Шебелинка» була здійснена диверсія. Про ці та інші важливі події йшлося під час спілкування кореспондентів районних ЗМІ з головою Балаклійської районної державної адміністрації Степаном Масельським.

– Степане Івановичу, районний бюджет на 2015 рік прийнятий, охарактеризуйте його, будь ласка. Це фінансовий документ виживання чи розвитку?

– Відразу ж після того, як був прийнятий обласний бюджет, ми одними з перших в області затвердили районний. Не можна сказати, що це бюджет виживання, але й не можна говорити, що він є бюджетом розвитку, адже в другому повинні передбачатися серйозні капіталовкладення в розвиток соціальної інфраструктури, ремонт доріг тощо. Але, враховуючи ситуацію в країні, цей бюджет є життєздатним. Звичайно, залишається багато запитань в частині формування доходів, насамперед, тих, які стосуються міських, селищних та сільських бюджетів, адже вводяться нові податки, зокрема, п’ятивідсотковий на акциз, податок на нерухомість, виникають запитання, як вони будуть адмініструватися. Тобто ми працюємо в нових реаліях, згідно з новими Податковим і Бюджетним кодексами. Тому перший місяць, безумовно, ще не є показовим. От коли ми приймемо Програму соціально-економічного розвитку Балаклійського району на 2015 рік, де передбачимо використання бюджетних коштів і, в тому числі, на розвиток соціальної інфраструктури, тоді будемо більш предметно говорити на цю тему.

 

– Батьків турбує питання щодо харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій. Адже в минулому воно було безкоштовним. Як нині буде вирішуватися це питання?

– Сьогодні ми стовідсотково забезпечуємо харчуванням учнів перших-четвертих класів та дітей пільгових категорій, навіть збіль-шуємо вартість харчування однієї дитини. І надалі ці школярі будуть забезпечуватися безкоштовним харчуванням.

 

– А як щодо пільгового проїзду пенсіонерів у громадському транспорті?

– На сьогодні пільги, які люди отримували минулого року, не скасовані. Це стосується й безкоштовного проїзду в громадському транспорті людей, які мають відповідні пільги (пільговим днем визначена середа), це стосується й багатодітних сімей та інших пільгових категорій, які отримують допомогу. Тобто в цьому питань немає, фінансування здій-снюється в звичайному режимі.

 

– Одним з актуальних питань є забезпечення медичними препаратами хворих з особливими потребами, зокрема, інсуліном. За рахунок яких джерел вирішується це питання?

– Також на сьогодні все профінансовано і налагоджено. Всі ці програми фінансуються з районного бюджету. До того ж, з державного бюджету надійшло дві субвенції для медичної та освітянської галузей району. Тому в цьому питанні проблем я поки що не бачу.

 

– Тобто заробітна плата працівникам бюджетної сфери також забезпечена?

– Так. Ми виплатили аванс, і 28 січня я вже підписав платіжне доручення на виплату заробітної плати працівникам усіх бюджетних установ.

 

– Урядом країни ставиться завдання щодо оптимізації бюджетної сфери, спрямованої на економію фінансових ресурсів. Чи планується відповідне в нашому районі?

– Мережа наших бюджетних закладів сьогодні невиправдано завищена, а наповнюваність шкіл, якщо брати освіту, на надто низькому рівні. У нас є школи, де кількість учителів та обслуговуючого персоналу майже дорівнює кількості учнів, і це при тому, що є шкільні автобуси, які без проблем можуть доставляти дітей до іншої школи. Економія була б значною. Зрозуміло, що закриття загальноосвітніх закладів – непопулярна міра, але якщо там немає дітей, ми змушені будемо на це йти, а кошти, які вивільняться, будемо спрямовувати на вирішення всіх соціально-економічних питань. Адже, крім того, що держава виділила субвенцію, ми з районного бюджету на освітянську галузь виділяємо ще 13, 5 млн. гривень та 6,5 млн. грн. на медицину. Ці суми ми могли б спрямувати на соціально-економічний розвиток. Наше завдання – купувати для шкіл нову комп’ютерну техніку, сучасні хімічні та фізичні класи, інтерактивне обладнання, ремонтувати приміщення. Коли ми це зробимо, відразу ж відійде питання щодо залучення батьківських коштів для ремонтів у школах класних кімнат.

Стосовно медицини. Я вважаю, що первинна ланка, тобто ФАПи, амбулаторії, які знаходяться у підпорядкуванні районного центру первинної медико-санітарної допомоги, повинні бути і люди мають там отримувати первинну допомогу. При більш складних та серйозних захворюваннях кваліфіковану допомогу людям необхідно отримувати в Балаклійській центральній клінічній районній лікарні.

 

– Степане Івановичу, питання щодо ремонту Палацу спорту. Зрозуміло, що за такої соціально-економічної ситуації неможливо відразу ж вирішити цю проблему, але, все ж таки, що в першу чергу потрібно зробити?

– Як я вже говорив, нині розробляється Програма соціально-економічного розвитку району на 2015 рік, в якій, у першу чергу, увага буде приділятись об’єктам охорони здоров’я, освіти та іншим, які знаходяться в аварійному стані. Тобто, в першу чергу будуть визначені пріоритетні питання, і один з таких об’єктів – Палац спорту. Мною вже дане доручення щодо перегляду проекту, після чого поетапно будуть здійснюватися наступні роботи: пуск котельні, капітальний ремонт приміщення, переобладнання басейну. Вже цього року плануємо розпочати роботи в цьому напрямку.

 

– Також серед пріоритетних залишається питання впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій на об’єктах соціальної сфери, в бюджетних установах тощо. Що планується зробити в цьому році?  

– Минулого року в Балаклії, в котельні по вул. Леніна, було встановлено нове енергоефективне обладнання, що дає змогу значно скоротити використання газу і відповідно зекономити значні фінансові ресурси. Ця робота буде продовжена, до департаментів Харківської обласної державної адміністрації разом з пропозиціями ми подали перелік відповідних об’єктів і сподіваємося, що вони будуть включені до обласної програми, адже економія енергетичних ресурсів, у першу чергу, природного газу, стоїть на чільному місці. По-друге, цього року район братиме участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє», де також будуть реалізовуватися проекти із впровадження енергозбереження, енергоефективності та на вирішення екологічних питань. Крім того, ми братимемо участь в реалізації аналогічних проектів Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй.

 

– Степане Івановичу, нещодавно в нашому районі відбулась надзвичайна подія, яку правоохоронці класифікували як диверсію. Чи підвищені у зв’язку з цим заходи безпеки?

– Дійсно, на превеликий жаль, у нас у цьому році в селищі Андріївка на станції «Шебелинка» сталася надзвичайна ситуація, коли навмисно було пошкоджено цистерну з пальним. Тільки завдяки вмілим і від-важним діям пожежників ситуація, яка могла б перерости в техногенну катастрофу, адже в составі було понад сорок таких цистерн, була оперативно ліквідована. Це диверсія, тому сьогодні районною державною адміністрацією ставиться завдання, згідно з яким під посилену охорону взяті абсолютно всі об’єкти, які є потенційно небезпечними або мають важливе стратегічне значення. Це об’єкти водопостачання, теплопостачання, газопроводи та інші. Наразі проводиться цілий комплекс заходів, спрямованих, у першу чергу, на забезпечення безпеки наших громадян. Сьогодні ситуація в районі стабільна, але пильності втрачати не можна, всі повинні звертати увагу на незнайомих осіб або підозрілі предмети, особливо це стосується територій загальноосвітніх шкіл, дошкільних закладів тощо. У цілому всі ми повинні бути уважними.

 

– Уже минув тиждень, як розпочалась четверта хвиля часткової мобілізації. Чи виконуються в районі поставлені завдання?

– Ситуація в державі надто складна, і ніхто, крім нас, не зможе захистити ані країну, ані район. Хотілося б, щоб скоріше конфлікт, який є на сході, перейшов із військових дій в переговорний процес. Адже будь-який конфлікт, яким би він не був, завжди закінчується переговорами. Нам потрібен мир. А завдання, які ставляться по четвертій хвилі часткової мобілізації, Балаклійський район, я сподіваюсь, виконає, як із постачання транспортних засобів, так і людських ресурсів, тому що люди з розумінням ставляться до проблем, які є нині у нас у державі.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь