line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Актуальне інтерв’ю

Про хід проведення четвертої хвилі мобілізації в районі розповів кореспондентам районних ЗМІ військовий комісар Балаклійського військкомату підполковник А.Целюба.

 

 

 

— Андрію Анатолійовичу, майже місяць минув відтоді, як розпочалася четверта хвиля часткової мобілізації. Які завдання були поставлені перед Балаклійським районом і як вони виконуються?

— Ми повинні мобілізувати п’ятдесят п’ять осіб, з яких десять офіцерів, та постачити до Збройних сил України п’ять одиниць техніки, дві з яких уже є. Щодо людських ресурсів, то на сьогодні з п’ятдесяти п’яти осіб двадцять призваних у ході мобілізації вже відправлені до військ.

 

— Як проходить оповіщення людей?

— Ті, хто працюють, повістки отримують через своє підприємство, організацію або установу, тобто за місцем роботи. По Балаклії оповіщають групи, які складаються з представників міської ради, міліції та райвійськкомату. У разі відмови військовозобов’язаного отримувати повістку складається акт і матеріали передаються до райвідділу міліції для внесення справи до реєстру досудового розслідування. Але ще багато таких, хто не відкриває двері, ховається або знаходиться на заробітках тощо. Уже порушено сорок одну карну справу. Сьогодні до правоохоронних органів за відкриту відмову від військової служби було передано ще 48 матеріалів і 250 матеріалів з розшуку тих, хто ухиляється. До того ж, стоїть питання щодо порушення карної справи по двох керівниках підприємств. На одному відсутні будь-які документи на військовозобов’язаних працівників, і нас навіть туди не пустили.

Взагалі всі заходи з мобілізації здійснюємо в співпраці з органами самоврядування та правоохоронними органами. Виконання Указу Президента про мобілізацію знаходиться на жорсткому контролі районного та обласного керівництва.

 

— Хто підлягає мобілізації в першу чергу?

— Усі військовозобов’язані, які знаходяться на військовому обліку. Потім уже відбувається відбір придатних до служби та «відсівання» тих, хто, згідно з вердиктом військово-лікарської комісії, не може бути призваним через стан здоров’я, та тих, хто має право на відстрочку. Тобто, у цьому випадку люди повинні надати документальне підтвердження, що вони мають право бути звільненими від призову. Навіть якщо військовозобов’язаний нині є інвалідом, він повинен пройти військово-лікарську комісію, іншого механізму зняти людину з військового обліку просто не існує. Також хочу сказати про довідки на виїзд за межі країни. Відповідні довідки видаються тільки тим військовозобов’язаним, які стоять на обліку у військкоматі і в процесі мобілізації в них є документальне підтвердження відстрочки від призову.

Взагалі, однією з найбільших нинішніх проблем є неявка людей до районного військового комісаріату. Тобто, призовники отримали повістки через сільські, селищні ради, а до військкомату не з’явилися. Зокрема, з Андріївської селищної ради таких три призовники, з Савинської – 5, з Червонодонецької – 1, Вербівської – 1. А один призовник з Гусарівської сільської ради пройшов медкомісію і був визнаний придатним для служби, але на відправку не з’явився, його документи передані до правоохоронних органів. Така ж ситуація з призовником із П’ятигірська. Два призовники не з’явилися з Петрівського. По Міловській сільській раді до військкомату не з’явилися також два призовники, ще один з Протопопівки. Житель Червоної Гусарівки до військкомату приїхав, але потім зник.

Разом з цим, були й добровольці з Залиману, Шебелинки та інших населених пунктів. На сьогодні з нашого району служитимуть шість добровольців, один з них уже пройшов медкомісію і буде відправлений до навчального підрозділу.

 

— Які спеціальності найбільш затребувані в Збройних силах України і чи підлягають мобілізації жінки?

— Згідно з завданнями міністра оборони України, начальника Генерального Штабу, з Харківської, Закарпатської, Донецької та Луганської областей військовозобов’язані мобілізуються без урахування облікових спеціальностей. Потім мобілізовані відправляються до навчальних підрозділів, де протягом місяця проходять навчання, отримують потрібні навички, після чого здійснюються заходи з бойового спрацювання, і направляються на місце призначення. Жінки мобілізуються в добровільному порядку. Нині з жіночих спеціальностей затребувані тільки медичні працівники.

 

— Андрію Анатолійовичу, 1 лютого Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова про особливості виплат військовослужбовцям під час їхньої участі в антитерористичній операції. Прокоментуйте, будь ласка, цей документ.

— Наскільки я знаю, згідно з цим документом, військовослужбовці, які проходять службу безпосередньо в зоні проведення антитерористичної операції, отримуватимуть щоденно тисячу гривень, також Постановою передбачається низка інших виплат, про які неодноразово повідомлялося в районній газеті. Крім того, всі військовослужбовці, мобілізовані під час першої-четвертої хвиль мобілізації, мають певні пільги, починаючи від збереження робочого місця та заробітної плати і до можливості подальшої служби за контрактом тощо. Перелік пільг значний.

 

— Наскільки нині військовослужбовці забезпечені формою та всім іншим?

— Я не уповноважений відповідати на дане запитання, оскільки не беру участі в забезпеченні військових формою або продовольством. Але, згідно з інформацією, яку нам озвучували на рівні Києва, це питання повністю вирішено.

 

— У якому стані надходить техніка, яка вилучається згідно з мобілізаційними заходами?

— Перед тим, як технічна одиниця відправляється в розпорядження Збройних сил України, наші спеціалісти проводять її техогляд. І якщо є якісь зауваження, керівникам підприємств про них повідомляється. Тільки після повного ремонту технічні засоби відправляються до місця призначення.

 

— Людей найбільше хвилює питання про подальше місце служби мобілізованих. Хто з військових наразі може потрапити до зони АТО? Чи не будуть туди направлені неосвічені молоді призовники?

— По-перше, військкомат не направляє до зони АТО, ми направляємо призовників до тих навчальних підрозділів, де вони, як я вже говорив, проходять навчання та відновлюють військові навички. Щодо місця служби неосвічених призовників, то, згідно з командою вищого військового керівництва країни, тобто начальника Генерального Штабу, до зони антитерористичної операції направляються тільки спеціалісти, решта будуть служити в частинах, які забезпечують їхню боєздатність.

 

— Як відомо, під час третьої хвилі часткової мобілізації призовники направлялися на службу до в/ч А-1352. А як зараз?

— Справа в тому, що на той період перед нами стояло завдання щодо забезпечення військової частини А-1352 військовослужбовцями. Ті, хто тоді пішов служити, отримали такий шанс, а ті ж, хто на той період ухилився від служби, наразі його втратили і підуть служити за іншими направленнями.

 

— Уже відомі результати мінських переговорів, згідно з якими в ніч з 14 на 15 лютого повинен бути цілком припинений вогонь на сході України. На Вашу думку, чи можна, разом з тим, очікувати коригування в мобілізації?

— Це питання не за адресою. Я військовий і, перш за все, виконую накази вищого керівництва. Але ми всі, безумовно, чекаємо миру.

 

— Дякую за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь