line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Балаклійський район повністю забезпечений запасами крупи і цукру

Як повідомив під час інтерв’ю з районними ЗМІ начальник управління економічного розвитку, торгівлі, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації Ситнік О.П., ажіотаж, який спостерігався в районі нещодавно на споживчому ринку продовольчих товарів, не пов’язаний з об’єктивними причинами і носить штучний характер.

 

Так, у минулому році в Україні вирощено рекордний за роки її незалежності врожай зернових, і на сьогодні в українських зерносховищах знаходиться 5,2 млн. тонн зернових, тоді як внутрішнє споживання країни становить 2,1 млн. тонн. Тільки сільськогосподарськими підприємствами району на «Савинський елеватор», відповідно до укладених форвардних контрактів з ПАТ «Аграрний фонд», поставлено 1500 тонн продовольчого зерна озимої пшениці врожаю 2014 року. В районі створено районний стабілізаційний фонд продовольчого зерна, виконавцем якого виступило ПАТ «Балаклійське хлібоприймальне підприємство», яке має потужності для зберігання зерна, власний борошномельний комплекс та потужності по виробництву хлібобулочних виробів, що дозволяє проводити зважену цінову політику при продажі хліба масового вжитку в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення району.

В країні достатньо гречки, яка закуповується в Аграрному фонді за досить низькою ціною. Цукру в країні на 700 тис. тонн більше необхідного для власного споживання. Зокрема, в Балаклійському районі ТОВ «АПК «Савинська» вироблено 19,5 тис. тонн цукру, і відпускна оптова ціна на підприємстві на сьогодні складає 13,5 тис. грн. за тонну цукру., а вже ніяк не 30,0 тис. грн., що спостерігалося на минулому тижні на ринку.

Також Олександр Ситнік зазначив, що ціни на основні продукти харчування на ринку міста Балаклія вищі ніж в торговельній мережі. Так, середня роздрібна ціна крупи гречаної на ринку становить 22 грн. 50 коп., або на 20% вище ніж в торгівельній мережі, рису – 23 грн., або на 15% вище, макаронних виробів – 13 грн. 33 коп., вище на 11%, яєць – 16,50 грн, вище на 21%.

На сьогодні стабілізувалася на ринку роздрібна ціна на цукор, яка в середньому становить 15 грн. 50 коп. за 1 кг. На такі продукти як борошно пшеничне та олія соняшникова, ціни на ринку не відрізняються від цін, які в торгівельній мережі.

Значне зростання цін торкнулося, в основному, продуктів рослинництва, на м’ясну продукцію ціни залишаються відносно стабільними. Значно зросли ціни на морепродукти, що пояснюється знеціненням національної грошової одиниці.

На даний час Урядом, Національним банком України вирішується питання щодо пониження валютного курсу гривні. Після отримання міжнародної фінансової допомоги, яка очікується найближчим часом, ситуація на споживчому ринку продовольчих товарів повинна стабілізуватися. Своє вагоме слово в цьому повинні сказати і Антимонопольний комітет, і Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

"Тому хочу звернутися до всіх жителів Балаклійського району з проханням не створювати паніку. Ці події носять тимчасовий характер, викликані панікою та спекуляцією. В Україні достатньо продовольчих товарів", - зазначив Олександр Петрович.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь