line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Відповідальність за порушення подання декларації

Відповідальність за порушення подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру

 

Для України проблема протидії корупції продовжує залишатися однією з найактуальніших. Особливу увагу законодавцем приділено врегулюванню питання подання декларацій суб’єктами декларування, про що свідчать зміни, які останнім часом відбулись у законодавстві. Антикорупційним законодавством передбачено обов’язок суб’єктів декларування подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за різні періоди.

Звертаю увагу, що існують різні строки подання такої декларації за тих чи інших умов. Загальний термін їх подання – щорічно до 1 квітня поточного року (якщо є в наявності перелічені законодавством поважні причини, що не дали можливості подати декларацію до вказаного строку, то цей строк переноситься до 31 грудня поточного року). Крім того, суб’єкти декларування, які звільняються з роботи (чи іншим чином припиняють діяльність), подають декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб’єкти декларування, які звільнилися з роботи (чи іншим чином припинили діяльність), зобов’язані протягом 1 року подавати декларацію за останнім місцем роботи за минулий рік.

Наприклад, особа звільнилася з роботи 01.10.14. Вона повинна була раніше подати декларацію до 01.04.14 за 2013 рік, подати декларацію при звільненні за період з 01.01.14 по 01.10.14, а також в строк з 01.01.15 по 01.10.15 – за весь 2014 рік.

За неподання або несвоєчасне подання декларації (у тому числі, при звільненні та після звільнення з роботи) передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 425 грн.

Минулого року законодавцем повернуто адміністративну відповідальність також за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, що тягне за собою накладення штрафу від 2550 до 5100 грн.

Звільнення з роботи (служби) за вчинення адміністративного корупційного правопорушення вказаної категорії законодавством не передбачено.

Поточного року прокуратурою району вже складено протокол про скоєння адміністративного корупційного правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП за неподання декларації одним з посадовців юридичної особи публічного права.

Вказаний протокол розглянутий у суді за участі прокуратури району, особа визнана винною у скоєнні правопорушення. За рішеннями суду, на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу, який сплачено до бюджету.

З метою запобігання скоєнню аналогічних корупційних адміністративних правопорушень у сфері фінансового контролю нагадую, що настав час складання та подання у встановленому порядку декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік. За невиконання вищевказаних вимог законодавства встановлена адміністративна відповідальність.

 

  І. Коваленко, ст. прокурор прокуратури Балаклійського району

радник юстиції


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь