line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

База відпочинку "Жемчужина"

Останнім часом однією з обговорюваних місцевим людом топ-тем стала тема ліквідації бази відпочинку "Жемчужина", яка належала Балаклійському ремонтному заводу. Що ж насправді відбулося з "Жемчужиною", спробували розібратись наші журналісти.

 

 

Отже, відома багатьом балаклійцям база відпочинку "Жемчужина" була побудована теперішнім Балаклійським ремонтним заводом ще в 1987 році. У лісовому масиві на березі річки арсенальці спорудили 15 дерев’яних будиночків та цегляну кухню з обіднім залом. Першочерговим призначенням об’єкта в умовах "холодної війни" та "залізної завіси" військові вбачали розміщення тут командного штабу на випадок надзвичайних ситуацій. Згодом усе це перейшло до рук профспілкової організації, яка займалась видачею путівок для оздоровлення та відпочинку працюючих.

За майже три десятиліття дерев’яні споруди вичерпали свій ресурс, а про фінансові вливання в базу відпочинку залишалось тільки мріяти. У цих реаліях Державним концерном "Укроборонпром", якому підпорядковується Балаклійський ремонтний завод, 28 квітня 2014 року видається наказ за №94 "Про надання згоди на списання майна Державного підприємства "Балаклійський ремонтний завод". У додатку до наказу зазначено перелік майна (будівля кухні, будинки дерев’яні, огорожа) залишковою вартістю 23,2 тис. грн. На виконання наказу Балаклійським ремонтним заводом здійснено поетапне розбирання майна з оприбутковуванням матеріалів.

А тепер щодо земельної ділянки. Від самого початку "Жемчужина" розмістилася на землях Державного лісового фонду України загальною площею 3,3 га. Це засвідчувалось ордером, який був виданий відповідно до рішення виконавчого комітету Балаклійської районної ради народних депутатів у 1987 році. З радянських часів земельне законодавство зазнало величезних змін. Відповідно до сучасних українських законів, від суб’єктів господарювання державної форми власності вимагається державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. ДП "Балаклійський ремонтний завод" не було узаконене право користування землею на землях лісового фонду. Також доволі чітко законодавством регламентується механізм сплати податків за використання землі.

Саме довкола цих питань не один рік велась переписка між двома державними підприємствами - "Балаклійським лісовим господарством" та "Балаклійським ремонтним заводом".

Після ліквідації бази відпочинку "Жемчужина" наразі в Балаклійському лісгоспі очікують на підписання двостороннього акта щодо звільнення їхньої земельної ділянки площею 3,3 га. Після цього зазначена ділянка буде рекультивована та засаджена деревами хвойних порід.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь