line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Життєвий шлях довжиною в сторіччя

Сьогоднішня наша розповідь про визначну людину, нашого земляка, ветерана Великої Вітчизняної війни, безпосереднього учасника бойових дій Якова Павловича Сінного. 27 квітня в гості до ветерана завітало багато гостей, адже цього чудового, по-справжньому весняного дня Якову Павловичу виповнилось небагато-немало - сто років.

 

Незважаючи на поважний вік, який дає про себе знати, ювіляр міцним рукостисканням, по-юнацьки посміхаючись, на порозі свого дому зустрічав шановних гостей та приймав щирі вітання.

Яків Павлович Сінний народився в 1915 році в Букиному. Невдовзі родина Сінних переїхала до Савинець, де минули дитинство та юність Якова. До початку війни він працював водієм на залізниці, а потім Батьківщина покликала його на свій захист. П’ятого вересня 1941 року Яків Павлович пішов на фронт. Службу ніс у складі 52-го окремого відновлювального батальйону 27-ї залізничної бригади.

Спогади про війну, про смерть і горе досі не полишають ветерана. І він, похапцем витираючи скупу чоловічу сльозу, згадує страшні бої під Сталінградом, де під ногами горіла земля, бої за визволення України, Молдови, Румунії, Угорщини, Чехословаччини.

Двічі ворожа куля виводила його з солдатської шеренги, та, поновивши сили в госпіталях, він знову займав своє місце в ній. Перемогу Яків Павлович зустрів у Празі, але продовжував служити далі. Ветеран має нагороди: "За оборону Сталінграда", "За взяття Будапешта", "За перемогу над Німеччиною".

Додому Яків Павлович повернувся тільки в 1946 році. Після демобілізації знову влився в свій колектив, де й працював до виходу на заслужений відпочинок.  

Із знаменною датою ювіляра привітали Балаклійський міський голова Олександр Літвінов, начальник управління соціального захисту населення РДА Лариса Блудова, начальник територіального центру з обслуговування одиноких непрацездатних громадян Сергій Холодний, голова Балаклійської районної ветеранської організації Олександр Захаров, голова міської первинної ветеранської організації Людмила Яковлєва, друзі, колеги.

Крім ветерана, гостей зустрічали його онуки та правнуки. Разом з теплими словами привітання та побажанням найголовнішого - міцного здоров’я шановні гості вручили Якову Павловичу квіти та цінні подарунки.  

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь