line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На Балаклійщині обговорили переваги об’єднання територіальних громад

IMG 6080У Балаклійському районі створено робочу групу з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад району. Сьогодні відбулось її засідання за участі фахівців Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області та представників виконавчого апарату Харківської обласної ради.

IMG 6062Під керівництвом голови райдержадміністрації Степана Масельського відбулось засідання районної робочої групи з розробки пропозицій перспективного плану формування спроможних територіальних громад на території Балаклійського району.

 

 

IMG 6058У засіданні прийняли участь також перший віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, представники виконавчого апарату Харківської обласної ради, радник президента Асоціації ОМС з фінансових питань та бюджету Галина Пронькіна.

 

IMG 6108Спільно з керівниками органів місцевого самоврядування обговорено основні тези Перспективного плану формування територій. При обговоренні питання щодо реалізації реформ у сфері місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Микола Тітов зазначив, що на даному етапі йдеться про ухвалення плану, який має стати ключовим документом для того, щоб громади могли побачити переваги об’єднання, усвідомити перспективи.

 

IMG 6041«Потрібно провести велику роз’яснювальну роботу всередині територіальних громад, щоб заохотити людей для об’єднання. Це наше першочергове завдання на цьому етапі роботи. На власному рівні обласна робоча група, районні органи виконавчої влади повинні підготувати пропозиції до Перспективного плану формування територій громад Харківської області», - підкреслив Микола Тітов.

 

Про підготовчі дії районної державної адміністрації щодо формування проектів Перспективних планів та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення проінформувала присутніх Ніна Чернолясова, керівник апарату райдержадміністрації.

 

 

Як зазначила Ніна Віталіївна, основним і першочерговим завданням на сьогодні є розроблення та підготовка проектів перспективних планів формування територій кожної громади Балаклійського району, що будуть об’єднуватися. Ключовими складовими даних перспективних планів є графічна частина, що відображає межі спроможних територіальних громад, їх потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, що входять до її складу, а також розроблення паспортів спроможних територіальних громад, на основі чого і буде проводитися робота по об’єднанню територіальних громад.

 

"Найпершими ініціаторами добровільного об’єднання повинні бути керівники органів місцевого самоврядування, оскільки тільки така громада отримає необхідні фінансові, кадрові ресурси і інфраструктурний потенціал для належного виконання делегованих повноважень, за які відповідає держава, і що в свою чергу, буде переконливим чинником для остаточного прийняття рішення щодо реальної спроможності існування такого добровільного об’єднання, яке наділяється усіма правами, що мають міста обласного значення", - підкреслила керівник апарату райдержадміністрації Ніна Чернолясова.

 

 

Також йшлося про фінансові критерії формування спроможних територіальних громад, згідно з чинним законодавством. Про це розповіла радник президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Галина Пронькіна.

 

Представники районної робочої групи наголосили на необхідності залучати до вивчення і впровадження даного питання фахівців-практиків, незалежних експертів у сфері місцевого самоврядування. Це можуть буди колишні сільські, селищні або міські голови, які працювали в даній системі і володіють інформацією до найменших дрібниць. 


Перспективний план розвитку територій має бути розглянутий та ухвалений на пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради.

 

Додатково: розпорядженням голови Балаклійської районної державної адміністрації від 06.05.2015 № 282 створена районна робоча група з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад на території Балаклійського району. Очолив районну робочу групу - голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський.

 

IMG 6034IMG 6093IMG 6053


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь