line

ZSU

karmy

bezviz

 

Измени Одну Жизнь 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Майстрині 27 районів області вишили триметрову карту Харківщини

Сьогодні, 14 травня, в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбулася урочиста презентація вишитої карти Харківської області, як завершальний етап обласного конкурсу вишивки хрестиком «Візерунком стане рідний край». Виставку урочисто відкрив голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін.

«Я думаю, що відкриття виставки та презентація вишитої карти області - це не тільки видовищний, але й дуже своєчасний проект. Це не тільки професійний конкурс народної творчості. Він також несе патріотичний, державний відтінок, відтінок любові до свого краю. Я щиро вдячний ініціатору цього проекту - депутату Харківської облради, члену депутатської групи «Єдність Харківщини» Людмилі Омельченко - за те, що вона не словом, а ділом довела, що Харківщина дійсно єдина», - підкреслив керівник ХОДА.

 

Ігор Райнін також відзначив, що сьогодні Харківщина - крайня мирна східна область України, і це накладає на всіх нас відбиток.

 

«За нами - вся країна, і тільки разом ми можемо перемогти злісну зовнішню агресію. Сьогодні ми зустрічали 300 бійців військової частини №3005 Національної гвардії України, які повернулися із зони АТО. Ми спілкувалися з їхніми родичами. Бачили їх сльози радості тому, що всі хлопці - в строю. Немає ні поранених, ні загиблих. І ця презентація вишитої карти області, зібрана з робіт усіх 27 районів, ще раз підкреслює, що Харківська область єдина», - сказав голова облдержадміністрації.

 

У церемонії урочистого відкриття виставки також взяли участь т.в.п. заступника голови ХОДА Вадим Глушко, заступник голови обласної ради Людмила Давидова, директор Департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина, директор Обласного центру культури і мистецтва Людмила Омельченко.

 

За словами куратора конкурсу, завідуючої відділом дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва й виставкової діяльності обласного центру Ганни Лівади, робота над проектом тривала 1,5 роки. Загальний розмір карти становить 3×3 метри. Кожний із 27 районів розробляв власний ескіз вишивки карти свого району, який безпосередньо виконали місцеві талановиті майстрині.

 

«Наприклад, карту Харківського району виготовили школярі. На місцевому рівні серед шкіл естетичного виховання та художніх шкіл провели конкурс на кращий ескіз. Далі вони поділили карту на частини, які вишивали різні діти. Потім це все зшили, так що це навіть не помітно», - сказала куратор конкурсу.

 

До Дня Незалежності чудо-карту можна буде побачити в Обласному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62), потім вона займе своє місце в залах сучасного мистецтва Харківського художнього музею.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal