line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Обговорено перспективний розвиток територіальних громад

IMG 5497Районною державною адміністрацією здійснюється роз’яснювальна робота серед населення про основні положення Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад на території Балаклійського району.

 

IMG 5494Так, 20 травня, в с. Шевелівка та с. Залиман відбулись зустрічі керівництва району з депутатами сільських рад, членами виконкомів та активом мешканців Шевелівської та Залиманської територіальних громад, під час яких було обговорено соціально-економічні проблеми і пропозиції щодо перспективного розвитку зазначених територіальних громад та основних положень Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

 

У даних зустрічах прийняли участь голова райдержадміністрації Масельський С.І., перший заступник голови райдержадміністрації Тищенко В.О., заступник голови райдержадміністрації Панасенко В.М., керівник апарату райдержадміністрації Чернолясова Н.В., заступник голови районної ради Чуприн В.В., депутати районної ради, керівники соціальної та гуманітарної сфери, комунального та сільськогосподарського підприємств, підприємці, актив територіальних громад Шевелівіської та Залиманської сільських рад та представники районних ЗМІ.

 

IMG 5499Керівник апарату районної державної адміністрації Чернолясова Н.І. проінформувала присутніх про основні аспекти Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" №157-VIII від 05.02.2015, а також ознайомила з Методикою формування спроможних територіальних громад.

 

 

На сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх виконувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також через брак кадрів відповідної кваліфікації. Тому значна частина питань місцевого значення не вирішується належним чином: не утримуються приміщення шкіл і лікарень та інші будівлі комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.

 

Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад значними ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів.

 

IMG 5504Як зазначив в ході зустрічей з громадами голова райдержадміністрації Масельський С.І., дана реформа передбачає максимальну передачу повноважень в громади, щоб земельними відносинами займалась сільрада, щоб кошти залишались на містах, щоб мешканці більшу частину питань вирішували не їдучи за 40-50 км до районного центру.  

 

По завершенню зустрічей представники громад озвучили проблемні питання, які існують в населених пунктах. Так, в с. Шевелівка з нового навчального року на базі школи запрацює навчально-виховний комплекс, тому актуальним постало питання придбання нових меблів, ігрових зон та посуду для закладу. Також порушені питання ремонту системи опалення в Шевелівській загальноосвітній школі, водопостачання та встановлення дитячого ігрового майданчика в селі.

 

IMG 5548Нагальна проблема Залиману - це водопостачання. З настанням поливного сезону через нераціональне використання води знижується тиск води у приватних домоволодіннях мешканців села. Також порушувались питання автобусного сполучення м. Балаклія – с. Залиман та відкриття аптечного кіоску у приміщенні ФАПу.

 

На всі порушені питання керівництвом району надані усні роз’яснення та взяті під особистий контроль виконання.

 IMG 5551IMG 5557IMG 5559


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь