line

ZSU

karmy

bezviz

 

Измени Одну Жизнь 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Степан Масельський: "Я готовий іти на непопулярні кроки, аби тільки всі діти отримували належну освіту"

18Швидко промайнув 2014-15 навчальний рік, і коли минулої п’ятниці для випускників востаннє пролунав шкільний дзвоник, для молодших учнів настали довгоочікувані літні канікули. Щоб ця пора для дітей була не тільки по-літньому яскравою, а ще й пройшла з максимальною користю для здоров’я, в нашому районі дуже багато зроблено. Саме темі дитячого оздоровлення і відпочинку був, у більшій мірі, присвячений час спілкування голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського з представниками районних ЗМІ.

 

— Степане Івановичу, минув рік, як Ви були призначені на посаду голови Балаклійської районної державної адміністрації. Отож, є нагода підвести певні підсумки. Яким був цей рік?

 

— Рік був непростим. Різні ситуації були, але в цілому я вважаю, що районна державна адміністрація спрацювала добре. Тим більше, що до призначення я працював головою районної ради, а головою райдержадміністрації був Іван Михайлович Столбовий, ми були в одній команді, і ви з моїм призначенням, думаю, не помітили разючих змін у керівництві, всі люди залишилися на своїх місцях і продовжили виконувати свої фахові обов’язки. Так, рік тому були певні виклики, в першу чергу, пов’язані з початком антитерористичної операції на сході країни. Багато наших сил було спрямовано на допомогу людям, які покинули зону бойових дій. Адже масово на Балаклійщину вони почали приїжджати рівно рік тому, і район приймав усіх. Для того, щоб усіх людей можна було тимчасово розмістити, були задіяні всі можливі приміщення. Ми і сьогодні продовжуємо цю роботу.

Гарний рік був для урожаю зернових культур, і в цілому ми отримали рекордний намолот.

Дуже серйозні виклики та побоювання були з початком опалювального сезону, тим більше, що ставилися серйозні завдання з економії енергоносіїв, але вважаю, що ми задовільно пройшли і це випробування.

Тобто якихось ексцесів не було. Але є багато проблем, серед яких інфляція, падіння рівня достатку людей, низькі заробітні плати, в порівнянні з курсовою різницею, крім того, виросли ціни на продукти харчування, енергоносії, медикаменти, і це наша зона відповідальності, щоб пом’якшити всі негаразди і якимось чином допомогти людям. Я думаю, що завжди так не буде, впевнений, що почнемо розвиватися, виросте рівень життя людей, підвищаться заробітні плати – все це буде.

Дай, Боже, щоб на сході України, в Донецькій, Луганській областях, закінчилася війна, не гинули люди, а все інше ми вирішимо.

 

— Наразі до завершення підійшов навчальний рік, пролунали останні дзвоники. Як пройшли ці події на Балаклійщині?

 

— Ми всі, без винятку, взяли участь в урочистих заходах, присвячених святу останнього дзвоника, привітали та нагородили випускників, які отримали золоті й срібні медалі, привітали їхніх батьків та педагогів. Вшанували переможців всеукраїнських, обласних і районних олімпіад, віддали належне їм за те, що проявили старанність, наполегливість, у першу чергу, в навчанні, здобули і підтвердили у зовнішньому незалежному оцінюванні свої атестати. Тобто ці діти заслужили, щоб ми їх відзначили.

 

— Наші балаклійські учні з року в рік демонструють високі результати не тільки на районному, а й на обласному та всеукраїнському рівнях. Зрозуміло, що якість знань, у певній мірі, залежить від умов навчання. Але значні кошти, які мали б іти на створення покращених для навчання умов, на придбання мультимедійного обладнання та інше, спрямовуються на утримання навчальних закладів та сплату енергоносіїв.

 

— Так, дійсно, сьогодні освітянської субвенції, яку виділив Кабінет міністрів і яка надходить до району, не вистачає. Але, приймаючи районний бюджет на 2015 рік, ми повністю, на 100%, задовільнили питання, в першу чергу, щодо оплати праці вчителів, друге – виділили кошти на стовідсоткову сплату за енергоносії. Передбачили додаткові кошти з районного бюджету і на охорону здоров’я, це 13,5 мільйона гривень. Але у зв’язку з інфляцією, з тим, що навесні цього року різко підвищилися ціни на енергоносії, у нас сьогодні знову мінус вісім мільйонів на ці потреби.

 

— Неодноразово обговорювалося питання щодо оптимізації загальноосвітніх закладів. Чого очікувати в цьому напрямку?

 

— Це риторичне запитання. Ми завжди говорили, що цього не можна робити, хоча тут потрібно визначитися, яку ми ставимо для себе мету. Якщо ми ставимо за мету, щоб наші діти навчалися в нормальних школах, отримували якісні знання, їхні батьки не хвилювалися, що завтра будуть вимагати відремонтувати класи, ми повинні йти на ці кроки. Тут популізму не повинно бути, тому що в малокомплектній школі, в першу чергу, страждають самі діти, адже вони не отримують належних знань. У повноцінному колективі все одно дитина краще розвивається. Тому я не хочу випереджати події, рішення про закриття закладів буде прийматися депутатами на сесії районної ради. Це дасть суттєву економію, і ми будемо працювати в цьому напрямку. Якщо цього не робити, буде в цілому потерпати вся галузь освіти в районі. Я готовий іти на непопулярні кроки, аби тільки всі діти отримували належну освіту. Тим більше, що вони будуть повністю забезпечені перевезенням до інших шкіл, усі педагоги будуть забезпечені робочими місцями. Пораховано, що оптимізація тільки двох закладів дасть економію в три мільйони.

 

— Степане Івановичу, вже розпочалися літні канікули. Як у районі буде проходити оздоровлення та відпочинок дітей?

 

— Цього тижня в нас почали працювати пришкільні табори, а 10 червня розпочнеться зміна в дитячому оздоровчому позаміському таборі «Олімпія». Перша зміна вже повністю скомплектована, і думаю, що табір буде забезпечений дітьми стовідсотково. З районного бюджету 300 тисяч гривень виділено для дітей пільгових категорій; дітей працівників бюджетних установ, дітей афганців, учасників антитерористичної операції. Тобто буде компенсація путівки, це близько 1470 гривень. Сьогодні, на жаль, не відбувається відшкодування через Фонд соцстрахування. Хоча я хочу підкреслити, що путівка в наш табір «Олімпія» є найдешевшою в області, в межах 2900 гривень. Ще в нас є санаторій-профілакторій «Факел» у Червоному Дінці, де також діти відпочинуть, і там також є суттєве відшкодування вартості путівки працівникам газової галузі від профспілкового комітету. Тобто по максимуму охопимо дітей оздоровленням. Крім цього, підприємства району відшкодують вартість путівки своїм працівникам. Це такі, як ПАТ «Євроцемент-Україна», «Хенкель-Баутехнік», низка сільськогосподарських підприємств: ТОВ «АФ «Борщівське», СТОВ «Степове».

 

— Степане Івановичу, на сьогодні є більше 200 дітей, які прибули до нашого району зі сходу і навчаються в наших школах. Відпочинок цієї категорії дітей якось передбачений?

 

— Сьогодні в районі проживають двісті сімнадцять таких дітей. Безумовно, всі вони, стовідсотково, безкоштовно будуть відпочивати в пришкільних таборах. А якщо виявлять бажання відпочити в інших таборах, будемо допомагати.

 

— Які умови створені в цих закладах, зокрема, в таборі «Олімпія»?

 

— Наразі закінчується косметичний ремонт у будівлях, де будуть мешкати діти, уже створені побутові умови для дівчаток; встановлені блочні душові кабіни, туалети, адже це була наша «ахілесова п’ята». Сподіваємося, що до початку сезону створимо умови й для хлопчиків. Тобто це серйозна інвестиція в табір «Олімпія». Район у минулому та поточному роках брав та бере участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом в майбутнє», і за допомогою депутатів обласної ради Івана Михайловича Столбового, Людмили Петрівни Немикіної ми реалізуємо цей проект. Загальна вартість проекту півмільйона гривень, і якщо в цілому порахувати всі кошти, які підуть на дитяче оздоровлення, у тому числі, передбачені районним бюджетом, – це понад мільйон гривень. Тому я впевнений, що наші діти отримають всі належні побутові умови.

 

— Степане Івановичу, наразі районна влада предметно працює над створенням закладів нового типу – навчально-виховних комплексів у Шевелівці, Пришибі та Савинцях. Наскільки реалії дозволять з першого вересня їм запрацювати?

 

— Ще й у п’ятій міській школі. Загалом, у Пришибі вже завезені меблі, залишилося придбання м’якого інвентаря і заклад уже стовідсотково готовий, щоб з першого вересня розпочати прийом малечі до дитячого садочка. На 80% зроблено ремонт у Савинській ЗОШ № 2. Але там потрібні додаткові кошти, щоб оперативно завершити роботи, і на придбання меблів та м’якого інвентаря. По Шевелівці, я там зовсім не вбачаю проблем, ми виділимо з районного бюджету відповідні кошти і створимо навчально-виховний комплекс. Там потрібно близько ста тисяч гривень, щоб покращити умови перебування дітей. По п’ятій школі, проект уже проходить експертизу. Як тільки її буде завершено, ми вже будемо знати про вартість проведення робіт. Гадаю, що разом з міською радою ми зможемо реалізувати цей проект.

 

— Дякуємо.  

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal