line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Насильство над дітьми – це злочин

nasylstvoНасильство в сім'ї над дитиною - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї - дитини, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

 

 

Відповідно до Закону України "Про попередженнянасильства в сім'ї" виділяються 4 форми насильства в сім’ї:

 

фізичне насильство в сім'ї - умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності;

 

сексуальне насильство в сім'ї - протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім'ї;

 

психологічне насильство в сім'ї - насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю;

 

економічне насильство в сім'ї - умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

 

Службою у справах дітей Балаклійської районної державної адміністрації ведеться облік дітей, які постраждали від насильства. При надходженні повідомлення про насильство над дитиною спеціалістами служби у справах дітей Балаклійської районної державної адміністрації, Балаклійського районного центру для сім’ї, дітей та молоді, органів внутрішніх справ проводиться обстеження умов проживання дитини, оцінка потреб дитини та її сім’ї, з метою надання їм в подальшому соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сім’ї. Постраждалому надається необхідна медична, психологічна, соціально-педагогічна, юридична допомога, за необхідності пропонується влаштування до Балаклійського районного центру соціально-психологісної реабілітації дітей.Для збору додаткової інформації служба у справах дітей звертається до органів внутрішніх справ, органів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування. На підставі зібраної інформації складається індивідуальний план соціального захисту дитини.

 

На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей Балаклійської районної державної адміністрації перебуває 1 дитина, яка постраждала від фізичного насильства в сім’ї (вітчим побив дитину ременем, на його думку, з виховною метою). З батьками, особами, які вчинили насильство проводиться робота з метою недопущення повторного вчинення насильства над дитиною.

 

Члени сім'ї, які вчинили насильство над дитиною можуть, нести адміністративну, кримінальну та цивільно-правову відповідальність відповідно до закону – попередження, винесення захисного припису, штраф, громадські, виправні роботи, обмеження або позбавлення волі (у разі настання тяжких наслідків).

 

Боячись гніву батьків, діти не звертаються за допомогою і страждають від насильства в сім’ї роками. У зв’язку з цим, просимо усіх громадян, яким стало відомо про вчинення насильства щодо дітей, негайно звертатися до:

- дільничного інспектора міліції;

- сектору кримінальної міліції у справах дітей РВ ГУМВС;

- служби у справах дітей районної державної адміністрації;

- центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь