line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

"Олімпійське" літо чекає на дітей

Olimpiya1Настало літо – для дітей найочікуваніша пора, час канікул та відпочинку. Щоб вони пройшли по-справжньому цікаво та корисно, були насичені веселими та яскравими подіями, у сосновому лісі на мальовничому березі Сіверського Дінця 10 червня відкрилися двері позаміського закладу дитячого оздоровлення та відпочинку "Олімпія", куди приїхали діти не тільки з Балаклійського району, а й з усієї Харківської області.

 

Користуючись нагодою, ми звернулися до директора ПЗДОВ "Олімпія" Оксани Супрун, з проханням розповісти про підготовку табору до нинішнього сезону дитячого відпочинку.    

  

- Оксано Леонідівно, що було зроблено в ході підготовки табору до цьогорічного сезону оздоровлення та відпочинку дітей?

 

- До прийому дітей табір готовий на сто відсотків, повністю сформовано персонал. Педагогічний колектив пройшов навчання в "школі вожатих", яке тривало п’ять днів, тобто підготовлений до специфіки роботи саме в нашому закладі. Готові корпуси, ліжка та навіть етикетки, на яких діти мають написати свої імена. Отже, завтра ми чекаємо на 320 дітей, з них 200 відпочиватимуть за путівками Департаменту сім’ї та молоді Харківської облдержадміністрації, тобто діти соціально незахищених верств населення. Також для цієї категорії дітей 103 путівки придбані управлінням соціального захисту населення та сектора сім’ї і молоді Балаклійської районної державної адміністрації. Решта, 17 путівок, реалізована за кошти батьків та підприємств. Це ПАТ "Євроцемент Україна", заклади охорони здоров’я та фізичні особи-підприємці.

 

– Яка повна вартість путівки?

 

- Цього сезону повна вартість путівки за кошторисом складає 2898 гривень. У вартість путівки включено все: харчування, культурно-масова робота, медичне обслуговування, страхування. Також входить заробітна плата персоналу, орендна плата за землю, використання електроенергії тощо. Для всіх батьків вона коштує однаково, єдине, що деякі первинні профспілкові організації або підприємства відшкодовують часткову вартість путівки, а решту сплачують батьки.

 

– Вважається, що вартість путівки до "Олімпії" є однією з найнижчих в області. Це так?

 

– Так. Ми, дійсно, тримаємо планку таким чином, щоб у повному обсязі забезпечити відпочинок нашим дітям і він був більш доступний. Для цього намагаємося максимально зменшити витрати. У Харківській області є лише кілька таборів, в яких вартість путівки трохи нижча. Але вони належать відділам освіти і деякі видатки лягають на бюджет, а не на споживача. Загалом, середня вартість путівки в дитячі табори цього року в Харківській області складає 3400 гривень.

 

– За рахунок яких джерел ви втримуєте таку вартість?

 

– За рахунок того, що деякі витрати беруть на себе підприємства. Тобто, за кожним господарством закріплено будиночок для відпочинку дітей, щороку ми складаємо план-перелік допомоги, тобто мінімальних заходів, які потрібно зробити. Затим, за рахунок власних коштів вони здійснюють ремонти в корпусах та інших приміщеннях і це все робиться на доброчинних засадах.

 

– А можете назвати підприємства, які допомагають?

 

– Так, звичайно. Це ТОВ "Агросет", ПАТ "Балаклійське ХПП", СТОВ "Гусарівське", ПАТ "Вербівське", ПП "Явірське", ТОВ ІАК "Балінвест", ТОВ АФ "Борщівське". До речі, це одне з найкращих підприємств, адже найбільше дітей оздоровлюються саме з "Борщівського". Також допомагають ТОВ АФ "Донець", СТОВ "Протопопівське", ТОВ "Річленд інвест". Це господарство зробило більше, ніж планували, адже вони прийняли рішення повністю змінити лінолеум у закріпленому за ними корпусі, а не залатати старий, що було в нас за планом. Тобто зроблено якісно, зроблено з душею, зроблено для наших дітей. Аналогічну допомогу надало й СТОВ "Степове". Головне, що ці підприємства йдуть на допомогу з власної ініціативи та бажання. Крім того, ми плідно співпрацюємо і з "Балаклійським Житлокомунсервісом", який допомагає зі скошуванням трави на стадіоні та території, з філією "Балаклійський райавтодор", яка не відмовляє в транспорті, коли потрібно завезти пісок у пісочниці або на пляж. Це ті підприємства, які ніколи не відмовляють у допомозі. Завдяки їм ми можемо тримати вартість путівки на такому рівні.

 

– Ми вже розповідали про участь табору в обласному конкурсі міні-проектів "Разом в майбутнє". Що вдалося зробити за рахунок цього?

 

– Участь в обласному конкурсі міні-проектів ми беремо два роки поспіль, це 2014 та 2015 роки. За однаковою програмою екологічності ми розробили два проекти: встановлення екологічно чистих санітарних душових блоків та туалетів. Для стоків зроблено колектор, знов таки за допомоги ПАТ «Євроцемент групп», надано ємність об’ємом 40 куб. м, куди будуть стікати стоки. Укладено договір на вивезення рідких побутових відходів і це буде все відкачуватися, дуже зручно, не буде ніяких запахів, тобто все зроблено таким чином, як має бути. Вже встановлено два душових і два туалетних блоки, для дівчаток та хлопчиків окремо. Вони з проточними водонагрівачами, тобто маємо в душових цілодобове гаряче водопостачання, а туалети обладнані комфортними кабінками та сучасною сантехнікою. Все виглядає сучасно, зручно, екологічно і дійсно більш комфортно.

 

– А як щодо технічного обладнання їдальні?

 

– У 2011 році за рахунок коштів з районного бюджету це обладнання було замінено на найсучасніше. Щороку проводимо його технічне обслуговування і наразі воно знаходиться в належному стані. Також минулого року придбали ще одну велику холодильну шафу для молочної продукції. Взагалі холодильним обладнанням ми цілком забезпечені.

 

– Минулого року в таборі були оновлені матраци, подушки, білизна. У цьому сезоні щось робилося в цьому напрямку?

 

– Ні, оскільки потреби такої немає, всім необхідним забезпечені в повному обсязі. Посуду маємо, згідно із санітарними правилами і нормами по два комплекти на дитину. Постільну білизну купували минулого року і близько 80 комплектів зовсім нові. Тобто всього – і постільної білизни, і подушок, і матраців, і ковдр та простирадл, які минулого року були придбані, – цілком вистачає для всіх дітей.

 

– Якою за тривалістю та тематичним спрямуванням буде зміна?

 

– Тривалість збережена – це двадцять один день. А цьогорічна тематика змін є вільною. Порадившись колегіально нашою педагогічною радою з вожатими та вихователями, дійшли висновку, що потрібно зробити зміну of line. Тобто під час зміни відмовляємося від гаджетів, мобільних телефонів, Інтернету, використання WI-FI і в лісі створимо свою живу соціальну мережу. Якщо є соціальна мережа «Оn line ВКонтакті», то в нас буде «Оf line УЛісі». Це повинно бути дуже цікаво, адже за аналогом соціальної мережі будуть проходити всі заходи та програми. Будуть створені сторінки живої соціальної мережі, які щодня будуть поповнюватися новою інформацією, фотографіями, емоціями. Все, що діти роблять у соціальних мережах в ноутбуках, комп’ютерах та планшетах, ми будемо намагатися зробити в живому спілкуванні.

 

– Але організація цікавого, насиченого та корисного відпочинку дітей, перш за все, залежить від професійних якостей і креативності педагогічного колективу. Тому наступне запитання щодо кадрового забезпечення.

 

– Кадрами ми забезпечені повністю. До речі, педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди і Національний університет ім. В. Н. Каразіна рекомендують наш табір як заклад, в якому можна пройти практику і здобути необхідний досвід роботи. Тому цього року до нас на педагогічну практику прийшло багато молоді як до найкращого закладу області. Ми, дійсно, намагаємося організувати роботу таким чином, щоб виплекати для себе майбутніх вихователів, які після навчання, працюючи в школах учителями, все одно влітку приїжджатимуть до нас працювати. Також цього року багато договорів щодо проходження студентами практики було укладено з гуманітарно-педагогічною академією.

 

Разом з тим, у нас є люди які працюють багато років і, знаючи всю специфіку цієї роботи, навчають і передають молодим свій досвід.

 

Також з Центром первинної медико-санітарної допомоги укладено договір щодо забезпечення медичним персоналом. Лікарськими препаратами та необхідним медпрацівники забезпечені в повному обсязі і вже приступили до виконання своїх функціональних обов’язків. Працівники харчоблоку в нас працюють з року в рік і ми впевнені в якості їхньої роботи. Відповідно скажу і про прибиральниць та інших робітників: всі вони із задоволенням працюють у таборі. Досить цікавий такий момент: наші прибиральниці, вони десь психологи, бо бачать, коли в дитини щось негаразд, спілкуються з нею, підтримують. Тобто, в нас немає такого, щоб люди виконували тільки суто свої функціональні обов’язки – всі люблять дітей і живуть життям табору.

 

– А як щодо харчування дітей?

 

– Харчування п’ятиразове. Забезпечуємо, згідно з новими нормами, з урахуванням різниці в харчуванні дітей віком 6-10 років і 11-18 років. Згідно з цими нормами, збільшено кількість соків, фруктів, кондитерських виробів, тобто харчування буде кращим, ніж в минулому.

 

– Оксано Леонідівно, минулого року Ви розповідали, що в таборі відбуваються зустрічі з творчими колективами, цікавими особистостями, артистами. А що очікує на дітей цього року?

 

– Ми продовжуємо цю традицію: 13 червня, вже цієї суботи, до нас приїде Микола Миколайович Шуть. Це викладач Харківського педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди і найкращий ігромайстер України. У нього турне по всіх таборах країни, не лише по Харківській області. Він має чудові ігри та програми для дітей, на яких навчаються молоді педагоги, і "школа вожатих" також будується на його ігровій методиці. Ми одні з перших, до кого він завітає і з ким проведе ігрову програму. Тобто на нас очікує справжній майстер-клас.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь