line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Інтерв'ю голови райдержадміністрації Степана Масельського "Про Основний Закон та перспективу"

MSIНапередодні державного свята - Дня Конституції журналісти районних ЗМІ спілкувалися з першим керівником району Степаном Масельським. У ході розмови, крім теми Основного Закону, також говорили про перспективні завдання, які вирішує місцева влада.

 

 

– Степане Івановичу, найближчої неділі ми відзначатимемо День Конституції України. Вже до осені будуть внесені зміни до Основного Закону. Чи на часі такі зміни, зокрема, в питанні децентралізації влади?

 

- Конституція України визнана однією з кращих у Європі. Внесення будь-яких змін - це вимога часу. Розмови про децентралізацію ведуться з 2004 року, особливо в плані надання більших повноважень органам місцевого самоврядування. При цьому можна буде планувати як дохідну, так і витратну частину бюджетів. На мою думку, громада буде наполегливіше працювати в питанні наповнення дохідної частини, якщо з податків можна буде робити щось корисне на відповідній території.

 

- Людина відчуває піклування держави через практичне втілення основних положень Конституції. Які пріоритети Ви визначили у своїй діяльності в плані соціально-економічного розвитку нашого району?

 

- Намагаємось якомога краще виконувати повноваження, наділені нам державою на сьогодні, та делеговані повноваження районної ради. Що стосується освіти, загальноосвітніх шкіл, виділяємо більше коштів на ремонтні роботи, на придбання різних матеріалів. Незабаром будемо підводити підсумки першого півріччя, вони будуть солідні, а до першого вересня стоїть завдання належним чином підготувати всі навчальні заклади до нового навчального року. В охороні здоров’я ми не можемо всіх безкоштовно забезпечити ліками. А створити належні умови для перебування в центральній клінічній лікарні ми повинні. Як приклад, 100-відсотково буде замінено весь м’який інвентар (на всі ліжка - нові матраци, білизна тощо), чого дуже давно не робилося. І не тільки в Балаклійській лікарні, а й у Савинцях, Червоному Дінці. Плюс відповідні ремонтні роботи, створення належних умов не тільки в центрі Балаклії, а й в інших населених пунктах району в закладах первинної медико-санітарної допомоги - у ФАПах та амбулаторіях. Для цього вже є плани, є бачення, бажання, фінанси.

 

– Як відомо, розпочато реконструкцію Палацу спорту.

 

- На сьогодні вже виготовлено проект на відновлювальні роботи. Приміщення знаходиться в аварійному стані, особливо та його частина, де розміщувався басейн. На превеликий жаль, кілька років басейн працював без вентиляції – вона вийшла з ладу, – і почала руйнуватись уся конструкція: і дах, і покрівля, і стіна. Щоб зберегти приміщення, виготовлено проект реконструкції. Необхідно замінити вікна, перебрати заново носійні конструкції, зробити дах. Також виділені кошти на загальні роботи, на загальний проект, куди входять стадіон, зал боксу, інженерія самого Палацу. Буде використано сучасні технології, які можуть суттєво зменшити використання природного газу. Розроблятиметься проект, враховуючи енергозбереження й енергоефективність. Хочемо створити додатковий функціональний майданчик для занять спортом, де можна буде пограти в футбол, волейбол тощо, а також провести реконструкцію самого парку: відновити роботу фонтану, встановити додаткові лавочки, дитячі елементи для створення нормальної зони відпочинку. В цілому, сам стадіон, поле привести в порядок, трибуни, зробити сучасний комплекс, де люди змогли б активно відпочити, зайнятись фізкультурою, спортом, цікаво провести своє дозвілля. У цьому році плануємо зробити все, що стосується аварійних робіт по основному приміщенню, і виготовити проектно-кошторисну документацію на весь цей комплекс. Коли буде відома ціна цього питання, ми визначимо поетапність, будемо звертатись до обласної адміністрації з проханням виділити кошти, будемо акумулювати кошти з районного бюджету, використовувати співфінансування наближених громад. А для енергоефективності будемо працювати з міжнародними структурами та фондами по залученню коштів на такі цілі. Хочу звернутись до балаклійців: якщо в когось є своє бачення, ідеї та побажання щодо облаштування спорткомплексу – ми приймаємо всі пропозиції.

 

- Наскільки наш район готовий до осінньо-зимового періоду?

 

- Завдання і планові показники виконано на 50 відсотків. Дуже багато роботи і в підготовці теплових мереж, і водопровідних, і каналізаційних, з ремонту закладів охорони здоров’я, закладів освіти. Зараз роботи в розпалі. Проводимо ремонти покрівель у поліклініці, пологовому відділенні, відремонтовано аварійний дах у П’ятигірській школі, по житловому фонду капітально відремонтовано кілька покрівель у Балаклії. Замінюються вікна в загальноосвітніх школах, медичних закладах. Закінчується проходження експертизи багатьох проектів по ФАПах, амбулаторіях. Темпи нас можуть не задовільняти, але, думаю, до першого вересня заклади освіти підготуємо, тим більше, що намічається відкриття навчально-виховних комплексів у Пришибській ЗОШ, Савинській ЗОШ № 2, Шевелівській, Протопопівській.

 

- Що Ви можете пообіцяти землякам у плані ремонту наших доріг?

 

- Для ремонту доріг комунальної власності, в тому числі, по Балаклії, ми використали всі заплановані кошти. Ми знаємо всі проблемні ділянки, які необхідно зробити. Роботи в цьому напрямку дуже багато. Сподіваємось на державне фінансування.

 

- Балаклійщина - потужний аграрний регіон. Погодні умови сприяють розвитку сільськогосподарських культур, аграрії заклали добрий технологічний потенціал, тож є сподівання на гарний урожай?

 

- Нині господарства готуються до збирання ранніх зернових. Відразу після свят ми плануємо провести виїзну колегію, на практиці подивитися підготовку. Розглянемо питання, які стосуються логістики, збирання, зберігання зерна. Також буде приділена увага тим працівникам, які задіяні в охороні праці, харчуванні, створенні побутових умов, у комплексі розглянемо всі питання. Цього року площі озимих культур набагато більші, ніж минулого, маса стоїть гарна. Сподіваємось, буде непоганий урожай. Потрібно організовано і своєчасно його зібрати, щоб не допустити втрат. Над цим будемо працювати.

 

- Ваші святкові побажання жителям Балаклійщини.

 

- Вітаю всіх з Днем Конституції та з Днем молоді, бажаю впевненості, наснаги, добра, злагоди всім родинам. Молодим –  упевненості в завтрашньому дні та розуміння того, що від них залежить майбутнє нашої держави. Миру, благополуччя. Зі святом!

 

- Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь