line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

"На Купала Сонце грало"

IMG 1305У понеділок, на великому майданчику, облаштованому на березі Сіверського Дінця, розгорнулося яскраве театралізоване дійство, присвячене народному святу Івана Купала, "На Купала Сонце грало" за участі працівників Балаклійського районного Будинку культури та аматорів Балаклійського району.

 

Протягом свята лунали народні та сучасні українські пісні, організовувались ігри, різноманітні конкурси, хороводи, до яких запрошувалися й глядачі. Одночасно тривав майстер-клас з виготовлення ляльок. Діти та дорослі з радістю осягали цю непросту старовинну науку. Крім того, упродовж дійства безкоштовно працювали атракціони для дітей. Ніхто цього вечора не залишився поза увагою його організаторів, сектору культури районної державної адміністрації та РКЗ "Балаклійський районний Будинок культури".

 

На головну сцену вийшли казкові герої Водяник та Ліший, феї й русалки, інші купальські герої, які потішили глядачів невеликою виставою. Вони жартували, танцювали, співали й активно залучали до розваг не тільки дітей, а й дорослих.

 

IMG 1229Згідно з народною традицією жінки та дівчата плели купальські віночки із запашних польових квітів і пускали їх річкою, спершу взявши участь у конкурсі на кращий з них. Переможниці визначались журі, до складу якого увійшли організатори та партнери заходу. Саме з найошатніших віночків був зроблений один великий вінок, найбільший на Балаклійщині. Через те, що жінки були не в змозі його підняти та віднести до річки, з цим легко упоралась чоловіча ватага, пустивши його за течією.

 

IMG 1476Одними з головних міфічних атрибутів свята є Купала і Марена, з яких до свята в давні часи робилися ляльки. Організатори наразі вирішили повернутися до цієї традиції і кожній сільській громаді було запропоновано взяти участь у конкурсі "Найкращий міфічний купальський герой" та зробити свою ляльку. Всі громади, а це представники Лозовеньківського, Шебелинського, Міловського, Яковенківського сільських клубів, Залиманського та Гусарівського сільських Будинків культури, Андріївського селищного Будинку культури радо пристали на пропозицію і добре впоралися із завданням, додаючи настрою глядачам. Але конкурс є конкурс і, згідно з його результатами, І місце посів Лозовеньківський сільський клуб (завідувач В.Григора), ІІ– Залиманський сільський Будинок культури (директор З.Іщенко), ІІІ – Міловський сільський клуб (завідувач І.Олей). Переможці були нагороджені Грамотами сектору культури Балаклійської районної державної адміністрації та цінними подарунками. А за участь у районному святі всім творчим дитячим і народним, фольклорним і танцювальним, вокальним колективам були вручені Подяки сектору культури РДА.

 

Кульмінацією святкового дійства став купальський вогонь, запалений на березі Сіверського Дінця, в якому було спалене опудало Купали.

 

IMG 1061IMG 1147IMG 1383


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь