line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Відпрацювали на "відмінно"

IMG 7343На базі Балаклійського лісництва відбулися командно-штабні навчання з гасіння лісових пожеж. Головною метою навчань було визначення рівня готовності всіх служб, які мають бути задіяні в разі виникнення надзвичайної ситуації, тобто лісової пожежі, та відпрацювання їхньої взаємодії під час ліквідації небезпеки.

 

Навчання проходили за участі спеціаліста сектора цивільного захисту Балаклійської райдержадміністрації Івана Стовпового, тимчасово виконуючого обов’язки директора ДП "Балаклійське лісове господарство" Олександра Коновалова та начальника 42-ДПРЧ Головного управління ДСНС України Віктора Колесника.

 

IMG 7297Згідно з легендою, під час візуального огляду лісових насаджень наглядач з пожежної вежі помітив дим у 10-му кварталі Балаклійського лісництва. Щоб виявити загоряння, встановити його обсяги та, за можливості, погасити пожежу, до цього місця виїхала група лісової охорони. При прибутті на місце "події", після визначення масштабу пожежі, було прийняте рішення щодо залучення до його ліквідації додаткових сил та засобів, адже через сильний поривчастий вітер виникла загроза розширення площі загоряння. Про надзвичайну подію терміново було сповіщено Державну службу з надзвичайних ситуацій у Балаклійському районі, і з 42-ї Державної пожежно-рятувальної частини до місця "події" виїхали два пожежні розрахунки. У той же час із ДП "Балаклійське лісове господарство" прибули трактор МТЗ-80, який бороною зробив мінералізовану смугу, відокремивши місце загоряння від основного лісового масиву. Крім того, до боротьби з пожежею був залучений пожежний КамАЗ із лісгоспу. Майже за лічені хвилини прибули пожежники ДСНС і спільними зусиллями вогнеборців пожежа була оперативно ліквідована.

 

Підводячи підсумок, Іван Стовповий зазначив, що завдання, які ставилися перед командно-штабними навчаннями, виконані. Учасники продемонстрували чіткі, злагоджені та скоординовані дії. Особовий склад та техніка боєздатні і, в разі виникнення пожеж у лісових масивах, готові до своєчасного реагування.

 

З огляду на те, що тема протипожежної безпеки є надважливою, адже в районі розташовані великі лісові масиви і їхнє збереження та безпека людей знаходяться на особливому контролі обласної та районної влади, ми звернулися до Олександра Коновалова з проханням розповісти, які заходи вживаються підприємством у цьому напрямку.

 

- Олександре Сергійовичу, які площі має наш район під лісовими насадженнями?

 

- 28,3 тисячі гектарів, з них 10 тисяч гектарів – це хвойні ліси, які потенційно найбільш пожежонебезпечні. До складу держлісгоспу входять шість лісництв, п’ять з яких мають хвойні ліси.

 

- Які заходи з протипожежної безпеки вживаються лісгоспом?

 

IMG 7323- У першу чергу, проводиться робота з попередження населення про заборону відвідування лісів, встановлюються об’єкти наглядної агітації про заборону використання відкритого вогню, розпалювання в лісових масивах багаття тощо. Крім того, здійснюємо заходи з попередження доступу автомобільного транспорту. З цією метою перекопуємо позапланові дороги, встановлюємо шлагбауми. Також впроваджуємо протипожежні заходи для того, щоб у разі загоряння якоїсь дільниці лісу вогонь не розповсюджувався, розділяємо насадження мінералізованими смугами. На підприємстві є протипожежна служба, у кожному з п’яти лісництв встановлені пожежні вежі для нагляду за лісовими масивами та оперативного виявлення осередків загорянь. Тобто весь світловий день ведеться нагляд за всіма лісовими площами.

 

– А як справи з матеріально-технічним забезпеченням?

 

navchannya1– Нещодавно від держави ми отримали новий пожежний автомобіль марки КамАЗ. Також у нас є лісопожежна станція другого типу, до якої входять п’ять пожежних автомобілів. Але й витрати на забезпечення протипожежної безпеки великі, близько мільйона гривень на рік. Це пально-мастильні матеріали й запчастини, тобто утримання матеріально-технічної бази, й заробітна плата, адже в сфері охорони лісу працюють близько 50 осіб. Сума велика, і цього року коштів на проведення протипожежних заходів нам не вистачало. Завдячуючи районному керівництву, це питання було вирішене. Ще під час наради з підготовки до пожежонебезпечного періоду ми звернулися за допомогою до голови районної державної адміністрації, і з районного бюджету нам було виділено 85 тисяч гривень. На ці кошти було додатково придбано пальне та запчастини для автомобілів, пожежне приладдя. Плануємо придбати ще пального та спецодяг для пожежного особового складу. Наразі ми повністю готові забезпечувати протипожежну безпеку, що й продемонстрували сьогоднішні навчання.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь