line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Петро Порошенко підписав закон, який підвищить ефективність використання коштів Державного бюджету

Президент України підписав Закон № 576-VIII "Про Рахункову палату", який був ухвалений Верховною Радою 2 липня поточного року. Закріплена у документі система зовнішнього фінансового контролю має стати дієвим інструментом підвищення ефективності використання коштів Державного бюджету України, реалізації антикорупційної політики держави.

 

Положення закону враховують загальновизнані міжнародні принципи та стандарти зовнішнього аудиту державних фінансів і кращу практику країн Європейського Союзу, а також забезпечують приведення законодавчих норм, що регулюють діяльність Рахункової палати, у відповідність до вимог Конституції України.

 

Згідно з законом Рахункова палата здійснює контроль як за використанням коштів Державного бюджету України, так і за їх надходженням, що відповідає вимогам статті 98 Конституції України. Такий контроль буде забезпечуватись, зокрема, шляхом застосування Рахунковою палатою прийнятих у світі сучасних підходів, а саме - здійснення аудиту ефективності та фінансового аудиту.

 

Законом також визначено повноваження Рахункової палати щодо здійснення за зверненням органів місцевого самоврядування, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, суб'єктів господарювання державного сектору економіки, заходів державного зовнішнього контролю (аудиту) стосовно відповідних місцевих бюджетів та діяльності суб'єктів звернення.

 

Крім того, у законі конкретизовано склад та структуру Рахункової палати, порядок призначення Голови та інших членів Рахункової палати, що буде здійснюватися на конкурсних засадах. Визначено їх повноваження, порядок звітування Рахункової палати про свою діяльність, проведення її внутрішнього та зовнішнього аудиту.

 

Реалізація положень закону також дасть змогу забезпечити право суспільства на отримання об'єктивної інформації щодо повноти і своєчасності надходження коштів до Державного бюджету України, їх цільового та ефективного використання. Документ було розроблено за консультативної підтримки міжнародних експертів.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь