line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Для недопущення епідемії АЧС

narada 1Під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Вячеслава Тищенка відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Балаклійського району.

 

 

Засідання комісії проходило за участі начальника управління агропромислового розвитку РДА Олексія Верещаки, головного державного інспектора ветеринарної медицини району Андрія Терещенка, керівників сільськогосподарських підприємств та мисливських господарств району, правоохоронних органів.

 

Як повідомив Андрій Терещенко, епізоотична ситуація в Україні щодо африканської чуми свиней наразі складна. Так, з початку 2015 року було зареєстровано дванадцять випадків захворювання тварин, останній виявлений у Броварському районі Київської області, де на свинокомплексі утримується 65 тисяч голів свиней. У цілому, за повідомленнями Держветфітослужби, з 2012 року, початку реєстрації даного захворювання, зареєстровано 32 неблагополучних пункти, з них 16 – у дикій фауні, 16 – серед домашніх свиней. Перший випадок був зафіксований у 2012 році в Запорізькій області. Починаючи з 2014 року, чотири випадки були зафіксовані в Луганській області, двадцять – у Чернігівській, два – в Сумській, три випадки – у Київський і по одному в Житомирській та Рівненській областях.

"Причина розповсюдження вірусу АЧС у нашій країні, – як зазначив головний ветлікар району, – це дикі кабани, які заходять на нашу територію з Російської Федерації, де наразі епізоотична ситуація залишається складною і невирішеною. Також до цього призводить невиконання сільгосппідприємствами вимог щодо роботи в "закритому режимі".

 

Африканська чума свиней – це вірусне інфекційне захворювання. Хворіють тільки свині. Поширилася ця хвороба з Африканського континенту на початку минулого століття, першими європейськими країнами, де вона з’явилася, були Іспанія та Італія. Вірус АЧС є стійким до широкого спектра температур і зберігається в тушах загиблих тварин до десяти тижнів, а в продуктах забою – до 155 днів. Інкубаційний період захворювання – від трьох днів до двох тижнів. Вакцини від вірусу АЧС немає. У разі зараження тварин, гине майже все поголів’я.

 

Також Андрій Терещенко проінформував про заходи, які проводяться з метою недопущення розповсюдження збудника АЧС у разі його виявлення. По-перше, визначається епізоотичний осередок, тобто місце прояву захворювання. Це може бути двір, населений пункт, ферма або сільгосппідприємство. В епізоотичному осередку всі свині, які там є, підлягають знищенню безкровним методом. Крім того, знищуються всі інші тварини, які перебувають на його території, у тому числі, й птахи. Спалюється весь малоцінний інвентар та знімається п’ятнадцятисантиметровий прошарок ґрунту в приміщеннях, де утримувалися тварини, та навколо. Все це спалюється та захороняється на глибину не менше двох метрів, проводиться дезінфекція. У першій загрозливій зоні радіусом 10-20 кілометрів від осередку всі свині, які там знаходяться, здаються на забій. Крім того, забороняється продаж тварин і, в тому числі, продукції рослинництва. Рішенням районної надзвичайної протиепізоотичної комісії накладається карантин та розробляється план подальших заходів. Знімається карантин через сорок днів, після виконання всього комплексу заходів, а основне — це знищення всіх свиней в осередку та здача на забій тварин, які знаходилися в першій загрозливій зоні. Дозвіл на утримання свиней на цій території надається не раніше, ніж через рік і тільки після того, як буде зроблена біопроба. Тобто, на цю територію завозиться невелика кількість свиней, за якими протягом двох місяців ветслужбою ведеться спостереження і, згідно з результатом, вирішується питання щодо надання дозволу на утримання свиней чи подовження обмежувальних заходів на цій території.

 

Основною причиною розповсюдження вірусу АЧС у нашій країні є дикі кабани. На території нашого району функціонують чотири мисливських господарства, в яких, згідно з останніми таксаціями, налічується 308 голів дикого кабана, що становить 126% від оптимальної норми. У зв’язку з цим, наприкінці червня в мисливських угіддях Балаклійського району був здійснений діагностичний відстріл чотирьох голів дикого кабана з наступним відбором проб для здійснення лабораторних досліджень на наявність вірусу АЧС. Матеріал наразі досліджується.

 

"Управлінням ветеринарної медицини здійснюється контроль за утриманням та переміщенням свинопоголів’я в господарствах району та в населення, проводяться щеплення проти класичної чуми свиней, контролюються техвідходи та падіж свиней. Так, з початку року в господарствах та в населення щеплено, дощеплено та ревакциновано 5478 голів проти класичної чуми свиней, загинуло 78 голів та 9 голів – техвідходи. Для дослідження був проведений відбір матеріалів загиблих тварин та техвідходів на наявність збудників АЧС, результат негативний.

 

Що стосується господарств, основні заходи – це робота їх у "закритому режимі". А саме, огородження територій: в’їзд, вхід – тільки через дизбар’єри, які повинні бути в робочому стані, персонал необхідно забезпечити спецодягом, обмежити доступ на територію сторонніх осіб та транспорту. Також обов’язково проводити стовідсоткове дослідження падежу тварин та техвідходів, дезінфекцію та прання спецодягу тощо. Планується, що на обласному засіданні НПК буде створена інспекційна група, якою перевірятимуться всі свиногосподарства області", – на завершення повідомив Андрій Терещенко.

 

Надзвичайною протиепізоотичною комісією було прийняте рішення щодо здійснення заходів, спрямованих на недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію нашого району. Як наголосив перший заступник голови РДА Вячеслав Тищенко, всі відповідальні служби, керівники сільгосппідприємств повинні з усією серйозністю підійти до їхнього виконання. Епізоотична ситуація знаходиться на постійному контролі районної влади.

 

IMG 7654narada2narada5


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь