line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Десантники не вмирають. вони йдуть у небо

412 серпня минулого року під час виконання військового обов’язку в ході антитерористичної операції на сході України героїчно загинув наш земляк, савинчанин, капітан повітряно-десантних військ Дмитро Чигринов. Без сина залишилися батьки, без татка та чоловіка - його маленький син та дружина, а Україна втратила одного з найкращих своїх синів.

 

 

Балаклійщина пам’ятає героїв, які в тяжку годину стали на захист рідної землі. У річницю загибелі Дмитра Чигринова біля його могили відбувся мітинг пам’яті, під час якого з усіма військовими почестями було відкрито на його честь пам’ятник.

 

Сердечну вдячність за допомогу у встановленні пам’ятника капітану Дмитру Чигринову керівництву нашого району висловила його дружина Тетяна. "Сьогодні рівно рік, як не стало мого чоловіка. Неможливо словами висловити весь біль цієї втрати. Але є люди, які підтримали нас у важку годину. Від усього серця хочу сказати велике спасибі керівництву Балаклійської районної державної адміністрації за допомогу в установленні пам’ятника, матеріальну та моральну підтримку. Я довго не могла визначитися з ескізом пам’ятника, а під час перебування в Ізюмі, в батьків, пішла на гору Крем’янець, до Меморіального комплексу, і на стелі загиблим під час Другої світової війни захисникам побачила приспущений прапор, який символізує вшанування подвигу загиблих воїнів. Це стало поштовхом для створення такого ескізу.

 

А ще на пам’ятнику, за християнською традицією, повинен бути хрест і він є. Мені врізалося в пам’ять, як за кілька днів до загибелі Дмитро зателефонував і розповів, що під час бойового затишшя на березі річки до нього підійшла циганка і, глянувши на долоню, промовила: "Синку, який же великий хрест ти по життю несеш…".

 

На зворотному боці пам’ятника зображення Дмитра за ричагами в танку. Він дуже любив техніку, і в 2008 році мав польовий вихід до Криму, де й зробив це фото. Коли приїхав додому, наче жартома сказав, що ця фотографія йому дуже подобається, і раптом загине, щоб вона була на пам’ятнику. Я аж руками сплеснула: "Ну що ти говориш?! Ти ж молодий, сина повинен на ноги поставити!", а він у відповідь: "Розумієш, я ж воїн…". Як у воду дивився…", – говорить Тетяна Чигринова.

 

Ця мужня жінка нині не тільки виховує маленького сина, а й у військовій частині, де до початку антитерористичної операції проходив службу її чоловік, після його загибелі стала в стрій і служить старшим солдатом. "Досі не можу повірити, що Діми немає, і коли стою в строю, вдивляючись в обличчя військових, ловлю себе на думці, що шукаю його. У нього були три бажання: щоб я народила йому сина, придбати машину і отримати звання капітана. Два з них за життя збулися, а про те, що й третє збулося, він не встиг дізнатися. Адже майже через місяць після його загибелі прийшов наказ, що 6 серпня, тобто за шість діб до трагічного дня, йому було присвоєно звання капітана", – наостанок нашої розмови сказала Тетяна Чигринова.

 

Указом Президента України від 14 серпня 2014 року за особливу мужність і героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, капітан Дмитро Вікторович Чигринов нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

 

Мітинг, присвячений пам’яті капітана Дмитра Чигринова, проходив за участі його рідних та побратимів, а також начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної, режимно-секретної роботи та з питань запобігання та виявлення корупції Балаклійської райдержадміністрації Євгена Мельника, в. о. районного військового комісара Сергія Крикуненка,, волонтера і колишнього воїна-афганця Сергія Горбаня та друзів. Учасники мітингу хвилиною мовчання пом’янули світлу пам’ять воїна-десантника і після поминального богослужіння поклали живі квіти до підніжжя пам’ятника.

 

Chigrinov2Chigrinov5Chigrinov6


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь