line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На шляху енергозбереження та енергоефективності

IMG 2749Україна, яка споживає більше 60–70% імпортних енергоресурсів, є однією з енергозалежних країн Європи. І тому, вирішення питання енергозбереження та енергоефективності є одним з пріоритетних в державі.

 

 

Саме тому, 17 серпня під керівництвом першого заступника голови районної державної адміністрації Вячеслава Тищенка відбувся районний семінар з енергоефективності.

 

До роботи в семінарі були залучені керівники філій "Ощадбанку", "Укргазбанку", представники компаній "РЕХАУ", Хенкель Баутехнік Україна, "КАПАРОЛ", "ЕПІЦЕНТР", а також керівники органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств Балаклійського району.

 

IMG 2684З питання "Державна підтримка утеплення житлових будинків в Україні: умови та перспективи" проінформував присутніх перший заступник голови районної державної адміністрації Вячеслав Тищенко. Як повідомив Вячеслав Олександрович, в рамках "Плану 476", розробленого Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України для забезпечення проведення шляхом семінарів в усіх районах України широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед населення, спрямованої на популяризацію механізмів державної підтримки населення, у тому числі ОСББ та ЖБК, на утеплення.

 

Так, 8 квітня 2015 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №231 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. №243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056". Даною постановою внесені зміни до Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних джерел палива на 2010-2015 роки.

 

Вищезазначена програма передбачає надання позичальникам – фізичній особі, ОСББ, ЖБК відшкодування вартості кредиту від придбання обладнання та матеріалів на заходи з енергозбереження енергетичних ресурсів.

 

Програмою передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20 до 40% тіла кредиту на утеплення.

 

З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.

 

Передбачається такі розміри компенсації:

- 30% на енергоефективні матеріали для фізичних осіб на заходи в індивідуальних будинках або окремих квартирах;

- 40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи.

 

IMG 2688В районі також проводиться робота по реалізації державної програми утеплення. Так, у поточному році по зазначеній програмі утеплення оформлено 40 кредитів на загальну суму 438,0 тис. грн. – 7 для купівлі твердопаливних котлів та 33 для придбання склопакетів та матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін.

 

Стимулювання до здійснення заходів з енергоефективності в житлових будинках може компенсувати для домогосподарств неминуче зростання витрат на комунальні послуги та енергоносії, внаслідок приведення відповідних цін та тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Це повинно дозволити забезпечити доступність комунальних послуг та попередити енергетичну бідність населення України.

 

Регіональні представники провідних компаній країни "РЕХАУ", "Хенкель Баутехнік (Україна)", "КАПАРОЛ", "ЕПІЦЕНТР" надали вичерпну інформацію про сучасні енергоефекивні технології при проведенні утеплення будинків.

 

Підводячи підсумки семінару Вячеслав Тищенко акцентував увагу на необхідності провести належну роз’яснювальну роботу серед населення Балаклійського району щодо дії Державної цільової економічної програми енергоефективності.

 

IMG 2705IMG 2709IMG 2729 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь