line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Під час ремонтів покрівель дахів будинків на Балаклійщині почали використовувати мембранне покриття

IMG 0395В Балаклійському районі завершується підготовка господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015-2016 років. Саме тому, перший заступник голови районої державної адміністрації Вячеслав Тищенко детально розповів журналістам районних ЗМІ про хід виконання ремонту покрівель дахів житлового фонду.

                                                                                

- Вячеславе Олександровичу, хотілося б почати нашу розмову з нагальних проблем району, які на сьогодні доводиться вирішувати. В силу відомих причин майже припинилось житлове будівництво, але ж потребують уваги потужна соціальна інфраструктура, немаленький житловий фонд, створені в районі ще за радянських часів. Чи є тут проблеми?

           

- Так, дійсно, протягом останніх років житлове будівництво веде лише ГПУ "Шебелинкагазвидобування". В той же час багатоквартирний житловий фонд в 470 житлових будинків має прописку у 22 населених пунктах району і тут ми серед сільських районів області одні з безумовних лідерів. І утримання цього житлового фонду в належному стані є в умовах сьогодення досить складною проблемою.

 

- У чому складність проблеми?

 

- Передусім, брак коштів на проведення повноцінних капітальних ремонтів, оскільки, як ми в райдержадміністрації прийшли до висновку, виконання поточних ремонтів це лише латання дірок, яке має короткотерміновий ефект. Кошти ж на проведення капітальних ремонтів в діючих тарифах на надання житлово-комунальних послуг, на жаль, не передбачені.

 

- Як вирішується наразі дана проблема?

 

- Залучаємо кошти бюджетів різних рівнів, у тому числі районного. При цьому перевага надається новоствореним об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків. При можливості використовуємо кошти державних національних компаній, зокрема НАК "Нафтогаз України". Так, за рахунок коштів цієї національної компанії три роки тому було виконано капітальний ремонт покрівель дахів житлових будинків по вул. Спортивній та Жовтневій в селищі Червоний Донець.

 

- Що в проведенні капітальних ремонтів займає чільне місце?

 

1- Найбільш вразливим місцем в багатоквартирних житлових будинках з плоским дахом, а більшість в районі саме такі, є покрівля цих дахів. Як правило, плоскі дахи мають покрівлю на бітумно-рубіроїдній основі, якій передує цементна стяжка. З часом бітум лишається своєї еластичності, покривається тріщинами і дах починає протікати. Поточний же ремонт з використанням традиційних матеріалів на бітумно-полімерній основі, як я вже зазначав, носить тимчасовий ефект. Проблема і в тому, що значна частина багатоквартирних житлових будинків в районі була побудована в 60-80 роки минулого сторіччя і з того часу їхні дахи в переважній більшості не знали капітальних ремонтів.

 

- Яким бачиться вирішення даної проблеми?

 

- У використанні новітніх технологій, а саме: мембранної покрівлі. Хоча слово "новітніх" доцільно взяти в лапки, оскільки перші мембранні покриття з’явились в Європі 50 років тому і на сьогодні доля мембран серед всіх м'яких покрівель складає там 87%. Для України аналогічний показник становить 1,5%. Коментарі, як кажуть, зайві.

 

- В чому є переваги мембранного покриття?

 

- У високій стійкості до проколів, що обумовлено наявністю арміруючої поліефірної сітки, здатності витримувати сильні механічні навантаження, стійкості до ультрафіолету та агресивного впливу навколишнього середовища, високій швидкості монтажу із застосуванням унікальної технології зварки гарячим повітрям, що забезпечує покрівлі з ПВХ мембран абсолютну герметичність і цілісність, вогнестійкості і, головне – довговічності.

 

- До речі, на який термін експлуатації розраховані мембранні покриття?

 

- Наприклад, в США та Канаді будинки з такою покрівлею стоять вже по 50 років, що є наочним доказом її довговічності. Не випадково однослойні кровельні мембрани з ПВХ на сьогодні лідер на сучасному ринку будівельних матеріалів. Додам, що мембрана з ПВХ ідеально підходить під кліматичні і температурні умови України.

 

- Чи застосовуться мембранні покриття у нас в районі?

 

2- Так, перший досвід в цьому напрямку, як я уже зазначав, було здобуто при проведенні капітального ремонту покрівель дахів житлових будинків в селищі Червоний Донець та даху готелю "Ювілейний", який перебував у критичному стані. Результати перевершили наші очікування. І виходячи з цього досвіду, ми вирішили, що при проведенні капітальних ремонтів покрівель дахів будинків необхідно використовувати саме мембранне покриття. У минулому році було виконано із застосуванням мембран із ПВХ капітальний ремонт покрівель дахів Червонодонецької ЗОШ №2, частини приміщень, де навчаються учні молодших класів, Пришибської ЗОШ, інфекційного відділення Балаклійської центральної районної клінічної лікарні. У поточному році ми значно збільшили обсяги робіт по капітальному ремонту дахів. Так, за рахунок коштів районного бюджету було проведено капітальний ремонт покрівлі дахів поліклініки, пологового відділення центральної районної лікарні, П'ятигірської ЗОШ. Також було завершено роботи по ремонту покрівлі даху Пришибської ЗОШ. За рахунок міського бюджету проведено капітальний ремонт покрівель дахів житлових будинків із застосуванням мембран із ПВХ по вул. Куйбишева, 9, вул. О. Петрусенко, 28, вул. Леніна, 96, пров. 1-го Травня, 7 у м. Балаклія, за кошти місцевої ради - Протопопівського сільського клубу. Нарешті, ми віднайшли можливість виділити з районного бюджету понад 353 тис. грн. для двох новостворених ОСББ в селищі Савинці для капітального ремонту покрівель дахів житлових будинків по вул. Молодіжній, 10 та вул. Північній, 4. Роботи по вул. Північній, 4 завершено, вул. Молодіжній, 10 - розпочато. Таку лінію на підтримку новостворених ОСББ ми будемо витримувати і надалі.

 

3Скажу більше: виконаний за неповний поточний рік обсяг робіт по капітальному і поточному ремонту об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери, а зроблено стільки, скільки не зроблено за останні 4-5 років, вселяє певний оптимізм. Тому, незважаючи на тяжкий період в розвитку нашої держави, ми не збираємося зупинятися на досягнутому – будемо рухатися далі.

 

- І на останок. Яка ціна питання, тобто, наскільки мембранні покрівлі дорожчі за традиційні бітумні рулонні матеріали?

 

- Так, зрозуміло, що здешевлення національної валюти протягом останнього року не могло не вплинути на вартість будівельних матеріалів імпортного виробництва, до яких належать і мембранні покриття. Але не настільки, щоб відмовитись від використання мембранних покрівель. При цьому зазначу, що, коли валютний курс гривні був досить стабільним, мембранні покриття були навіть дещо дешевші чим вітчизняні матеріали на бітумно-полімерній основі, а на сьогодні, якщо дорожчі, то не набагато. Врешті решт, це той випадок, коли скупий платить двічі. Це не повинно бути нашим шляхом.

 

- Дякуємо за розмову.

 

67

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь