line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Головні завдання – це якість освіти, її доступність і гарантія безпеки дітей

IMG 4861Напередодні Дня знань заступник голови Балаклійської районної державної адміністрації Валентина Панасенко відповіла на запитання кореспондентів районних ЗМІ, які стосуються готовності освітньої галузі району до нового 2015-2016 навчального року.

 

 

- Валентино Михайлівно, у середу в Харкові пройшла обласна освітянська конференція. Які теми були порушені перед освітянами області та які поставлені завдання?

 

- Президентом України наголошено, що якісна освіта є запорукою побудови якісно нової країни. Це абсолютно чітка інвестиція в майбутнє: не навчиш, не виховаєш нове покоління – нічого не буде. Тому сьогодні суспільство вимагає підготовки нового покоління педпрацівників, які мають не лише високу професійну компетенцію, але й здатні на творчу реалізацію та постійне самовдосконалення в професії.

 

Основне завдання на наступний навчальний рік, а воно було визначене у виступі заступника голови обласної держаної адміністрації Юлії Світличної, – це якість освіти, доступність освіти і забезпечення здоров’я, безпеки та комфорту наших дітей. Тобто, у зв’язку з такими складними процесами, які відбуваються в державі, саме на цьому буде акцентована увага в новому навчальному році. Також були підведені підсумки роботи освітянської галузі області у 2014-2015 навчальному році.

 

- Чи передбачаються якісь кардинальні зміни в навчальному процесі?

 

– На державному рівні вирішується питання щодо змін у системі освіти на дванадцятирічну. Але це в планах на майбутнє. Цього ж навчального року ніяких кардинальних змін не відбудеться.

 

– На якому рівні знаходиться освіта нашого району в розрізі регіону?

 

- Освіта Балаклійщини завжди відзначалася високим рівнем підготовки, як учнівської молоді, так і педагогічних працівників. Ми маємо значну кількість переможців обласних та всеукраїнських олімпіад, учасників і переможців конкурсів та олімпіад Малої академії наук. Це, в першу чергу, заслуга педагогів. Результати ЗНО також показали достатньо високий рівень підготовки наших випускників. На обласній педагогічній конференції відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації за створення ефективних умов для навчання і виховання дітей та за підсумками 2014-2015 навчального року нагороджений Дипломом Харківської обласної державної адміністрації.

 

– Наскільки освітні заклади району готові до початку навчального року? 

   

– На сьогодні до навчального року готові практично всі заклади. Наразі в Залиманській ЗОШ, Червонодонецьких ДНЗ №1 та №2 виконані капітальні ремонти систем опалення. За кошти районного бюджету в Балаклійській ЗОШ №3 здійснено капітальний ремонт із заміни дерев’яних вікон на енергозберігаючі на загальну суму 700 тисяч гривень. Також виконані аналогічні роботи в Шебелинській, Гусарівській, Чепільській загальноосвітніх школах. Завдяки участі територіальних громад в обласному конкурсі міні-проектів "Разом у майбутнє", проведені роботи із заміни дерев’яних вікон на металопластикові в Балаклійському ліцеї, Веселівській ЗОШ, Борщівському НВК, у Бригадирівській та Протопопівській школах, у Балаклійських ДНЗ №2 та №7 та П’ятигірському дитячому садку. Також проведено утеплення приміщення Вербівського дитячого садка.

 

– Цього року відбулася оптимізація в загальноосвітній ланці. Чого чекати учням і педколективам цих шкіл?

 

– Дійсно, цього року кільком школам району знижено ступінь. Це Чепільська та Протопопівська, також у Червонодонецькій гімназії ступінь знижено до статусу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Районною радою прийняте рішення про ліквідацію двох загальноосвітніх шкіл – Балаклійської №4 та Слабунівської ЗОШ. На сьогодні практично всі учні цих шкіл переведені до інших навчальних закладів, педагогічні працівники також працевлаштовані в межах району. Тобто, тут проблем немає.

 

Разом з тим, згідно з рішеннями сесії районної ради, в навчальній мережі проведені ще деякі зміни. Зокрема, на перше вересня планується відкриття чотирьох навчально-виховних комплексів: це Пришибський, Протопопівський та Шевелівський. Також НВК буде відкрито на базі другої Савинської школи. Це дасть можливість більше охопити дітей дошкільною освітою. Крім того, додаткова група буде відкрита в Веселівському дитячому садку. А на базі Балаклійського ДНЗ №7 розпочнуть функціонування дві спеціалізовані групи.

 

– Чи будуть школярі забезпечені на сто відсотків підручниками?

 

– Так, на сьогодні питання щодо забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл практично вирішені.

 

– Валентино Михайлівно, чи будуть діти початкової ланки забезпечуватися безкоштовним харчуванням?

 

– Рішенням сесії районної ради, при затвердженні бюджету району на 2015 рік передбачені кошти для забезпечення безкоштовним харчуванням школярів початкової ланки та дітей пільгових категорій. Розраховуємо, що й майбутнього бюджетного 2016-го року ми продовжимо цю практику шляхом виділення додаткових коштів на харчування дітей. Тобто, фінансування харчування дітей буде збережено в повному обсязі.

 

– Наскільки буде організованим підвезення дітей шкільними автобусами?

 

– Підвезення дітей також буде забезпечено в повному обсязі, за всіма шкільними маршрутами. Діти із Слабунівки будуть підвозитися до Веселівської загальноосвітньої школи, куди подані документи батьками дітей після ліквідації Слабунівської школи. Кошти для забезпечення шкільних автобусів пально-мастильними матеріалами є, ремонти автобусного парку проведені.

 

– Які проблеми наразі є невирішеними в освітянській сфері?

 

– Практично невирішених проблем у нас немає, за винятком недостатності фінансування з боку держави з надання освітянської субвенції. Тобто, є певна незабезпеченість до кінця року на виплату заробітної плати і енергоносії, але за рахунок коштів районного бюджету ми додатково дофінансовуємо і забезпечуємо всі першочергові потреби. У першу чергу, це заробітна плата і енергоносії. На майбутній рік, в залежності від можливостей районного бюджету, також будуть продовжені роботи по зміцненню матеріально-технічної бази навчальних закладів, в тому числі, і за рахунок субвенцій місцевих бюджетів селищних, сільських і міської рад районному бюджету. А в планах на наступний рік маємо створення НВК на базі Балаклійської загальноосвітньої школи №5.

 

Взагалі заборгованості із заробітної плати в освітній сфері району немає, виплати проводимо вчасно, розрахунки за енергоносії, комунальні послуги та інше також проводяться своєчасно.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь