line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Сім'я і діти

Щороку тисячі дітей залишаються без батьківського піклування, зокрема, через складні життєві обставини, безвідповідальне ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, вживання батьками алкоголю, наркотичних засобів, а також через їхнє жорстоке поводження з дитиною.

 

Останнім часом набуло поширення явище соціального сирітства, яке зумовлене ухилянням або усуненням батьків від своїх обов’язків щодо дитини. Соціальні сироти – це діти, які мають біологічних батьків, але ті з якихось причин не займаються вихованням дітей і не дбають про них. Тобто це діти, які залишились без батьківського піклування.

 

Соціальне сирітство в наш час надзвичайно актуальне явище. Витоки його беруть свій початок із сім’ї. Адже сім’я – ця головна і природна система соціального і біологічного захисту дитини – опинилася в складних життєвих обставинах, спектр яких досить широкий. Найсуттєвішими їх факторами можна назвати відсутність житла, або невідповідність його санітарно-гігієнічним нормам, схильність батьків до вживання алкогольних напоїв, або наркотичних речовин, відсутність постійного доходу, насильство та жорстоке поводження в сім’ї, в тому числі, відносно дитини. Відстежити всі можливі причини ухилення від виховання дитини важко, оскільки вони надто різні. На жаль, з року в рік спостерігається зростання кількості сімей, які з різних причин не виконують виховних функцій стосовно власних дітей.

 

Потреба мати сім’ю, батька й матір – одна з найсильніших потреб дитини. Дитина, яка залишилась без батьківського піклування, – це особливий, по-справжньому трагічний світ. Втрата батьків чи відсутність їх з моменту народження чи пізніше руйнує психіку, волю, характер і як наслідок впливає на розвиток дитини. Зміни, як правило, залишають відбиток на все життя. Доведено, що найповніший розвиток діти отримують від своєї постійної матері, або особи, яка її замінює. Тоді вони розвиваються найкраще в усіх відношеннях. На жаль, діти, позбавлені батьківського піклування, часто повторюють долю своїх батьків, так, як і вони, позбавляються батьківських прав, тим самим поширюючи соціальне сирітство.

 

Так, у будь-якій державі і будь-якому суспільстві завжди були, є і будуть діти, які залишаються без піклування батьків. І в цьому випадку  суспільство й держава беруть на себе турботу щодо розвитку й виховання таких дітей. Тому діти, позбавлені батьківського піклування, підлягають, переважно, влаштуванню в сімейні форми виховання, і тільки за відсутності такої змоги – в інтернатні заклади. Усі ці форми можуть лише пом’якшити вплив факторів на дитину, становище, в якому вона опинилася, а не компенсувати повністю відсутність її власної сім’ї. Отже, діяльність усіх відповідних соціальних інститутів, у тому числі й держави, має бути спрямована на профілактику соціального сирітства: утвердження в суспільстві сімейних цінностей, надання сім’ям соціальної підтримки та виховання відповідального батьківства.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь