line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Юрій Фесенко: "Потенціал нафтогазового комплексу в Україні дуже потужний і його потрібно реалізовувати"

IMG 5563Шістдесят п’ять років тому на території нашого району було відкрито найбільше в Україні, а на той час і в Європі, Шебелинське газове родовище. Ця подія стала початком заснування на Балаклійщині найпотужнішого підприємства з видобутку природного газу, газового конденсату та нафти - нинішнього ГПУ "Шебелинкагазвидобування", яке сьогодні є одним із флагманів у забезпеченні енергетичної безпеки нашої країни.

 

Напередодні професійного свята про сьогодення підприємства розповів директор ГПУ "Шебелинкагазвидобування" Юрій Фесенко.

 

- Юрію Леонідовичу, минуло вже вісім місяців поточного року. Розкажіть, будь ласка, з якими виробничими показниками "шебелинці" підходять до свого професійного свята.

 

– За вісім місяців підприємство виконало всі планові показники, хоча вони трохи відрізняються від торішніх. Адже, в порівнянні з минулим роком, планово зменшено видобуток на 250 мільйонів кубометрів газу. Це було передбачуваним, оскільки зараз відбувається природне падіння пластового тиску, яке й тягне за собою зменшення видобутку. У той же час, згідно з проектною розробкою, зменшення повинно було бути близько 600 млн. кубометрів. Тільки завдяки модернізації, інтенсифікації роботи основних фондів і професіоналізму людей ми маємо нинішній результат і план виконуємо за всіма показниками.

 

На жаль, нам не вдалося ввести в експлуатацію всі потужності, які знаходяться в процесі модернізації, зокрема, перший ступінь Червонодонецької компресорної станції. Хоча для неї обладнання вже придбане, збудовані фундаменти, прокладені комунікації, а от на більше коштів не вистачило. Це спільний інвестиційний проект з ТОВ "Карпатигаз", засновником якого є низка шведських компаній. Але в зв’язку з тим, що відбулося різке підвищення рентної ставки, модернізація станції була заморожена.

 

Нині всі сили були сконцентровані на будівництві Хрестищенської компресорної станції, яка перекачує більше 4,7 мільярда метрів кубічних газу. Ця станція є дожимною в блоці найпотужніших родовищ не тільки по нашому підприємству, а й в усій Україні і входить до Єфремівського блоку, тобто є стратегічною. Минулого тижня вона була запущена в експлуатування й ми почали працювати в новому режимі видобутку. Наразі вже маємо значний результат, адже видобуток збільшився на 200 тисяч кубометрів газу на добу. Нині триває налагодження роботи родовищ та свердловин, які пов’язані із входом до цієї компресорної станції. Це дуже копітка робота, до якої підключені й науковий інститут, і наші спеціалісти, і геофізики, тобто створена ціла група, яка сьогодні займається цією роботою.

 

Крім того, після введення в експлуатацію Хрестищенської компресорної станції ми запустили нову автономну лінію на Кобзівському родовищі, це наш проект, який ми запроектували самостійно, і сьогодні вже ця схема працює. Це нам дало додатково близько 150 тисяч кубометрів газу на добу. Подальші роботи з налагодження нового режиму продовжуються. Усі спеціалісти сьогодні працюють "у полі" на цих об’єктах. Ось головні стратегічні питання, які вдалося вирішити.

 

Також цього року, при плані вводу в експлуатацію 22 нових свердловин, ми ввели 18, ще сім свердловин плануємо ввести до кінця року. В Богодухівському районі почало працювати нове родовище, "Кузьмичівське", яке ми за чотири місяці збудували власними силами. Цей об’єкт дав додатково 150 тисяч куб. метрів на добу. Всі поточні роботи також проводяться в плановому порядку і за жодним напрямком відставання немає, навіть ідемо на випередження, адже розуміємо, що за нашою роботою стоїть енергетична безпека країни.

 

– Ви сказали, що підприємству піднята рентна плата, напевно, і ціна газу, який видобуваєте, підвищилася?

 

– Вважається, що ми працюємо в ринкових умовах, але я таких ринків не знаю, де ціну виробникові встановлює хтось інший, а нам її встановлює НКРЕ. Я розумію, що зараз у країні важка економічна ситуація, але не можна прив’язувати ціну виробництва до якихось напрямків. У нас сьогодні ціна газу 1500 грн. за тисячу кубометрів, а рента 70%. В таких умовах, без залучення інвесторів, ми не в змозі розвиватися. Як можна щось прорахувати, якщо за півроку маємо мінус 75 мільйонів гривень фінансового результату роботи підприємства?! Тобто, по суті ми тримаємося на плаву тільки завдяки вливанню коштів з ПАТ "Укргазвидобування" з НАК "Нафтогаз". Але вони приходять не завжди вчасно і не завжди в повному обсязі. Тому розмір сьогоднішньої ренти для підприємства, безумовно, непід’ємний.

 

– Раніше Ви говорили про, так би мовити, друге дихання Шебелинки. Які перспективи газовидобування на майбутні десятиліття?

 

– Для того, щоб підприємство розвивалося і нарощувало видобуток, у нього повинні бути додаткові ліцензії на розробку нових родовищ. А ми, на превеликий жаль, починаючи з 2006 року і до листопада 2014, не отримали жодної ліцензії, жодного спецдозволу ні на дослідно-промислову розробку, ні на експлуатацію. А все те, що робимо зараз, – це не нарощування видобутку, це стабілізація родовищ, які зараз розробляємо. В п’яти областях ми маємо п’ятдесят шість родовищ. Практично всі вони наразі знаходяться на завершальному етапі розробки й у середньому відпрацьовані на 76%. Шляхом додаткового буріння свердловин, шляхом інтенсифікації та модернізації ми видобуток стабілізуємо, але для подальшого нарощування потрібна нова ресурсна база.

 

Минулого року ситуація зрушилася з мертвої точки і, починаючи з листопада, ми отримали сім ліцензій. Тендери проведені, заключені договори і на площах розпочато роботу з розвідки. Від нових площ ми очікуємо доброго результату та маємо надію, що всі вони стануть новими родовищами і з 2017 року розпочнеться їхнє облаштування. Хоча найшвидший процес від отримання ліцензії до видобутку кубометра газу складає п’ять років.

 

– Скоро розпочнеться опалювальний сезон. Чи можна сподіватися, що будемо з газом?

 

– Усе, що залежить від нас, "шебелинців", буде зроблено, тут питань немає. Ні в якому разі ми обсяги видобутку не зменшимо. Всі обсяги газу, які ми сьогодні маємо, будуть видобуті. А от питання ціноутворення на газ знаходиться поза межами нашої компетенції.

 

– Юрію Леонідовичу, минулого року Ви говорили, що на сході України, в зоні АТО, розташовані кілька об’єктів ГПУ "Шебелинкагазвидобування". Яка зараз їхня доля?

 

– По той бік розмежування залишилося п’ять наших родовищ. Ті об’єкти, які залишилися там, заморожені та, на превеликий жаль, сьогодні не працюють і в цілому по цьому регіону ми маємо серйозне падіння видобутку. Інші об’єкти, а там їх у цілому тринадцять, працюють. Але все непросто, оскільки там ідуть обстріли, літають снаряди, є трагічні випадки. Але люди працюють, наскільки це можливо, і підприємство намагається зробити все, щоб у зиму люди увійшли з газом, щоб було опалення. Цього місяця під патронатом губернатора Луганської області пройде нарада, на яку основним питанням буде винесене забезпечення газом населених пунктів цього регіону. Але головне – потрібен мир.

 

– Від виробничої теми перейдемо до соціальної. У вас є добрі традиції і в будівництві, і в соціальній сфері. Чи були в 2015 році якісь позитивні моменти?

 

– Аякже. В селищі Червоний Донець збудовано житловий будинок, який цього року ввели в експлуатацію. Тридцять сімей отримали ордери і сьогодні люди роблять там ремонти і вселяються в своє нове житло. Ми пишаємося цим. Також у нас залишився колективний договір у тому обсязі, який був, і поки що ніяких скорочень у соціальних питаннях не передбачається. На гідному рівні провели дитячий оздоровчий сезон у санаторії-профілакторії "Факел". Зараз у санаторії-профілакторії оздоровлюються наші працівники. Також ми повністю утримали фізкультурно-оздоровчий комплекс і сьогодні він є прибутковим. Звичайно, цей об’єкт утримуємо на комерційній основі. Наприклад, нещодавно закінчилися збори плавців та гімнастів з Харкова. Крім того, функціонують усі наші соціальні об’єкти, в тому числі, й Будинок культури.

 

– Юрію Леонідовичу, Ви депутат Харківської обласної ради. З якими питаннями найчастіше до Вас як депутата звертаються люди?

 

– З виборцями зустрічаюсь постійно, в тому числі, і під час особистих прийомів. У населених пунктах люди звертаються з питаннями щодо вуличного освітлення. Там, де можу, я допомагаю. Звертаються за матеріальною допомогою, адже через низькі пенсії людям не завжди вистачає коштів навіть на медикаменти. Є дуже великі проблеми з дорогами, жителі постійно звертаються з цим.

 

– Залишилося півтора місяця до нових виборів. Чи плануєте Ви надалі продовжувати депутатську діяльність?

 

– Я керівник державного підприємства і цей шлях обрав не сьогодні, а дуже давно. Цього року 16 серпня виповнилося 40 років моєї безперервної роботи в нафтогазовому комплексі. Тому сказати сьогодні "я не хочу" не можу, хоча, якщо не лукавити, може, це й так. Але посада, яку я займаю, і робота, якою ми всі займаємося на підприємстві, логічно підштовхує на продовження депутатської діяльності. В нас же повинно бути представництво і в селищних, і в сільських, і в районних радах там, де ми працюємо, і природно, що ми повинні мати представництво і в обласній раді. А як по-іншому? Будучи депутатами, ми бачимо всі проблеми зсередини і беремо участь у процесі їхнього вирішення. Тому не тільки я, а практично всі керівники наших вісімнадцяти підрозділів, які працюють у п’яти областях, будуть брати участь у виборах.

 

– Юрію Леонідовичу, чи бувають у Вас серед напруженої роботи хвилини відпочинку? Як Ви відновлюєте сили, які витрачаєте під час професійної та громадської діяльності?

 

– Я дуже люблю мисливство і безпосередньо займаюся мисливським господарством, розташованим поряд з нами. Отримую задоволення від того, що ми розвели багато диких тварин: і козулі є, й олені, і лосині сім’ї. Я, знаєте, з тих мисливців, які більше люблять спостерігати за тваринами. Люблю, щоб їх у природі було багато. Але найкращий відпочинок для мене, коли приїжджають діти та онуки. От тоді я відпочиваю душею.

 

– Юрію Леонідовичу, а в фізкультурно-оздоровчому комплексі буваєте?

 

– Так, буваю. По-перше, я показую всім, і молоді, в тому числі, що для того, щоб бути сильним духом, потрібно мати фізичну силу. По-друге, для того, щоб тримати форму при тих навантаженнях, які маю, адже робочий день я розпочинаю о сьомій ранку і працюю допізна, безумовно, потрібно займатися фізичною підготовкою. У нас є команда однодумців і щосереди ми ходимо до тренувального залу, де граємо в баскетбол по-справжньому, тобто чотири тайми по п’ятнадцять хвилин. Це багаторічна традиція, яка була започаткована ще в 2004 році.

 

– Ваші вітання напередодні професійного свята.

 

– У першу чергу, я вітаю свій колектив, адже я в ньому пропрацював усе життя і намагаюся підтримувати всі традиції, правила, які були закладені ще до нас. Я впевнений у тому, що більш професійний колектив наразі важко знайти. Разом з тим, поважаю всіх людей, які працюють у нашій галузі. Безумовно, я хочу всім побажати миру, адже будувати можна тільки в мирі, і це головне. Решту завдань ми вирішимо. Я знаю потенціал нафтогазового комплексу України, він дуже потужний і сьогодні його потрібно реалізовувати. Напередодні свята всім бажаю добра, щастя, благополуччя, а від держави – батьківського розуміння та тепла для нас усіх. Тоді буде колосальний результат.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь