line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

З метою підвищення ефективності ветеранської роботи, покращання життя пенсіонерів

IMG 7104Минулого вівторка велика зала райдержадміністрації стала місцем проведення звітно-виборчої конференції Балаклійської районної організації ветеранів. Востаннє на аналогічний захід ветерани збиралися чотири роки тому, і ось знову минув черговий статутний термін роботи ветеранських первинок.

 

У роботі конференції взяли участь голова районної державної адміністрації Степан Масельський, його заступники, міський, селищний, сільські голови, керівники організацій, закладів та установ району, діяльність яких тією чи іншою мірою скерована на вирішення проблем літніх людей, зокрема, управління соцзахисту РДА, Пенсійного фонду, медичних закладів, транспортних підприємств. Провів конференцію Олександр Захаров, голова Балаклійської районної організації ветеранів. На початку засідання присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять понад двох тисяч ветеранів, яких не стало за ці чотири роки.

 

"За звітний період ветеранські організації району зміцнились і зросли. Ветеранство стало впливовою силою, зіграло свою роль у становленні й утвердженні молодої незалежної держави Україна. Разом із співвітчизниками ветерани мужньо переживають труднощі сьогодення, хоча така соціальна стійкість не завжди отримує відповідну державну оцінку", – зазначив головуючий.

 

IMG 7141У тому, що ветеранський рух набирає обертів, Олександр Михайлович вбачає велику заслугу голів ветеранських первинок. Там, де очільники ветеранських осередків відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків, є результат. Серед числа кращих він назвав Л.І.Гаврюшенко, голову Андріївської селищної первинної організації, М.І.Таран, голову одного з ветеранських осередків сел. Нафтовиків, Л.Г.Яковлеву, голову міської організації ветеранів, Г.М.Щетенко, голову Савинської селищної організації ветеранів, а також Т.Ф.Леженіну (ГПУ "Шебелинкагазвидобування"), Л.А.Смєлову (Балаклійська центральна районна клінічна лікарня). Минулоріч в обласному огляді-конкурсі на кращу ветеранську первинку перемогли наші Андріївська та первинка ГПУ "Шебелинкагазвидобування", а в нинішньому році на перше місце в області вийшла Балаклійська районна організація ветеранів. Значне пожвавлення в роботі Асіївської й Гусарівської первинок доповідач пов’язує з їхніми новими очільницями: В.М.Шерстюк та В.І.Чех відповідно. Усього за звітний період керівництво змінилось у дванадцяти первинних ветеранських організаціях. Роботу ж П’ятигірської, Чепільської первинок, а також первинки Савинського РТП Олександр Михайлович визначає як малоініціативну: "Голови цих первинок намагаються все робити самі, слабо залучаючи ветеранський актив. У цьому і є головний прорахунок".

 

Питання соціального захисту ветеранів, на цьому доповідач зробив особливий наголос, повинне обов’язково знаходити відображення в колективних договорах підприємств, з яких вони пішли на заслужений відпочинок. "Наявність такого розділу в колдоговорі є підставою для законного надання допомоги пенсіонерам, що ми й спостерігаємо на прикладі ГПУ "Шебелинкагазвидобування", ТОВ "Борщівське", СТОВ "Степове", інших підприємств".  

 

Враховуючи наближення опалювального сезону, доповідач звернувся до голів первинок з проханням посилити роз’яснювальну роботу серед ветеранів на предмет оформлення субсидій, допомогти з цим одиноким і хворим.

 

Питання патріотичного виховання молоді доповідач визначив як одне з пріоритетних. "Подвиг дідів і прадідів у роки Другої світової не має права на забуття", – констатував Олександр Михайлович.

 

IMG 7144Враховуючи, що конференція проходила в День партизанської слави України, за героїзм, мужність та самовідданість у боротьбі з фашистськими загарбниками Почесними грамотами Балаклійської райдержадміністрації та райради були нагороджені учасники партизанського підпільного руху Володимир Никифорович Сальников, Микола Сергійович Костенко, Дмитро Васильович Пономаренко та Антоніна Яківна Дегтярьова. Вручив відзнаки керівник району Степан Масельський, який за тим дав характеристику соціально-економічному розвитку району, зазначивши, що, попри існуючі труднощі, підтримується життєдіяльність закладів охорони здоров’я й об’єктів соцкультпобуту. Він назвав низку об’єктів (шкіл, ФАПів, будинків культури), де замінюються вікна, ремонтуються покрівлі, куди завозиться нове обладнання. "Все це націлене на наше майбутнє, на наших дітей. Не все так гладко, як хотілося б. Життя сьогодні складне, воєнні дії на сході негативно позначились на роботі більшості наших промислових підприємств, але, зціпивши зуби, все можна пережити, аби тільки в усій Україні остаточно запанував мир". Принагідно ветерани поставили Степану Івановичу низку запитань, пов’язаних з організацією пільгових рейсів, виділенням приміщень для проведення зборів, з медичним обслуговуванням, і подякували за те, що всі їхні попередні звернення були позитивно вирішені.

 

Завершилось засідання затвердженням складу президії районного ветеранського осередку, голів ветеранських первинок й обранням делегатів на обласну ветеранську конференцію.

 

IMG 7115IMG 7132IMG 7152


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь