line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Нові правила отримання субсидій на послуги ЖКГ

Спрощення торкнуться порядку призначення субсидій населенню. Легше стане орендарям квартир, багатодітним родинам, ветеранам АТО та самотнім пенсіонерам. Провівши моніторинг застосування оновленого механізму надання житлових субсидій, що діє з 1 травня, Уряд урегулював сім проблемних питань.

 

Так, у Мінсоцполітики скасовують необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату послуг ЖКГ на особу, що звертається по субсидію. Відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг, чи ні. У цьому випадку легше має стати, наприклад, орендарям житла, для яких субсидія призначатиметься без необхідності відкриття особових рахунків – лише на підставі договору оренди.

 

Визначається вичерпний перелік документів, які враховуватиме комісія при ухваленні рішення про призначення субсидії з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні.

 

Скасовано необхідність обстеження домогосподарства у разі наявності одного з таких документів, тобто віднині не враховуватимуться особи, які зареєстровані, але фактично не проживають у помешканні. Крім того, комісія зможе призначати субсидію на підставі кількості осіб, що фактично проживають, у разі відсутності документів, що підтверджують непроживання осіб з тих, хто зареєстрований. Таке рішення приймається після обстеження умов проживання сім’ї.

 

Ця новація дозволить отримати субсидію, наприклад, пенсіонерці, з якою зареєстровані дорослі діти, які виїхали за кордон чи не підтримують зв’язки з родиною.

 

Серед іншого субсидію зможуть отримати сім’ї, що мешкають окремо в житловому будинку, розділеному на дві половини, а також дитячі будинки сімейного типу і прийомні сім’ї при врахуванні кількості дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані в помешканні.

 

Ще одне нововведення, яке суттєво має прискорити надання субсидій, – у разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих.

 

Приведено у відповідність до законів також перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії, а саме доходи учасників АТО та доходи від роботи у виборчій комісії.

 

І наостанок, якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо в сім’ї не відбулося змін. Тобто, питання не виноситься знову на комісію.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь