line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Шановні власники земельних ділянок (паїв)!

Останнім часом у засобах масової інформації різного рівня почали з’являтися оголошення про те, що нікому не відомі в районі фізичні та юридичні особи з інших районів беруть у громадян в оренду на тривалий термін (до 49 років) землі сільськогосподарського призначення (паї).

 

В оголошеннях обіцяють, що будуть проведені розрахунки за оренду пайових земель за період від 20 років до 49 років у збільшених розмірах. Обіцяють збільшення орендної плати, виплату премій за укладання договорів оренди та інше. На територію населених пунктів приїжджають незнайомі люди, розносять оголошення про проведення зборів без повідомлення, хто запрошує. Незнайомі люди приймають документи на оренду земель у приватних домоволодіннях, магазинах, беруть копії документів на земельні ділянки, копії паспортів та ідентифікаційних номерів, у вас беруть довіреності на виконання нотаріальних дій. Власникам земельних ділянок пропонують великі суми готівки, що будуть перераховані поштовими переказами. Пояснення орендодавцям, під які зобов’язання будуть сплачені гроші, надають розмиті.

 

Сільськогосподарські підприємства та фізичні особи-підприємці району уклали договори оренди земельних ділянок (паїв) з їхніми власниками. На сьогодні орендатори пайових земель проводять розрахунки з власниками земельних ділянок (паїв). Розрахунки проводяться, виходячи з нормативно-грошової оцінки земель з урахуванням коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель.

 

Якщо до 1 січня 2015 року вартість 1 га ріллі в середньому по району складала 22 146 грн., то з 1 січня 2015 року нормативно грошова оцінка 1 га ріллі в середньому по району склала 27 660 грн., або збільшилась на коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель 1,249. Зростає і розмір орендної плати за 1 га орендованої ріллі.

 

Сільськогосподарські підприємства району, крім розрахунків за оренду пайових земель, проводять сплату податків, які надходять до місцевих бюджетів району і використовуються на утримання об’єктів соціальної сфери села (школи, лікарні, фельдшерсько-акушерські заклади, клуби, бібліотеки та інше). Крім того, сільськогосподарські підприємства району на місцях створили робочі місця для місцевих жителів району. За 2015 рік сільськогосподарськими підприємствами району надано спонсорської допомоги соціальним закладам місцевих громад на ремонт шкіл, дитячих дошкільних закладів, медичних закладів на суму понад 2,5 млн. грн.

 

У районі вже були випадки, коли зі сторони прийшли так звані інвестори з Харкова – ПП "Балаклійські аграрні інвестиції 2010". При укладанні договорів оренди власникам паїв було обіцяно багато. Але наяву вийшло інше. Обробляти землю було нічим, розрахунки з орендодавцями не були проведені в повній мірі. Жодне робоче місце в районі не було створено. З’явилась соціальна напруга в деяких сільських радах.

 

Шановні власники земельних ділянок (паїв)!

 

Переконливо просимо при виборі орендаря вашої ділянки враховувати такі чинники: чи зареєстрований орендар на території району; чи будуть створені робочі місця на території вашої сільської ради; як характеризується ваш потенційний орендар іншими фактичними орендодавцями; чи має такий орендар відповідну матеріальну базу, яка дозволяє ефективно обробляти ваші паї, та інше.

 

Об’єднання сільськогосподарських товаровиробників

Балаклійського району

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь