line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Соціальний захист - державний захист

sz2Першої неділі листопада в Україні своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери. На плечі цих людей покладено одне з найважливіших завдань - державна підтримка і соціальний захист громадян. Виконання цієї місії важко уявити без доброти, такту, а іноді й самозречення.

 

Останнім часом на державному рівні майже не залишилось сфери, в тому числі, і соціальної, яка б не зазнала реформаторських змін та новацій. З цього приводу кореспонденти газети напередодні свята спілкувались з очільниками районних соціальних служб.

 

sz1Раїса Холодна, начальник управління Пенсійного фонду в Балаклійському районі:

– Пенсійний фонд України був створений 25 років тому, ця дата відзначатиметься в листопаді. Наразі колектив складається з п’ятдесяти двох працівників. Обслуговуємо ми понад тридцять тисяч жителів Балаклійського району, в тому числі, близько семи тисяч жителів Донецької та Луганської областей, які через трагічні події на сході нині проживають у нашому районі.

 

До основних наших обов’язків, перш за все, входить нарахування пенсії, її виплата та надання своєчасної кваліфікованої допомоги людям, які звертаються до нас.

 

У рамках реформування пенсійної системи в управлінні функціонує відділ з обслуговування громадян та відділ нарахування й виплати пенсій. З початком роботи відділу з обслуговування громадян, який працює щоденно, стало зручніше проводити роз’яснювальну роботу з людьми. Затримок у виплаті пенсій немає, виплачуються вони вчасно, згідно з графіком. Між управлінням та банківськими установами також налагоджена тісна співпраця, тобто працюємо чітко та оперативно.

 

У зв’язку з підвищенням пенсій, яке відбулося в вересні, ми без затримки здійснили перерахунок усім громадянам. У колективі працюють висококваліфіковані працівники, які знаються на нормативно-правовій та фінансовій базах, з відповідальністю підходять до виконання своїх професійних обов’язків.

 

sz4Олег Теркулов, директор Балаклійського районного Центру зайнятості:

– Колектив районного центру зайнятості налічує тридцять працівників. І Центр зайнятості, і ринок праці в нас одні з найбільших у регіоні. Обслуговування здійснюється без черг, немає перерви на обід, працює талонна система, тобто люди приходять у зазначений час і спеціаліст їх без затримки обслуговує.

 

З 1 січня 2016 року передбачається реорганізація державної служби зайнятості в Національне агентство зайнятості. Але основні функції, які ми виконуємо зараз, будуть збережені й суттєвих змін не передбачається: ми залишаємося посередниками між людьми, які шукають роботу, та працедавцями.

 

Якщо говорити про фінансування, то сьогодні за всіма напрямками заборгованості немає, допомога по безробіттю сплачується вчасно. Що стосується фонду, то на сьогодні він збалансований і в нас немає якихось передумов, щоб хвилюватися.

 

Стосовно структури нашої роботи, то в центрі є відділи по роботі з працедавцями, з надання допомоги з працевлаштування, відділ активної підтримки безробітних, який займається навчанням та видачею одноразової допомоги для занять підприємницькою діяльністю. На сьогодні колектив сталий, складається, в більшості, з молоді, мікроклімат у ньому чудовий, є творчий політ та бажання працювати. Звичайно, бувають певні складнощі, але намагаємося їх з гідністю долати.

 

sz3Лариса Блудова, начальник Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації:

– Уже сама назва нашого управління багато про що говорить. Майже всім категоріям населення ми надаємо дуже широкий спектр державних соціальних допомог. Це, насамперед, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, одиноким матерям, родинам, у яких виховуються діти-інваліди. Через трагічні воєнні дії на сході країни на наше управління були покладені функції по роботі з громадянами-переселенцями.

 

Облік та реєстрацію таких людей ми почали вести з жовтня 2014 року, наразі грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг призначена 9,3 тисячі переміщених осіб. Сюди можна додати й роботу з установлення статусу учасника бойових дій демобілізованим бійцям АТО, а це близько 150 осіб.

 

Окремо хочу наголосити на такій актуальній для населення темі, як призначення житлових субсидій. З першого травня, коли запрацювала спрощена система, спеціалістами управління прийнято 11108 заяв, з яких 85 % вже опрацьовані, є конкретні результати, решта знаходиться в обробці. На сьогодні управлінням соцзахисту налагоджено взаємодію й обмін інформацією з усіма комунальними службами, фіскальними органами тощо. Тож укотре запрошую кожну родину скористатися цим видом державної допомоги.

 

Велика робота і відповідальність покладені на спеціалістів, які ведуть персоніфікований облік громадян пільгових категорій. Скажу лише, що в нашому районі зареєстровано 23 тисячі пільговиків за різними сферами.

 

Усю названу мною роботу виконують 53 штатних працівники управління. Кожен на своїй ділянці несе дуже серйозну відповідальність, у першу чергу, перед тими людьми, які звертаються до управління соціального захисту. А кожен наш відвідувач має бути впевнений у кваліфікованому й толерантному обслуговуванні, принаймні, ми завжди цього прагнемо.

 

sz6Сергій Холодний, директор Балаклійського територіального центру:

– З метою організації надання якісних соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам. при територіальному центрі створено три структурних підрозділи. Це відділення соціальної допомоги вдома, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги і відділення соціально-побутової адаптації. Всього громадянам похилого віку та інвалідам надається понад 60 видів послуг.

 

За станом на 1 жовтня, громадянам надано понад 323 тис. послуг, 3660 осіб отримали обслуговування. Багато з них самотні, без сторонньої допомоги не можуть навіть вийти з дому. В цьому випадку на допомогу їм приходять соціальні працівники, які займаються придбанням та доставкою товарів з магазину або ринку за кошти громадян, купують медикаменти, допомагають у прибиранні приміщення, оформляють документи на отримання субсидії тощо. Кожен соціальний працівник відвідує своїх підопічних двічі на тиждень.

 

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги безоплатно забезпечує непрацездатних громадян одягом, взуттям, предметами побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, які як благодійну допомогу надають приватні підприємці. Також відділення надає швацькі, кравецькі, перукарські послуги та послуги з дрібного ремонту приміщення.

 

Відділення соціально-побутової адаптації проводить комплекс соціально оздоровчих заходів, організації дозвілля та трудової адаптації пенсіонерів та інвалідів.

 

У територіальному центрі працюють 133 працівники, які в більшості мають стаж роботи понад 10 років. Це люди, які виконують святу місію, — дарують самотнім людям віру в свої сили, своїм ентузіазмом заряджають відчуттям молодості, відчуттям потрібності. У нас знаходять найголовніше, що має бути в житті літньої людини, - милосердя.

 

sz7Юрій Швецов, начальник Балаклійського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань:

– У відділенні ФССНВУ зареєстровано 1390 страхувальників. З 2001 по 2015 роки на підприємствах району сталося 272 страхових випадки. Відшкодовано шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я, по одній тисячі справ на загальну суму 23564 тисячі гривень. Виплачено одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілим 2195 тис. грн., 246 потерпілих отримали медичну та соціальну реабілітацію на загальну суму 1799 тис. грн. За цей період було придбано 79 путівок для санаторно-курортного лікування інвалідів на загальну суму 480 тис. грн.; 16 інвалідів забезпечено автотранспортом; 88 інвалідів пройшли лікування в лікувально-профілактичних (реабілітаційних) закладах на загальну суму 267 тис. грн.

 

Узагалі штат у нас невеликий, разом з керівником семеро працівників. Колектив згуртований, дружний, основний склад працює з дня відкриття відділення, тобто з 1 квітня 2001 року. Всі енергійні, цілеспрямовані, з відповідальністю виконують усі професійні обов’язки та завдання, які ставить перед нами держава.

 

sz3 1sz5

sz9

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь