line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Солдати Бай-гори

Bay gora1Уже більше 70-ти років минуло від завершення Другої світової війни, найтрагічнішої події ХХ століття. Балаклійщина в роки лихоліття сповна відчула всю жорстокість і неймовірно страшні поневіряння від наслідків фашистської окупації.

 

Найбільш кривавий період для нашого краю припав на 1942–1943 роки. За цей час від Гусарівки до Лозовеньки, від червонодонецьких пагорбів до Бай-гори полягли смертю хоробрих тисячі радянських бійців. Земля донині зберігає сотні непохованих і безіменних воїнів.

 

bay gora2Щоб виправити цю історичну несправедливість, на Харківщині ведуть свою діяльність пошукові військово-патріотичні об’єднання. Нещодавно ми розповідали про перепоховання 44-х воїнів у селі Волобуївка, які були знайдені пошуковцями СПП "Воєнні меморіали "Схід". Паралельно велись роботи на території Червоногусарівської сільської ради пошуковцями ВПО "Орієнтир". За результатами розкопок, які проводилися в районі села Байрак, було виявлено останки двадцяти бійців Червоної армії. Це воїни 263-ї стрілецької дивізії. Вони мужньо загинули в березні 1943 року в запеклих боях з фашистами між селом Байрак та хутором Задонецьким.

 

Минулої суботи було проведено їх перепоховання з усіма військовими почестями в братській могилі в Байраці. Учасники мітингу, серед яких були заступник голови районної державної адміністрації Валентина Панасенко, Червоногусарівський сільський голова Вячеслав Кононов, керівник ВПО "Орієнтир" Олег Бідулін, представники громадськості, місцеві жителі, хвилиною мовчання вшанували безсмертну славу загиблих. Ховали героїв під звуки Державного гімну України та військового салюту.

 

bay gora4Як розповів представник "Орієнтиру" Максим Колосов, пошуковцям вдалося встановити імена трьох бійців. Це снайпер Олексій Михайлович Шацков, червоноармійці Іван Якович Уткін та Єгор Прокопович Ігнатов. Усі вони росіяни. Знайдені їхні рідні, яким будуть передані медальйони, вцілілі особисті речі, земля з місця загибелі.

 

Після панахиди, яку відправили капелан протоієрей Олексій Балашов та ієрей Сергій Островерх, присутні поклали живі квіти на місце поховання.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь