line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Використати все можливе

tushchenkoПитання енергоефективності та енергозбереження в сучасній українській економіці вже давно віднесено до розряду національної безпеки. Ця тема є актуальною як для пересічного громадянина, так і для керівної ланки будь-якого потужного виробництва.

 

Адже, де б ми не спожили кубометр води, газу, кіловат електричної енергії, за всі послуги доводиться розкошелюватися, ще й дуже щедро. Для керівництва району порушене питання є цілком пріоритетним у повсякденній діяльності. На цю тему кореспонденти районних ЗМІ поспілкувалися з першим заступником голови районної державної адміністрації Вячеславом Тищенком.

 

– Вячеславе Олександровичу, яка конкретно стратегія обрана на Балаклійщині у вирішенні поставлених завдань?

 

– Наш район протягом останніх років постійно бере активну участь в усіх всеукраїнських, обласних та інших конкурсах, через які можливе залучення коштів на вирішення питань з енергоефективності та енергозбереження. Скажу, що максимальна кількість таких проектів спрямована на заклади соціальної сфери і ми сповна це використовуємо, у тому числі, й міжнародну технічну допомогу.

 

– Розкажіть більш детально про міжнародну допомогу.

 

– Ще з 2012 року район почав тісно співпрацювати з проектом розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Цей проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

 

IMG 3553На сьогодні вже 8 територіальних громад задіяні в даному проекті. За цей період нам вдалося реалізувати 12 міні-проектів, спрямованих саме на енергозбереження та енергоефективність. Найпоширенішими є переобладнання систем опалення в фельдшерсько-акушерських пунктах, відновлення вуличного освітлення в населених пунктах з використанням новітніх технологій тощо. В цілому за чотири роки вдалося практично реалізувати заходів на суму понад 3,6 млн. грн.

 

– А що робиться на сучасному етапі?

 

– Наразі можу сказати про підготовку до зими будівель, де тимчасово проживають переміщені особи з зони АТО. Форумом місцевого розвитку було визначено два об’єкти: Балаклійська дитячо-юнацька спортивна школа та готель "Ювілейний". По ДЮСШ вже виконані роботи на суму 1 млн. 95 тис. грн., в тому числі, переобладнано систему опалення, що дозволило скоротити витрати на тепло на 25%. А головне досягнення в тому, що близько 50 осіб можуть перебувати в комфорті й теплі.

 

До кінця поточного місяця плануємо завершити капітальний ремонт у готелі "Ювілейний". Тут загальний обсяг оцінено в 2 млн. грн., що дозволить створити пристойні умови для проживання 80 осіб.

 

– Вячеславе Олександровичу, а наскільки активна позиція місцевих громад?

 

– З 2012 року територіальні громади беруть активну участь в обласному конкурсі "Разом у майбутнє". Охарактеризую лише поточний 2015 рік: від нашого району було підготовлено 49 заявок на участь у конкурсі. Переможцями вийшли 19 на загальну суму 4,1 млн. грн. На ці кошти в населених пунктах здійснено заміну старих вікон на сучасні енергозберігаючі в більшості соціальних закладів, відремонтовано системи водоводів та водовідведення, утеплено приміщення ДНЗ, модернізовано системи опалення та вуличне освітлення, про що вже згадувалося. Всі проекти на сьогодні повністю реалізовані.

 

– А чи передбачена фінансова підтримка з боку держави?

 

– Так, у рамках всеукраїнського конкурсу діє програма, яка реалізується за кошти державного фонду регіонального розвитку у 2015 році. Ми підготували п’ять проектів, і в усіх перемогли. Назву їх: реконструкція котельні в селищі Нафтовиків (майже 1 млн. грн.), реконструкція ЗОШ № 5 під НВК (1,4 млн. грн.), реконструкція нежитлової будівлі під амбулаторію в Петрівському (понад 4,6 млн. грн.), реконструкція каналізаційної мережі (1,18 млн. грн.) та КНС (380 тис. грн.) у Савинцях. Реконструкцію в котельні вже розпочато, по решті об’єктів триває підготовка документів, необхідних для початку будівництва.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь