line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Тривекторна діяльність "Вербівського": тваринництво, рослинництво, соціальна сфера

verb1Агрокомплекс країни є однією з основ економічної безпеки держави, оскільки гарантує й створює робочі місця в сільській місцевості, формує бюджети громад та відповідає за добробут їхніх жителів, зрештою, всіх українців.

 

Є добра традиція напередодні професійного свята розповідати про нелегку працю людей, які трудяться на землі, вирощують хліб, займаються переробкою сільгосппродукції, розвивають тваринництво та дарують нам благополуччя. Тому днями ми вирушили до Вербівки, до одного з провідних господарств нашого району - ПАТ "АФ "Вербівське", яке входить до складу агрохолдингу ПАТ "Мегабанк", та поспілкувалися з директором господарства Ігорем Проценком.

 

verb– Ігоре Миколайовичу, завершується сільськогосподарський рік. З якими здобутками зустрічає професійне свято агрофірма "Вербівське"?

 

– Цього року по зернових господарство спрацювало непогано, те, що планували, виконали. Кращі результати маємо по технічних культурах: урожайність соняшнику - 30,2 центнера з гектара, 113 гектарів було під цукровим буряком, з яких у заліку отримали 402 ц/га. По зернових добрий результат дала кукурудза – врожайність 62,6 центнера з гектара.

 

Польові роботи вже підходять до завершення: залишилося провести основний обробіток на 200 гектарах і, в плані підготовки до наступного року, внести добрива під такі культури, як соняшник, кукурудза та цукровий буряк.

 

– А як справи з ранніми зерновими?

 

– Під пшеницею було зайнято 908 гектарів. За середньої врожайності 45,6 ц/га намолочено 4137 тонн зерна. Непогано показав себе озимий ячмінь, особливо сорт "Достойний": з площі 181 га намолотили 1039 тонн за середньої врожайності 57,5 ц/га. Також на невеликих площах була яра пшениця (середня врожайність 34,4 ц/га). Одне поле було під тритикале, яке ми вирощуємо як корм для тваринництва. Ним було засіяно 133 гектари, врожайність 38,9 центнера з га.

 

verb2– Зрозуміло, що питання про цьогорічну осінню посівну болюче, адже майже чотири місяці не було дощу, що негативно вплинуло на стан сходів. Яка у вас ситуація з озимими?

 

– Так, питання щодо стану посівів є актуальним для всіх господарств. Ми ж під урожай 2016 року посіяли 997 гектарів пшениці, третина з них знаходиться в незадовільному стані. Пшениця розвивається слабо, земля суха, не спостерігається розвитку вторинної кореневої системи, хоча під час сівби всі агротехнології були витримані, вносились добрива. Наразі кращі сходи на площах, де попередником був горох, та ще на одному полі, яке відродило пшеницею. Сьогодні це близько 500 гектарів, які є обнадійливими.

 

– Тобто в цих обставинах позитивний результат дала сівозміна?

 

– Так. Взагалі ми суворо дотримуємось сівозміни. Серед агротехнологій, які ми застосовуємо, вона знаходиться в нас на першому місці.

 

– Ігоре Миколайовичу, скільки людей працює в агрофірмі?

 

– Загальний склад – 130 працівників, сорок з яких задіяні в тваринництві, решта – в рослинництві та на підсобних роботах.

 

verb4– Розкажіть, будь ласка, про тваринництво.

 

– Відновлювати тваринництво ми почали десять років тому. На фермі було всього дев’ять корів, нині ж – 611 голів ВРХ, у тому числі, 228 корів. До цього ми працювали над нарощуванням поголів’я, а наразі вже приступили до формування череди з кращих тварин. Валовий надій на добу по нашому тваринницькому комплексу складає 3 тонни молока, тобто 16 літрів на корову. У листопаді очікуємо на масове отелення, в результаті чого череда зросте на сорок п’ять голів та збільшиться надій молока.

 

Крім того, утримуємо 830 голів свиней, середній ваговий приріст однієї тварини на добу становить близько 800 грамів, а за п’ять-шість місяців набирається 110 кілограмів.

 

– Наскільки нам відомо, ваше господарство активно допомагає соціальній сфері Вербівської територіальної громади. Що цього року зроблено в цьому напрямку?

 

– Ми ніколи не відмовляємо громаді у вирішенні будь-яких питань, надаємо допомогу школі. Наприклад, цього року для шкільної їдальні придбали холодильник та інше необхідне обладнання, допомогли в ремонті. Також надаємо транспорт для перевезення дітей на змагання та для участі в інших заходах. Виділяли кошти на ремонт Вербівського дитячого садка, на утеплення та заміну вікон. Господарським транспортом вивозимо з села тверді побутові відходи, взимку допомагаємо розчищати дороги тощо. Тобто ми не залишаємося осторонь життя громади й завжди надаємо допомогу.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь