line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Попередити, роз’яснити, убезпечити

IMG 4060На жаль, ситуація в Україні з захворювання на африканську чуму свиней залишається складною та напруженою. Тільки з початку поточного року фахівцями вже зареєстровано 32 випадки АЧС: у Чернігівській - 12, Сумській та Київській – по 6, Рівненській та Полтавській - по 2, Житомирській, Одеській, Миколаївській та Черкаській областях – по 1 випадку.

 

Така невтішна статистика стала приводом для чергового засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА, яке провела заступник голови районної державної адміністрації Валентина Панасенко.

 

Як зазначалося в доповіді начальника управління ветеринарної медицини в Балаклійському районі Андрія Терещенка, по 19 неблагополучних по АЧС пунктах ситуацію вдалося оздоровити. Однак по 13, в різних областях, продовжують діяти карантинні обмеження. А це означає, що Харківщина в цілому, як і, зокрема, Балаклійщина підпадають під потенційну загрозу.

 

IMG 4056Наразі в шести свиногосподарствах району утримується 2674 голови свиней. Крім цього, майже 4 тис. голів утримує населення. За даними мисливських господарств, в угіддях налічується понад 300 голів диких кабанів, що перевищує норму на 26%.

 

За словами Андрія Терещенка, всім керівникам свиногосподарств надіслані листи-попередження і рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА з приводу неухильного виконання правил утримання тварин та забезпечення закритого режиму роботи. Надані рекомендації щодо обмеження завезення кормів з карантинних регіонів.

 

Взагалі рішенням комісії затверджено план оперативних дій у разі виникнення підозри на захворювання на африканську чуму свиней у районі, створено дві оперативні групи реагування, організовано постійне чергування спеціалістів ветмедицини. Спільно з керівниками органів місцевого самоврядування проводиться роз’яснювальна робота серед населення. Для цього вже віддруковані та будуть роздані людям спеціальні пам’ятки. Фахівці держветмедицини на місцях ведуть облік свинопоголів’я, що утримується населенням. Спеціалісти визначили певні місця для захоронення або спалювання загиблих тварин у разі виникнення АЧС. Також у разі загрози відпрацьовано взаємодію з ДСНС, з РВ ГУ національної поліції України та з засобами масової інформації.

 

IMG 4066IMG 4082IMG 4094


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь