line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Про добрі справи та про наболіле

Sevelevka1До Шевелівки нас, представників районних ЗМІ, покликала добра новина: в місцевому навчально-виховному комплексі всі 83 старих вікна замінені на найсучасніші енергозберігаючі. Вагому допомогу в цьому надав колектив базового господарства -ТОВ "Річленд Інвест", яким керує Дмитро Хасьянов.

 

Коментуючи цю подію, директор Шевелівського НВК Юлія Коптяєва повідомила, що загальна вартість виконаного 283 тисячі гривень, з яких 51 тисяча – кошти сільської ради, а 232 тисячі гривень виділило ТОВ "Річленд Інвест". "Питання заміни вікон у навчально-виховному комплексі було серед актуальних, але ми навіть не сподівалися, що цього року зможемо владнати його. Зараз в усіх приміщеннях НВК світло, затишно і, головне, дітям тепло. За це велика вдячність Дмитру Олександровичу та колективу товариства", – сказала директорка.

 

Внесок товариства в розвиток громади дуже великий, про це з вдячністю говорить і Шевелівський сільський голова Галина Євсюкова: "Жодне питання, з яким ми звертаємося до керівництва ТОВ "Річленд Інвест", не залишається поза їхньої уваги. Будь то ремонт об’єктів інфраструктури чи відбудова місцевого Храму, розчищення доріг, благоустрій чи відзначення свят та визначних дат і багато іншого. Люди вдячні за це сільгоспвиробникам".

 

Шевелівські землі товариство почало обробляти вісім років тому. Приділяючи увагу вирощуванню сільськогосподарської продукції, господарство за цей час стало одним з провідних у Балаклійському районі. Завдяки професійному підходу до обробітку землі, впровадженню передових агротехнологій, дотриманню сівозміни та оновленню матеріально-технічної бази, господарство має добрі показники у вирощуванні сільськогосподарських культур, основними з яких є стратегічні - пшениця та цукровий буряк. І цього року за отримання валового збору зерна 12,9 тис. тонн за врожайності 54,5 ц/га, високої врожайності цукрового буряку -  487 ц/г - у ході урочистостей до Дня працівників сільського господарства колектив ТОВ "Річленд Інвест" був відзначений на районному рівні.  

 

Крім того, тут вчасно сплачуються податки та орендна плата, жителі села мають роботу і, як уже зазначалося, громада має значну підтримку сільгоспвиробників у соціально-економічному розвитку.

 

Таких сільгосппідприємств, які вболівають не тільки за власний ужинок, а й за життя людей та розвиток територій, у нашому районі більшість. Тому під час спілкування з Дмитром Хасьяновим ми не могли оминути теми земельного рейдерства, яке останнім часом загрожує аграрному сектору нашого району. Нагадаємо, цього року до деяких господарств почали навідуватися представники ПРАТ "Краснопавлівський КХП" Лозівського району, які, обіцяючи людям позахмарні блага, пропонують їм в односторонньому порядку розірвати діючі договори на оренду паїв та укласти угоди з ними. Але в нашому районі з боку районної влади, сільгоспвиробників, органів місцевого самоврядування заїжджі зустріли серйозне протистояння. Зокрема, за ініціативи голови райдержадміністрації Степана Масельського депутати Балаклійської районної ради направили звернення до облдержадміністрації, прокуратури області та головного Управління МВС України в Харківській області щодо можливого захоплення земель, які перебувають в оренді місцевих сільськогосподарських підприємств. Від керівників сільгосппідприємств також відповідне звернення було направлене до облдержадміністрації, Президента України, СБУ та прокуратури.  

 

Shevelevka2Коментуючи ситуацію з землею, Дмитро Хасьянов поділився своєю думкою: "Вважаю, що підприємства середньої руки, які мають в обробітку від чотирьох до десяти тисяч гектарів землі, є оптимальними в господарюванні. Адже вони більш керовані, бо їхнє правління знаходиться на території рад, де господарство обробляє землю. Відповідно, підтримується й соціальна сфера громад, керівництво господарств розуміє проблеми села, місцеве населення працює на цих підприємствах, від чого, відповідно, залежить добробут людей. Так працюємо й ми і на сьогодні наше господарство є стабільним. А якщо зайде сюди холдинг, то в нього буде одна мета – збільшити земельний банк. Його не цікавитиме ні соціальна сфера, ні люди на місцях, вони прийдуть, зберуть урожай і підуть звідси. На цьому справа й закінчиться. Крім того, керівництво холдингу знаходиться десь у Києві, і якщо в місцевого населення виникне життєва ситуація, яка потребуватиме допомоги, вони не приїдуть сюди, щоб підтримати людей і вирішити ці питання. Ми ж тут працюємо давно і, можна сказати, ставши вже місцевими, не тільки обробляємо землю, а й намагаємося йти назустріч людям та громаді, допомагаємо, чим можемо".

 

Під час перебування в Шевелівці ми дізналися, що за старання і труди на славу Святої Церкви Дмитро Хасьянов нагороджений Грамотою Архієпископа Ізюмського та Куп’янського Єлисея, яку Дмитру Олександровичу під час святкування в селі Дня працівників сільського господарства вручив настоятель місцевого Храму Дмитра Салунського протоієрей Олександр Козлов.

 


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь